reklama

Jak zjistit tepovou frekvenci

Zdravím všechny bikery kteří mi poradi a určitě nejen mě.Kde si můžu nechat zjistit maximalni tepovou frekvenci a tím pádem i rozmezí pro optimální trénování a nepřetěžování organizmu.Díky

[ Zpět ]
Datum: 31.08.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Dicks ([email protected]))
  • Re: Jak zjistit tepovou frekvenci

         

    píšu to už po x té, ale maximálka ti je ku hovnu. Potřebuješ znát aspoň AP(aerobní) a ANP(anareobní) práh a přibližně zóny mezi. Přesně to lze zjistit z měření laktátu v krvi, nepřesně třeba z vydechovaných plynů. Vyšetření třeba v Casri nebo se obrať na sportovní doktorku/a ti už většinou ví a doporučí

    [ Zpět ]
    Datum: 31.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (DyEm)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak zjistit tepovou frekvenci

           

      a pokud by jsi chtěl tu maximálku, tak několikatidenní odpočinek, tak 1/2hodiny rozjetí se, potom prudší kopec délky aspoň 4-5km kterej pojedeš tak 8-10min (naplno), no a až ho pojedeš po třetí (a pokud tě dřív netrefí nebo ti nedojde) tak máš šanci vidět maximálku. ALE protože jsou prahy u každého člověka jinde a ona poučka, že ANP je na 89% je naprosto orientační, tak je to naprd. Nezapomeň, že ANP je "konstantní" klesá s věkem, AP roste s trénovaností, v zimě třeba 130 a v létě 145např.

      [ Zpět ]
      Datum: 31.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (DyEm)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak zjistit tepovou frekvenci

         

    přesně v tom duchu jak píše DyEm. Maximální TF Ti nebude k ničemu, je to pouze orientační údaj, podle kterého trénink nenastavíš. Pro správné nastavení tréninkových zátěží musiš znát kompenzační úroveň, aerobní práh, anaerobní práh, chronologii a systematiku zatěžování. Orientační výpočty jsou také k ničemu, dovolím si říci, že kvalitním tréninkem lze posouvat směrem nahoru hodnoty kompenzace, AP i AnP, to je ostatně účelem i důsledkem správného tréninku.
    Intervaly pro zjištění maximálky budou kratší, při 8 minutovce se již na max. nedostaneš, volil bych asi 30sekundové opakované intervaly s maximálním úsilím, vždy s 30 sekundovou pauzou, ve třetím, čtvrtém opakování bys mohl dosáhnout maximální hodnoty. Platí u toho: kvalitní 15min rozjetí, intervaly na kadenci asi 90-100ot/min, mírné stoupání, vyjetí.

    [ Zpět ]
    Datum: 31.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Toman)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak zjistit tepovou frekvenci

           

      s tím maximen asi opravdu spíš jak píše Toman, já to bral hodně za sebe, spíš mám letos problém překročit ANP, odpočatej su, ale pokud není motivace, tak se zastavím na ANP a dál ani ranu. Maximálně tak v časovce do kopce jsem se dostal na 95-96%. Na 100% jsem byl letos jednou při novoroční vyjížďce :)

      [ Zpět ]
      Datum: 31.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (DyEm)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cesta z města za dobrodružstvím a romantikou

Hledám: Cesta z města za dobrodružstvím a romantikou
včera
V srpnu chci minimálně na týden vyrazit za dobrodružstvím, romantikou a naprostou pohodou. Uniknout vedrům…

Hledám: Poznejme se navzájem před cestou i po cestě :-)

Hledám: Poznejme se navzájem před cestou i po cestě :-)
včera
Bavit se a povídat si jako nejlepší kamarádi, blbnout jako malé děti, chránit se a držet spolu jako opravdoví…

Hledám: Cyklistku / cykloparťačku

02.07.2024
Ahoj, porozhlížím se po sympatickém protějšku na společné odpolední cyklo-projížďky. Jezdím cyklo-stezky a silnice…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

467 cyklistů (11 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 9. část

Už se nám to pomalu chýlí ke konci Začal čtvrtý týden našeho putování. Chtěla bych psát o tom, že mám tohle…
Peggy | 10.06.2024

Z Drásova do Říma

Z Drásova do Říma, květen 2024 Po cestě 1000 km Polskem podél Baltu a Odry a Z Lince do Budapešti přes Alpy…
Monolema | 06.06.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 8. část

Civilizace po Kyrgyzsku Mysleli jsme, že na noc zůstaneme někde blízko sedla, ale nakonec jsme ujeli ještě 11…
Peggy | 02.06.2024