Mám čerstvý zážitek ze včerejška. Byla jsem sepsat a podepsat výpověď ohledně šikany ve škole na obvodním oddělení Policie ČR. Vyslýchala mě taková holčina, které jsem musela "do ruky" diktovat slovo od slova znění vět, nebyla schopná sama sestavit smysluplnou větu. Pak mi ten zápis ještě dala přečíst. Hrubky tam sice neměla, ale ta interpunkce ... Zatímco jsem si to četla, vysvětlovala mi "To víte, já jsem tady nová, právě JSEM UKONČILA VŠ". Nenašla jsem odvahu jí ty chyby opravit.
8-)))
Na tomhle je nejhorší, že pravopisní nedouci zpětně ovlivňují normu, což se pak projeví tím, že se kodifikují (uzákoňují) jednodušší a jednodušší pravidla. Říkám tomu "pravopisná primitivizace". Prostě se přizpůsobujeme blbcům.
Naposledy něco podobného proběhlo před třinácti lety v němčině, kde interpunkce prakticky přestala existovat, a pokud zůstala nějaká pravidla, tak vždy s dovětkem, že čárku v daném případě psát můžeme, ale nemusíme. Takže je dnes opravdu velký kumšt udělat v němčině chybu v interpunkci...
Čeština je na tom zatím ještě o poznání lépe, ale nedělám si iluze, že bychom to brzy nedohnali.
No, nevím, mě zase dost často připadá, že například zrovna ta naše gramatika je až tak zbytečně složitá, že ji nutně musel vymyslet nějaký nabubřelý blbec jen proto, aby sám sebe přesvědčil, že je geniální.
V jednoduchosti je síla, nebo ne? K čemu nám je složitá gramatika, když jí stejně rozumí jen polovina lidí? Tak leda k tomu, aby jedni (např. vzdělaní, inteligentní a hlavně slušní a TOLERANTNÍ Medvědi) mohli nadávat do blbců těm druhým. Třeba těm, co dělají hrubé chyby v gramatice, ale výborně se orientují třeba v medicíně, ekonomii, fyzice, chemii, strojařině apod...
Víš jak je čeština díky té gramatice krásná a košatá !!!
Např u angličtiny už dneska kromě rodilých britů (a i tam je to na pováženou) nikdo přesnou gramatiku nezná a praská se to na koleni hlava nehlava...
Bohužel díky comp language za chvíli vznikne mezinárodní jazyk a z češtiny se taky stane mišmaš bez ladu a skladu...
Nebudu se s tebou hádat, páč přes jazyky nejsem študovanej :-)
Mám ale podezření, že krása a košatost jazyka se složitostí gramatiky příliš nesouvisí. Vem si třeba Hrabala co dělal s gramatikou a jak se to krásně čte. Kdepak v gramatice, v tý to podle mě nejni. Nebo si vem co dělaj s gramatikou někteří špičkově jazykově vzdělaní lidé - píšou sice spisovně a gramaticky správně, ale jeden by z toho zvracel.
Na druhou stranu si vem, co dokáží s jemnými detaily v gramatice dělat cimrmanovci. Kdybys ten jazyk zjednodušil, zjednodušila by se i dost velká část jejich fantastického humoru a byl by z toho tak nejvýš "Kameňák".
Je to jen můj osobní názor, ale že zjednoduším jazyk neznamená, že zjednoduším uživatele. Přijde mi to podobné, jako třeba zákony, nebo pravidla silničního provozu. Sebesložitějšími zákony, pravidly, značkami, příkazy, zákazy, ze zvířat cimrmanovce neudělám.
Navíc písemný i mluvený projev je jen vnější znak, podobně jako třeba oblečení, nebo účes. Za primitivním vyjadřováním můžu najít úžasného člověka a (jak jistě dobře víš) za perfektní gramatikou se často ukrývá pěkný hovado.
Myslíš- li tím to, že se někdo spisovně vyjadřuje jako např Miloš Zeman či jiní politici tak máš pravdu. Ale to je prostě spisovné vyjadřování. Gramaticky správně můžeš používat i hovorové nespisovné výrazy...
taky nejsem jazykoznalec, ale přijde mi, že to spolu nesouvisí
Miloš Zeman se vyjadřuje dokonce hyperkorektně, přesněji řečeno používá hyperkorektní výslovnost.
Hyperkorektnost znamená, že dotyčný používá nesprávné tvary v domnění, že ty správné jsou hovorové. Nejčastějším případem hyperkorektnosti je nesprávně užívaná koncovka sedmého pádu množného čísla (-mi/-ami) v tzv. "duálových tvarech" - například "se dvěmi poslanci" místo náležitého "se dvěma poslanci". Tuhle chybu nedělá Miloš Zeman, ale dopouštěl se jí třeba Stanislav Gross neblahé paměti.
Miloš Zeman používá hyperkorektní výslovnost některých tvarů slovesa "býti": Tvary "jsem", "jsi", "jsme", "jste" a "jsou" vyslovuje s počátečním "j-", přestože správná výslovnost je dnes /sem/, /si/, /sme/, /ste/ a /sou/. V písmu samozřejmě nadále zůstávají tvary včetně onoho "j". Záporné tvary se samozřejmě vyslovují včetně "-j-".
Nikdy jsem si nebyl jistý, správný zápor od slovesa "su" je "nejsu" nebo "nésu". Tak už v tom mám jasno, v záporu patří "j-" ;-)
To vůbec není špatnej postřeh. Pro nářeční vyjadřování ale neplatí žádná kodifikovaná pravidla. Obecně lze ale říci, že tvar "jsu", natož takováto výslovnost je spíše nepravděpodobná. V případě záporného tvaru ale zcela určitě existuje obojí. V té části moravských nářečí, kde se původně stoupavý diftong "ej" vyslovuje /é/ je nejspíš běžná i výslovnost /nésu/. Záleží tedy na tom, se kterou nářeční (pod)skupinou se identifikuješ.
Pokud se vůči nevhodnému chování nebo nesmyslnému vyjádření nějaké mužské osoby ohrazuješ slovy "Seš blbé?", pak předpokládám, že bys sám na něco podobného (zcela "správně") reagoval s výslovností /nésu/. :o))
Na výslovnost slovesných tvarů slovesa "býti" v čase přítomném mám bohužel stejný názor, jako Miloš Zeman. V hovoru jistě bez "j", ale v projevu, nebo v rádiu bych ho tam chtěl slyšet. Holt stará škola :-)
Historie tohoto jevu je taky rozhodně zajímavá. Dokonce se zpočátku rozlišovalo, zdali sloveso "býti" (ve tvarech "jsem", "jsi", "jsme", "jste" a "jsou") je použito jako pomocné nebo plnovýznamové. Byla doba, kdy se doporučovalo vynechávat počáteční "j-" ve výslovnosti pouze při použití slovesa "býti" jako pomocného: "dělal jsem" /dělal sem/. V plnovýznamovém použití (= existovat, být přítomen) se však doporučovalo počáteční "j-" ve výslovnosti zachovat: "jsem tu" /jsem tu/. Brzy se ale přišlo na to, že to není nikdo ochoten dodržovat (či spíše schopen rozlišovat), takže se pravidlo nakonec sjednotilo na vynechávání "j-" při vyslovování zmíněných tvarů ve všech případech, což platí dodnes.
Každopádně neznalost gramatiky neznamená, že je člověk nutně blbec. Neznamená to ani to, že kdo bravurně zvládá gramatiku více jazyků, blbcem být nemůže. Když zjednodušm gramatiku, neznamená to, že se přizpůsobuji blbcům. Znamená to, že zjednoduším gramatiku, aby se v ní snadněji orientovalo víc lidí.
Blbec je pro mě třeba člověk, který se specializuje na jeden obor a pak prohlásí za blbce všechny, kteří tomuto oboru nerozumí stejně dobře, jako on.
Nešlo mi o dělení na blbce nebo primitivy a inteligenty. Spíš o tu bohatou barevnost jazyka, možnost hrátek. A líbí se mi i jasnost a jednoznačnost plynoucí i z jediného slova správného tvaru. - Ne že bych byl nějaký přeborník v češtině, ale kolikrát na netu mám problém se zorientovat v pohlaví pisatele. Zvlášť pikantní je, když dotyčný o své bandě drsných motorkářů napíše : "Zastavily jsme u hospody." :-)
Jo, dyť já to chápu. Když já si tak rád rýpnu :-)
Ale na druhou stranu - zrovna tohle tebou zmíněné pojetí gramatiky vyžaduje od čtenáře mnohem větší fantazii i vyšší inteligenci, než kdyby pisatel striktně dodržoval gramatiku.
Z čehož plyne poučení, že příliš složitá pravidla gramatiky dávají málo prostoru přirozené inteligenci, fantazii. Její uživatelé ztrácejí schopnost improvizace :-)
Mediterranean Sea = Středozemní moře = středomořská kuchyně
Já to vím, ale vědí to oni? Proč tam nenapíšou středomořská kuchyně a musí tu angličtinu takhle prznit? To už je skoro pidgin. Nehledě k tomu že ne všichni umí anglicky a tenhle výraz znají.
Tahle umaštěná snaha o světovost je k smíchu.
Ty Mařo, dobře jsme se najedli, tož příští rok jedem do tej Mediteránije na dovolenů.
Já to taky nesnáším, tohle naše hraní si na "světovost"...
Samozřejmě, že vím co to znamená. Ale tahle světovost jak píšeš mě točí. Nejhorší je, že pod názvem středomořská tedy "mediterránská" (ty dvě RR tam už vůbec nechápu) se snaží navodit světovost, a přitom mají na lupenu vyloženě italský jídla, možná něco z řecka. Málo restauratérů chápe, že středomořská kuchča zahrnuje taky Chorvatsko, Turecko ale i Libanon, Izrael, Egypt atd. takže ty opravdové středomořské restaurace se tak pojmenovávají proto, že mají skutečně širový záběr jídel. Rozdíl arabských a jihoevropských jídel je zásadní.
Vypadla Ti země, správně by to mělo být Středozeměmořská:o)
Také dobrý paskvil. Středozemí je v češtině méně frekventované než Středomoří. Přípustné je obojí (http://cs.wikipedia.org/wiki/St%C5%99edozem%C3... ale takhle to spojit, no teda fuj. :-)
No myslím, že gastronomové pojmenovávají kuchyni jako středomořskou proto, že to "mořská" v tom vyjadřuje něco cizokrajného + to ukazuje, že si můžeš dát jídlo, které pochází z moře. Středozemská kuchyně by tak lákavě nezněla.
Ten anglický potažmo latinský název Mediterranean je tedy o dost chudší českého. A pak že ČJ není košatý jazyk :o)
Mediterranean Sea = Středozemní moře. Pošli tam Pohlreicha. :-)
Před chvílí jsem psal stanovisko ke stavbě s názvem "Odstranění následků protipovodňových škod". Ať přemýšlím, jak přemýšlím, valného smyslu mi ten název nedává.
Aha - už rozumím (pravděpodobně příznivý vliv oběda). Pomohla analogie. Pokud totiž povodeň nahradím jiným škodlivým jevem, dejme tomu krizí, a vytvořím k "protipovodňové škodě" analogické slovní spojení "protikrizová škoda", pak je to rázem jasné. Někdo protikrizovými opatřeními způsobí velké škody (nezřídka větší, než krize samotná) a pak si umím představit, že vyvstane potřeba odstranění následků všech těch opatření proti krizi, založených na rozdávání a selektivních podporách... Ale to už nepatří do jazykových perel.
Pidgin english:-p Myslím, že Mediterránie bude termín pro Středozem.
S jazykem jako takovým to nemá moc společného, ale stejně mne to zajímá ;-) Jaký máte názor na snahu do škol nacpat to nové zjednodušené písmo ?
Podle mne je to blbost, harantům se dneska ulehčuje všechno možné jen aby nebyli nějak přetěžováni či co... Neustále se měnícím pravopisem počínaje, písmem konče...
Docela by mne pak zajímalo jak se pak dotyční jednou budou podepisovat ;-) Tiskacím písmem ? Protože ta Comenia tak skoro vypadá...
Taky mne docela pobavila cena za tyhle fonty do počítače... Jedna sada stojí +-1000Kč, a těch sad je celkem 12, což v kompletu vyjde asi na +-9000Kč :-))) To asi někdo upadl na hlavu... V českých podmínkách, s českým výrobkem...
Netvrdím, že se to někde nedá ukrást, ale přijde mi docela úsměvné když už to chtějí co nejvíce rozšířit mezi lidi, že na to nasadí takovouhle ujetou pálku... Především v prostředí, kdy stále má málokdo nějaké povědomí o tom, že se musí platit i za písmo ;-)
Mě to osobně nevadí. Já v podstatě takovým písmem píšu už od mládí. Škoda že jsem to nevěděl, mohl jsem si to nechat patentovat už dřív :-) Můj syn píše taky tiskacím - nevím po kom to má :-) a tak si myslím, že to změna k horšímu není. Navíc - kdo dnes píše hodně rukou? Já když mám napsat dopis, tak dostávám křeče nejen do hlavy ale i do ruky. Většina lidí pše na počitadle. Je to vývoj, ale na rozdíl od prznění jazyka mi tohle nevadí.
Také už mám občas potíže napsat něco ručně :-) Jo, těch 20 let v IT prostředí se nějak projevit asi už muselo :-)))
Pořád si ale myslím, že umět psát rukou patří mezi základní dovednosti člověka. Kromě toho "vzdělání" jako takového to, podle mne, i rozvíjí motoriku ruky a vůbec tak nějak může
vylepšovat cit v prstech a rukou.
I dnes ale stále existují situace, kdy je psaný text nenahraditelný. Třeba v případě toho podpisu na nějakém úředním dokumentu... A to mi s tiskacím písmem fakt moc nejde dohromady ;-)
Motoriku ještě líp rozvíjí třeba hraní na housle. Podpis je často nečitelný klikyhák, který mohl stejně dobře vzniknout z psacího, tiskacího nebo čínštiny. Řekl bych, že to vyjde nastejno.
Mě tiskace donutila psát učitelka na základce, když považovala v diktátu všechna malá S za Z a naopak a nasolila mi bůra. Na protest jsem psal v pscím textu tiskací Z i S, postupně i R,P, a hlavně E,I,N,M a U - protože všechny splývaly v jednu vlnovku, tak jsem začal psát taky vlastně tiskace...
Píšeš jak zapšklej dědek, na kterým se podepsala výuka na vumlu :-D Přechod na komeniaskript rozhodně vítám, bude se to aspoň po těch děckách líp číst.
No nevím, jestli dnešní děti neumí psát čitelně, tak je to spíš někdo nenaučil než že bych to sváděl na špatné písmo ;-)
Dokážete přečíst recept po svém lékaři? Já ne. A ti myslím studovali podstatně dříve, než dnešní mládež. A nedostatkem vzdělání netrpí. Nakonec - někdy nedokážu přečíst nic ani po sobě. A když už to přečtu, nedává mi to smysl :-)
Zrovna doktoři jsou sorta sama pro sebe, ty bych sem moc netahal :-) Třeba mají potřebu se nějak odlišit, být jedineční, co já vím ;-)
Ale asi máte pravdu, rozčiluju se sice hezky, ale stejně mi to bude prd platné, děti se budou učit podle příruček, do kterých stejně nemám možnost jakkoli zasáhnout ;-)
Tak proto musim nakupni seznam cist vzdycky napred nanecisto doma a 1/3 konzultovat s pisatelkou... 8-)
Jsem na tom stejně. Seznam na nákup si musím nechat přečíst několikrát doma, než si informace v něm dané přeskládám v hlavě podle svého a pak teprve vyrazím.
A navíc se mi už stalo, že jsem si to musel v krámě nechat přečíst od očividně staršího člověka, protože jsem si doma zpaomněl brýle.
Osobně si myslím, že je to jedno, protože generace, která se teprve bude učit psát rukou, tuhle dovednost už prakticky nebude na nic potřebovat. I ten podpis bude mít elektronickej...
Ale jinak se mi to pranic nelíbí. Za jedno proto, že jsem bytostně konzervativní, za druhé proto, že je to nedůsledné - buď budu písmena napojovat nebo ne. Ale aby se něco napojovalo a něco ne, považuju za nesmysl. Kromě toho "psací" písmo (tvary písmen odlišné od tiskacích a malá odlišná od velkých) vzniklo právě jako důsledek napojování, tj. potřeby udržet kontinuální linku. Pokud toto odpadne, není pak už třeba důvod, aby malá písmena měla jiný tvar než velká.
Správně bys ovšem měl psát konServativní, neboť pravopis konZervativní zavádí reforma pravopisu z roku 1951 kterou - jakožto komunistickou - správný konservativec nikdy neuzná! :-)
Jinak nový typ písma se mi z principu líbí, je to jednoduché a snadno čitelné i když se tvar písmena nepovede úplně přesně. Všechny tyhle kličky jsou možná dobré pro někoho, kdo má vypsanou ruku a píše rychle a plynule ale ne pro děti, které se psát teprve učí a písmenka s maximálním soustředěním a povyplazeným jazykem malují. Je to jako učit tancovat někoho, kdo neumí chodit.
A jestli se něco napojuje nebo nenapojuje vyplyne automaticky z toho, jaké písmeno následuje. Podobný rukopis jsem si postupně sám vypracoval a když na to koukám, tak to má svoje pravidla aniž bych nad tím musel nějak přemýšlet. Například e píšu jako malé tiskací ale po m,n ho píšu jako psací s navázáním na předchozí písmeno.
Na pravopis typu "konservativní" jsem asi příliš mladej. Zažil jsem jen dozvuky reformy z roku 1966 a v plné síle pak všechny pozdější reformy, s nimiž jsem se s postupujícím věkem hůře a hůře srovnával. Kdybych byl takhle důsledně "konServativní", musel bych psát i "metHoda", "difuse", případně dokonce "sYrup".
V mém písemném projevu se konzervativní povaha projevuje hlavně v psaní slov jako "kurs" a "puls" včetně odvozenin tvrdošíjně se "s" (tím spíše pak "diskuSe"), občas si dovolím drobný úlet typu "univerSita".
Bohužel, ač se mi to nelíbí, vývoj k tomu spěje. Kde se dnes děti (kromě školy) setkají s psaným písmem? Dokonce si už dnes mnohé děti své písmo automaticky upravují do tvarů pismen tiskacích. A to, že některé píší "jako prasata" bude asi tím, že místo psaníček si píší SMSky a maily. Ale s tím asi nic nenaděláme. 8-((
Já bych se těch dětí zastala... Sama píšu jako prase "vodjakživa" a všechny tři moje děti taky... Dotáhla jsem to dokonalosti, že nejen, že po mě není nic k přečtení - nepřečtu to ani já. To, že si můžu dnesl leckams nosit noťas nebo v menším PDA se skládací klávesnicí považuju za velké dobrodiní moderní doby. :-)))
Přesně, já se taky nikdy nenaučil psát hezky. A že jsem se docela snažil. Někomu to možná vadí, že se písmo (nebo gramatika, výtahy, chodníky, autobusy, semafory apod.) přizpůsobuje podobně postiženým blbcům jako jsem já, ale mně osobně to přijde rozumné a ohleduplné.
Já tímto polopsacím skriptem píšu už asi dvacet let (od konce ZŠ).
Některá písmena v té staré abecedě, třeba S, H, k, z, b, t... no vlastně prakticky všechna... mi přijdou skutečně samoúčelně složitá, a je jen dobře, že se bude psát logičtěji a čitelněji.
Asi jsem si to měl patentovat ;-), protože můj krasopis se v průběhu času vyvinul do podoby, která se značně blíží té, o které je řeč. Určitě to schvaluji, znám totiž málo lidí, kteří píší "postaru". Já se tak snad už jen podepisuji.
Až taková perla to není - ale je tady někdo další, komu už se taky pomalu začíná přejídat "chození do" (něčeho, zejména kola, značky, nebo součástky) ? :-)
Už jste někdy viděli tříbarevný pepř ?
Je to zase o jídle. Dneska jsem narazil na "grilled fillet of pork with three-colour pepper sauce" - v češtině přeložené jako "grilovaná vepřová panenka s omáčkou z tříbarevného pepře" - tak bych ho rád vyzkoušel. To jsou jako ty kuličky tříbarevný ??? A jak se to pěstuje a sklízí ? :o)))
Kdyby radši ty lidi přemějšleli, než takovou hrůzu vytisknou a vyvěsí na ceduli...
http://lmgtfy.com/?q=t%C5%99%C3%ADbarevn%C3%BD...
Jinak v každý sámošce koupíš čtyřbarevný celý pepř (např. Kotányi), ten vypadá v jídle moc dobře, a má mnohem bohatší chuť třeba do salátu než jen černý či bílý.
Pak ještě lze koupit směs Vitana Steak 7 pepřů:
jedlá sůl ( kamenná, max. 50% )
pepř černý ( drcená 15% )
pepř zelený ( drcená, 12% )
pepř bílý ( drcená, 12% )
sušená cibule ( drcená )
pepř červený ( drcená, 3,5% )
sušená paprika ( drcená, mletá )
pepř ( kajenský mletý, 2% )
pepř ( sečuánský, drcený 1,5% )
pepř ( jalapeno, mletý, 0,3% )
Podobný směsky Pohlreich vyhazuje z hospodskejch kuchyní.
Jednak nemám hospodu, druhak si Polreicha nezvu aby se mi sral do vaření:-P
Pravda, ta Vitana není zrovna nápaditá, krom toho půlku tvoří sůl, kterou mohu mít za 4,- Kč kilo.
Čtyřbarevný pepř používám jak celý, tak mletý, a nestydím se za to.
A propos je to jedna a táž rostlina:
zelený = nezralé bobule
černý = bobule se otrhají přesně v okamžik, kdy ztrácí zelenou barvu a získávají nažloutlou
bílý = zralé bobule se máčí ve vodě a oloupe načervenalá šlupka
červený = zpravidla jiná odrůda vyšlechtěná na to, aby šlupka byla krásně červená
Jinde zas píšou, že růžový pepř je něco úplně jiného, že to nejni pepř, tak já už fakt nevím:-(
S timdle máš pravdu, ty tři druhy pepře jsou vlastně stejnej pepř sklízenej ve stejnou dobu. červený pepř je nějaký hybrid, nevím jak modifikovaný.
Mě jenom nesedí ta věta omáčkou z tříbarevného pepře. Pepř má jednu barvu buď zelenou, černou nebo bílou. Omáčka může být ze tří druhů pepře, nebo tříbarevná omáčka, ale ne tříbarevnej pepř přece...
když si dáš řezaný pivo - tedy světlé a tmavé stejné značky tak taky neříkáš, že piješ dvoubarevné pivo nebo jo ?
Je rozdíl jestli si dáš pivo skutečně řezané
http://www.kamnapivo.sk/webtron/ako-spravne...
polotmavé nebo míchaninu kdy ti do jednoho půlpiva nacmrndají druhé půlpivo jiné barvy;-)
Bernard. nejlepší je řezaný:
http://www.youtube.com/watch?v=CzEMOeYG1Fk
:-)))
je rozdíl mezi řezaným a dvoubarevným.
Pil jsem obojí.
Řezaný je tmavý se světlým, ale smíchaný. Ale dvoubarevný, je tmavý se světlým, ale viditelně oddělený v půllitru. Pil jsme kdysi mnohokráte. Umělo to ale natočit jen pár hospodskejch. Když jsi pak ten půllitr pořádně naklonil, tak ti po patře běžela jiná chuť než po jazyku....
No ale tohle asi nepatří do jazykových perel:-)
Já mám zato, že řezané je správně to, co Ty nazýváš dvoubarevným (resp. lze takto udělat i vícebarevné).
no nevím, ale tohle jsem pil jen někde a řízky se dělaly leckde...
Nikdy jsem ale nějak sofistikovaně nepátral po tom jak to je a správně se nazývá, ale vždycky to bylo takhle a moje zkušenosti pivaře jsou dlouholeté a velmi rozsáhlé jak co do množství proteklého piva, tak co do množství navštívených hospod, byť jsem dnes abstinent :-)
Připomněl jsi mi dávný rozhor s Jiřím Sovákem: "To co mi jsme, paní redaktorko, vypili, to vy byste nepřeplavala"
jo, taky si myslím, že já stihl od 14ti do 27 vypít víc než většina normálních lidí vypije za celej život :-(
Znal jsem člověka, kterej ve třiceti propad pivu a jeho životní spotřebu jsme zhruba odhadli na dvě dvacetikubíkový autocisterny. Byl to sudetskej Němec, wehrmachťák, nesmírně šikovnej truhlář. Vyrobil ráno pět jasanovejch kosišťat a do záverečnej byl na nádraží v hospodě. Stovka byla tehdá dost peněz.;-)
Vidíš, a já zase o sobě s oblibou říkám, že kdybych všechen alkohol, který jsem za svůj život zkonzumoval, vypil najednou, zcela jistě bych to přežil.
fakt? Kde si vyrostl? Mě to chvíli tvalo, než jsem si to v hlavě srovnal...
Jak souvisí pití alkoholu s tím, kde jsem vyrůstal? Ale klidně Ti odpovím, i když myslím, že odpověď znáš...
Vyrůstal jsem střídavě v Praze (Holešovice, Karlovo náměstí, Malovanka) a v jedné malebné (dnes už méně) vesničce zhruba tři kilometry od Tvého bydliště. A hospod bylo v mém okolí vždycky dostatek. :o))
Myslím, že nemáš pravdu. Řezané pivo se expeduje jako sudové i lahvové a neumím si představit, jak by tam výrobce zachoval oddělenost složek. Většina řezaných piv se v hospodách točí ze dvou píp, světlý se míchá s tmavým. A dvoubarevný? Věřím jurimírovi, že ho někde dovedou natočit. Zrovna jako ti šikovnej barman naleje sklenici několika navrstvených kořalek (neplést si s magickým vokem). :-)
To je právě to polotmavé. Že se to jmenuje třeba Starobrno Řezák, to na věci nic nemění.
Podle mne je řezání právě ten způsob točení. Ale přiznávám, že si jistý nejsem. Dvoubarevné (podle mne řezané) jsem už několikrát dostal.
Někde v Praze točili Ward 8 odděleně.
Šéfredaktor Pivního magazínu Jarda Novák al. Večerníček mi poslal tohle:
rezane pivo je jeden druh piva riznuty druhym ale nemusi byt dvoubarevne
takze mate pravdu
neni to ale pivo polotmave, to muze byt jeden druh udalany ze svetleho
a barevneho sladu
rezane v nasem pojeti je vzdy smes tj cuvee ze svetleho a tmaveho piva
mejte se fajn a dekuju za duveru
jarda vecernicek
Tady je to úplně jasně: http://www.pivecko.estranky.cz/clanky/vseobecne...
Dovolil bych si přidat jinou perlu:
Na Nově jsem jednou zaslechl, jak někde dochází ke "kolidaci". Ono nejde z každého cizího slova končícího na -ovat udělat hned podstatné jméno s koncovkou -ace, ale zní to odborně, -ování se tam nehodí, tak co s tím jinak, že.
Třeba komprimace hodně zdomácněla,i když je to vlastně komprese, nebo ne?
A co tyhle patvary:
Diskutace, intarzace, rezonace, režírace, extrahace, sukcedace, distribuace, lobace, kolabace, infikace, expedace, konstruace, explodace, korodace, abstinace...
Možná překvapí, kolik z toho se dá skutečně vygooglit :-)
Vít Bárta z VV v rozhovoru pro Právo dříve Rudé: "I moje návrhy budeme muset komunikovat. Proto nechci na žádná konkréta odpovídat, protože ještě nejsem v úřadu a nemám konkrétní data. Než si je zanalyzuji a budu je komunikovat, tak budu..."
A jak je to česky???:)
Pod pojmem zanalyzovat si představuji, jak si ty svý papíry strká do análu:o)
U nás si jeden chemický inženýr před lety založil firmu na analýzu vody, tedy zkoumal, zda je voda např. ve studních pitná.
Firmu pojmenoval ANAL. Teprve snad po roce se dozvěděl, že to může mít i jiné konotace a firmu přejmenoval.
"Nevýznamná ztráta věrnosti"
Tohle mi dnes poslal kamarád, že to na něj vybafnul Excel, a děsně se tomu smál.
Ani mi to nepřijde jako perla, jako spíš překladatelský oříšek... Sám nevím jak tu hlášku nazvat inteligentněji.
Vida... tohle na mě bafá excel několikrát denně. A jsem z woken tak zocelená, že akorát vždy klepnu na "pokračovat" a doteď mě nenapadlo přemýšlet nejen o tom, že je to jazykově "vzláštní", ale dokonce ani o tom, co to znamená z hlediska toho Excelu...
Aha :-)
Hodně dlouze vysvětleno tím Excel dává najevo, že při uložení dokumentu do staršího formátu může dojít ke ztrátě některých funkcí, speciálních způsobů formátování apod. ;-) Jak známo, tak čím novější verze, tím více možností a funkcí. A pokud soubor vytvořený v nové verzi uložíš do nějaké starší (z důvodu možnosti otevřít to i ve starší verzi Excelu), tak o ty novinky přijdeš, protože se to do toho dokumentu ani neuloží, protože by si s tím ta stará verze Excelu neporadila...
Asi jo... ono mi to nedělá mezi verzemi Excelu (teda asi jo, ale to je až druhotná otázka), ale při různých exportech z účetního programu do Exc... a tam už jsem sestavila tolika různých převodových můstků hin und her včetně mezipřistání v .csv a .dbf, že mě nějaká ta hláška prostě nevykolejí! :-)
Kdyby jenom název. Slovník bys potřeboval na celý ty dva odstavce. Vpravdě řečeno, ať to čtu jak to čtu nevím z toho nic....přitom by stačilo jednoduše napsat:
"Jestli chceš aby si ostatní četli tenhle soubor, tak jak je, ať si koupí nový excel. Když si ho nekoupí, nebo to uložíš jako starý soubor, tak z toho cos tu vytvořil nebude polovina fungovat. Tvůj Bill Gates & co."
Nadpis bych nazval "Výzva ke koupi nového systému"
Milá Sally.
Mohla bys prosím zařídit, aby každý moderátor rádia/televize který vypustí z huby přeloženinu "mějte krásný den" (ráno,odpoledne,večer) dostal ránu elektrickým proudem?
Děkuji a hef jů hodně zdraví.
P.S. Snad to nestrhne Temelín.
Když už to budou implementovat, mohli by rovnou přihodit jako podnět k elektrickému šoku hlášení že přecházíme na zimní čas. Vždycky mě tím hrozně vylekají, protože zimní čas může být kdykoliv zaveden vyhláškou vlády (dle z. č. 212/1946; jsme tak jediná země na světě, která má zimní čas alespoň teoreticky zaveden)), stalo se tak však pouze jedinkrát v historii, v zimě 1946/47.
Jinak pravidelně střídáme středoevropský čas a středoevropský letní čas.
Bratr ve své diplomové práci (pravda VS elektro, ale zas šprt s červ. diplomem) lil do transformátorů kyselinu sýrovou;o). Ale je fakt, že diplomku dal před odevzdáním ke korektuře mně i mamče (a že bylo co "korekturovat"...)
Při předávání televize do servisu diktuju hochovi - přejímacímu technikovi, že v horní a dolní části obrazu se ohýbají svislice. Asi blbě slyší, když napsal: ...NA OBRAZU SE OBJEVUJÍ SVISLYCE. Takový individua zaměstnává Interservis.
V poslední době se tu opakuje a množí jeden čistě jazykový problém. Někteří zaměňují významy slov "stížnost" a "udání". Rád bych se k tomuto problému vyjádřil z lingvistického (sémantického) hlediska:
UDÁNÍ je oznámení trestného činu nebo přestupku, který se oznamovatele bezprostředně NETÝKÁ. Cílem udání je především pomsta v podobě poškození (potrestání) třeba i jen domnělého pachatele. Trestající autorita (často nepřátelský nebo totalitní režim) je použita jako zbraň. Obrana obecně přijatých hodnot je zde jen záminkou.
STÍŽNOST je oznámení trestného činu nebo přestupku, který se oznamovatele TÝKÁ a jímž se cítí být poškozen na svých právech. Stěžovatel se k autoritě utíká zpravidla po vyčerpání většiny ostatních legálních možností. Cílem stížnosti je nastolení spravedlnosti a náprava křivdy.
To, co jsi udělal už svýma definicema a poučkama nezlepšíš. V určitých situacích jsou poučky a definice na prd...někdy záleží na tom, jak to okolí vnímá.
Jak bys definoval "prasárnu"? Protože pokud jsi teda neudával, tak jsi dle mého prasil!!!
Co takhle udání formou stížnosti ?
Nebo stěžující si udavač ?
Případně prostě a lidsky řečeno ukřivděná sviňka ?
Prostě mu vadí, že se tady o jeho "statečném" činu "jak napravit mrchu" nemluví. Tak na to holt musí upozornit...
Nebyl jsem tu v době, kdy se to údajně mělo rozjet takže informace mám spíš kusé a ani po nich moc netoužím.....
Mě prostě jen hlava nebere, že na cyklistickém webu se najde fanatik, který klidně dalšího cyklistu (ku) ohrozí na zaměstnání a to pod malichernou záminkou prozrazení veřejně známé a "poškozeným" zveřejněné informace.
Jinými slovy nezajímá mě až tak podstata sporu, nebo jeho geneze.
To mě dokonce vede k jisté formě starosti, co asi čeká mě a ostatní, kteří tomuto webu poskytli osobní údaje, což mě ve světle událostí docela mrzí.
Jsem sice nezaměstnaný, ale dovedu si představit, že jeden každý oponent může být popotahován orgány činnými v trestním řízení pokud se to bude dál eskalovat...
No řekl bych, že tady už maluješ čerta na zeď. Medvěd udělal to co udělal díky dlouhodobým neshodám s Radkou. Není to nic za co by měl být na sebe pyšný, ale na druhou stranu si nemyslím, že by to byl jeho běžný způsob řešení neshod a problémů. Měl tu i jiné a ostřejší spory s některými diskutujícími a k ničemu podobnému nikdy nedošlo. Tenhle exces je zatím ojedinělý, i když těžce omluvitelný, a nemám ten dojem, že by ho chtěl opakovat. Tedy doufám.
U blázna se na to nikdy nemůžeš spolehnout...
Věci by prospělo, kdyby ses zdržela osobních útoků.
Nepřipadá mi, že bych kohokoli jmenovala a jeslti jsi vztahovačnej, tak je to tvůj problém...
No a jestli si myslíš, že tím někoho myslím, tak je ten dotyčšný asi opravdu blázen, když jsi ho v té větě identifikoval.
Mimochodem - neměl by si se zase kouknout na Vratný láhve? Aby si si něco připomněl...
Když jsme v těch jazykovejch perlách, neměla bys juknout do pravidel pravopisu místo opětovných hnusných (rádoby anonymních) útoků? Nápověda: "by si se", "si si". A Vratné lahve si pustím zase za čas, teď jsem koukal na Pyšnou princeznu a tam říkali: "Kdo se zlu neprotiví, sám se proviňuje." Budeš muset vydržet, než si zase pustím nějakej jinej film.:-)) Jinak přeji krásný večer.
Díky tvému ctěnému bratrovi už to nejsou žádné jazykové perly, ale prachobyčejné jazykové sračky...
Ale musím říct, že se s panem bratrem pěkně střídáte...
Políbit prdel mi ale můžete oba dva...
Jo a nezapomeň to taky hned poslat k nám - bratr ti jistě poskytne dostatečné množství mejlových adres.
Každý někdy musí začít...a toho se právě bojím. A je vidět, že to dokáže udělat.
Špatné je, že když byl Medvěd v úzkých a nevěděl jak dál, tak to vyřešil takhle. Šlo mu jen o to se pomstít a uškodit. Nic jiného v tom nevidím...
A bohužel začínám mít taky strach (ať se to někomu líbí nebo ne), že někdo, komu tu na diskuzi napíšu něco, co se mu nelíbí, mi udělá v životě problémy. Dokud tu budeme trpět podobné zrádce, kteří jsou schopni udělat podobné prasárny, budu stále uvažovat o tom, že to tu zabalím. Nestojí mi to za to....
Na to už je pozdě, možná se ti nahekroval do kompíku. Je důkladnej, nebral bych to na lehkou váhu. Zrádce národa z Chotěboře si přečti.
Tam mám jiný červy a šváby....
Již jednou jsem se ptal Tebe a dal jsem v souvisloti s tím všeobecný dotaz - čeho se kdo bojíte? Odpověď jsem nedostal.....
1....podnikám na netu
2....ten člověk už to jednou udělal
3....ten člověk se mstí
4....osobní zkušenosti
Co chceš víc?
1/ popsal jsi podnikání
2/ popsal jsi Medvědův skutek
3/ a pokračování
4/ s Medvědem
Souhrn - není zde napsáno, čeho se bát.?.?
1/co Ti může udělat
2/kdyby Ti to udělal - no a co?
3/no a co
4/já mám také osobní zkušenost - když mi byly čtyři roky a bál se strašidel, schovával jsem hlavu pod deku. Teď již to nedělám.
Už jsem ti to napsal. Na internetu se dá škodit dost. Způsobů je taky dost. Jestli si to neuvědomuješ a víš zase o tom prd, škoda. Máš strejce googla.
Jsem rád, že opět používáš "..víš zase o tom prd..". Je to Tvoje oblíbené úsloví, již jednou jsem Tě na to upozornil - používáš to příliš často a nejen vůči mně. Jinak slušně řečeno říkáš - vy nic nevíte, já jsem ten chytrej. Ale neodpověděl jsi stále na otázku (konkrétně), čeho se bojíš?? Fabulování (kdyby mi chtěl někdo uškodit), mám strach, bojím se...
Takže P r o V Š E C H N Y: BU BU BU, já vás udám a udám a udám. Teď jsem zvědav, kolik bude hlášených sebevražd....
A odvolávání se na zaměstnavatele (zaznělo to zde dnes již dvakrát)?? - doporučuji: pokud máte zaměstnavatele, který bude přihlížet k anonymům a i ke konkrétním udáním jednotlivců z různých serverů - tento zaměstnavatel není hoden toho, aby vás zaměstnával a práskněte za sebou rychle dveřmi.
http://www.nakole.cz/diskuse/11451-jazykove...
Víc toho nebudu psát. Jak psal Murphy. Jestli si myslíš, že ti tu vyklopím, co mi hrozí, tak to jsi naivní.
Dovolím si tvrdit, že o tomhle vím víc než ty. Spousty věcím nerozumím, ale už jsem zažil dost podobných vyřizování účtů. Internet je v určitých směrech opravdu nebezpečný. Jestli ti to nedocházi, tvoje věc.
Ale sám jsi tu někde psal, že nechceš, aby se o tobě moc vědělo (na fotku tě prý přemluvili). Pročpak? Čeho se bojíš? Když je to tu tak v pohodě, proč to píšeš?
Opět tajemno.."..co mi hrozí..".."..vím o tom víc než ty.."
Ty vlastně dáváš všem návod na alibi pro jakýkoliv neúspěch. Pokud se tento dostaví, bude za to moci Medvěd.
A aby se o mě nevědělo a že se bojím?? Nějak to přehazuješ na jinou kolej. Nebojím se - psal jsem o Googlu, nemám zájem, aby mne kdokoliv otravoval se zbytečnostmi.
K Tvé poslední větě ("když je to tu tak v pohodě, proč to píšeš?"). Jak výše uvedeno, nejedná se o zdejší prostředí a žiji (možná naivně), že je to zde pro všechny (až na jednu výjimku) v pohodě. Ti, kteří měli zájem o mně cokoliv vědět, dozvěděli se to. Ti, kteří potřebovali výpomoc, vyhověl jsem jim.
Chápu naprosto, že k sobě mají určité skupiny i jednotlivci blíže, jiné nemají rádi - to je normální, chápu to a nemám s tím problém.
Mám prostě důvod (jako spoluprovozovatel určitých služeb na webu) k tomu se obávat (na základě toho, co už jsem na netu zažil). A proč, do toho ti může být opravdu prd. Nemusíš vědět vše. Možná jsi zvyklý, že se ti kde kdo svěří (spíše to po nich vyžaduješ, dle toho jak se tu projevuješ), ale já to nebudu. Stačí?
Konec.
Pomůže ti to nějak?
http://www.fbi.gov/headlines/cyber-fraud...
Jsem rád, že si z toho děláš prdel. A jsem rád, že se ti nic podobného nestalo....
Hele. Ty. Až ti někdo bude vyhrožovat, že ti rozbije hubu a dokonce ti řekne odkud jsi (blbec jsem tu měl tenkrát odkud jsem a jméno, takže si to asi snadno zjistil), tak změníš názor na bezpečnost. Mě se to tu bohužel stalo v době, kdy se tu vedla válka s cyklojízdama.
A vím, jaké to je, když ti někdo vyhrožuje, ví kde bydlíš a jen čekáš, kdy to příjde. Ty...pane všechnověděl. Kdo chce, tak si nástroj, jak ti ublížit, najde. A co vím, tak nejsem jedinej, komu se to tu stalo.
Nejen tenkrát, i dost nedávno jsi tu psal " ... u nás v M........." ...
Na druhou stranu: Kdo se bojí, sere v síni ...
;-)
No po tom, co se tu nedávno stalo sí dám pro příště majzla.
No například stát a magistráty po tom docela jdou...
Pamatuju doby kdy zdaleka nejvíc příspěvků bylo z ministertva vnitra ( např IP 94,199,40,244)a pak z ministerstva mládeže.
Aktivní bývalo také minsterstvo pro životní prostředí ...
Nemám to z vlastní hlavy, kdysi někdo udělal takovou tabulku "aktivit" státních úřadů
Prosím Tě, to mi musíš vysvětlit - po čem jdou? O povinnosti přijmout a evidovat nějaké oznámení - to jistě, ale s jakým důsledkem? A to, že někteří lidé jsou hajzlové (bez ohledu na režim) a mají potřebu práskat na svoje okolí, to je všeobecně přijímaný fakt (i když je to o pohrdání takovými lidmi, nikoliv o vlastním strachu).
Ono nejde jen o to, že Medvěd někam pošle dopis, že jsem mu na diskuzi napsal že je vůl. Rozumný zaměstnavatel se nad tím jen zasměje a zvýší mi prémie.
Umíš si představit, co to udělá s malým e-shopem, když se ti někdo chce mstít a udělá několik desítek, stovek falešných objednávek a tobě se to pak vrátí? Ano, tohle se stává a dost často. Několikrát jsem se s tím setkal. A právě je to dost často vyřizování osobních účtů. A že by toho nebyl medved schopný? Kdo by řek před rokem, dvěma, že by dokázal udat jednoho z nás...jednoho nákoláka. A není to jen tohle. Způsobů je dost. A aby mi nějaký zamindrákovaný phDr zkazil několikaměsíční práci....to sem fakt chodit nebudu...
Ty toho na sebe taky dost vykecáš, co?
Z těch pár informací, co tu o mě bylo se to dá bohužel uskutečnit.
Medvěd taky zjistil, kde Radka pracuje. A do určité doby to tu Radka nezveřejňovala (ani na diskuzi a ani na svém webu...stačí se podívat do vyhledávání). Až po anonymovi. A pak že to nejde.
Kdyz se tolik bojis, proc to tu takhle sepisujes i s navodem? Co kdyby se toho chytl i nekdo dalsi?
Taky internetu prilis neduveruji, takze by mne nenapadlo takhle vykricet svoje slabiny. 8-)
No já přemýšlel, zda to napsat:-) Ale tak když to nikdo nechápe a nemá tušení, jaký je net previt, tak jsem to jen naznačil.
Mé slabiny to nejsou. E-shop naštěstí neprovozuji. Ale tohle vše jsem bohužel zažil u svých známých...
A jestli se toho chytí někdo jinej? To je důvod, proč odtud odejít....
A až si to přečte někdo od softvérový policie a začne šťourat... já bych byl přinejmenším nervózní.
OK...možná bude lepší to tu zabalit. Nějak mě to obhajování Medvěda přestává bavit.
Nevím. Nevím, čeho je ještě schopen. Prostě je lepší mít se před ním na pozoru. A nejlíp na něj vůbec nereagovat.
Člověk, který se dokáže dostat do takového psychického stavu, že nerozlišuje, co je a co není adekvátní reakce, od toho můžeš čekat cokoli.
Z několika stran (ne od známých) jsem obdržela upozornění, nechť se na ulici raději dvakrát rozhlédnu a nechť si dávám pozor na to, kdo jde za mnou po ulici.
A můžu ti říct, že pozor dávám...
Bude totiž hůř...
Jistě můj život od dob komunismu trpí jistým panikářstvím, koneckonců když jsem se po roce 1989 zajímal, tak jsem zjistil, že spis na mě skutečně veden byl a kteří z kolegů a kamrádů ho plnili "STÍŽNOSTMI" na můj nepevný postoj..
Od té doby jsem byl víceméně opatrný a hle jednou dám nějakému serveru v nadšení svoje data a za pár měsíců zjistím, že se z tohoto místa posílají " STÍŽNOSTI" zaměstnavatelům oponentů.
Tak si vlastně říkám, že je klika, že jsem nezaměstnaný .....
Zde vystupuješ dosti hrdinsky, takže dotaz (který jsem dál výše Michalovi): čeho se bojíš??
POPOTAHOVÁNÍ PO ČESKÝCH SOUDECH A TÍM PÁDEM ZTRÁTY ČASU ?
Prostě si dovedu představit, že bych se musel několik let kvůli zhrzenému jedinci dostavovat kamsi na stále vyšší soudy až bych se musel dostavit do Štrasburku...
Nic horšího nečekám, ale docela by mě to sralo
Copak že to udělal, ale je šťastný, že to udělal... A přikládá pod kotel, aby náhodnou nevyhasnul...
Můžeš si být jist, že dnes bude usínat s blaženým úsměvem na tváři...
Jen škoda, že je díky němu i tohle téma v háji...
Bylo tady mnohem dusnějc, když vytočenej Vlad začal vyhrožovat, že si cestou do dunajský delty (byl fotograf a ornitolog) vyhledá svoje oponenty a vyřídí si to s nimi. Vydával se za vysloužilce speciálních jednotek s výcvikem v SSSR.
Táhni s tou svou trapnou sebeobhajobou do háje... Udělal jsi prasárnu největšího rázu.
Mezi udáním a stížností je asi takový rozdíl, jako mezi někomu rozbít držku a dát mu přes hubu...
Jo a fakt díky za další zaplevelené téma...
přemýšlel jsem, jestli mám vůbec reagovat nebo ne. Rozhodl jsme se alespoň, že se mezi tím vyspím, aby mě neovládaly emoce. Jeden příspěvek k tomu asi napíšu...
1. Nemyslím si, že je dobrej nápad zaplevelit kvůli svému soukromému sporu i tak neutrální téma jako jsou Jazykové perly.
2. podle mne je ten rozdíl uplně někde jinde.
UDÁNÍ beru jako žalování kvůli pomstě, je osobní a nemá moc společného s tím, jak ti kdo ublížil. Tedy to, žes napsal Radce tu "věc" do práce, vnímám jako udání, protože její zaměstnavatel s tím, co si myslí o tobě naprosto vůbec a ani trochu nesouvisí. Byla to jen pomsta. Navíc je to zákeřné! Je to totéž jako by po rvačce na pěsti (to, co tady mezi sebou předvádíte je podle mne už cosi jako písmenková virtuální rvačka), když protivník už odchází a ty bys sebral vedle se válící ocelou trubku a zezadu ho vzal přes hlavu.
STÍŽNOST je, když někdo poruší zákon apod. a ty jdeš a upozorníš onu instituci, která má toto konkrétně v referátu, že se stalo něco, co je proti pravidlům, která má v referátu hlídat. Tedy např. kdyby si Radka postavila cestu a tys byl přesvědčen, že je přes tvůj pozemek, tys s tím nesouhlasil a podal podnět na stavební úřad. To by byla stížnost. A ať by jste se hádali, jak by jste se hádali a měl pravdu kdokoli z vás, bral bych to jako normální a v pořádku.
Tolik ode mne na téma stížnost versus udání.
Už před třemi týdny jsem slíbil Václavovi, že se ke svému sporu s Radkou nebudu na společném fóru vyjadřovat, a svůj slib jsem do této chvíle plnil. Doufal jsem, že podobný závazek si vyžádá i od druhé strany sporu (což samozřejmě není jen Radka) a místo toho se tu v několika tématech objevují STOVKY jednostranných odsuzujících příspěvků na mou adresu, aniž bych na ně směl reagovat. Udělal jsem tedy to nejmenší - pokusil se vysvětlit, jak vnímám rozdíl mezi "udáním", ze kterého mě tu moji odpůrci (bohužel včetně Tebe) viní, a stížností.
Nejsem to já, kdo toto téma zapleveluje. Jen jsem v JEDINÉM příspěvku vysvětlil rozdíl mezi dvěma pojmy. Téma zaplevelily až desítky reakcí na něj.
Svou STÍŽNOST jsem nepsal kvůli pomstě. V komunikaci s kontrolním oddělením VZP jsem jim dokonce napsal, že mi NEJDE o potrestání nebo jakýkoli postih Radky, ale o záruky, že se ze strany jejich zaměstnanců něco podobného nebude opakovat.
To, že jsem tu věc postoupil zaměstnavateli, místo abych se hájil trestním oznámením, má dvojí důvod: Za prvé to vnímám jako MĚKČÍ variantu řešení. V případě prokázání viny v trestním řízení (pomluva s využitím prostředků komunikační techniky) myslím hrozí až dva roky vězení.
Za druhé zneužití (nikoli pouhé zveřejnění) svých citlivých údajů o zdravotním stavu považuju za velmi nebezpečné a krajně amorální i v případě, že jsou to údaje pocházející ode mě samotného a že byly zneužity mimo výkon Radčina povolání.
Pro mě to znamená, že v MÉ zdravotní pojišťovně, která uchovává ta nejcitlivější data o mé osobě, pracuje osoba, která mě nenávidí až za hrob a která se neštítí tento druh údajů použít (zneužít) za účelem diskreditace mé osoby, navíc s vědomím toho, že jsem klientem (a ona zaměstnancem) instituce, která má tento druh informací naopak chránit. Nikdo se mi nemůže divit, že se cítím VELMI ohrožen a že tedy včas podnikám kroky k tomu, aby nedošlo k dalšímu zneužití citlivých údajů o mém zdravotním stavu.
Snad Ti teď už je jasné, že ta Radčina věta je na úrovni žhářství ze strany profesionálního hasiče nebo třeba loupeže spáchané policistou. Nemám sebemenší pochybnost, že by o takovém činu zaměstnavatel měl vědět. Což nutně neznamená, že to bude on, kdo žháře či policistu za jeho čin potrestá. Důvodem mé stížnosti je prevence recidivy - VZP si po mé stížnosti (doufám) pohlídá, aby k tomu nedošlo. Větší pozor si na to, co dělá a píše, určitě bude dávat i Radka.
Píšeš, že Radčin zaměstnavatel s Radčiným činem vůbec nesouvisí. Tohle bohužel cítím úplně jinak. Za prvé: Svého zaměstnavatele do našeho sporu vtáhla právě Radka, když mě lživě obvinila z posílání nějakých anonymních udání na JEHO adresu. Za druhé zaměstnanec MÉ ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNY zneužil citlivá data o MÉM ZDRAVOTNÍM STAVU. Podle mě je to souvislost více než dostatečná (podobně jako Tebou uváděný podnět na stavební úřad v případě cesty přes můj pozemek).
A ještě "drobnost": Celé ty kýble špíny, které se tu teď na mě lijí, jsou důsledkem PORUŠENÍ ZÁKONA ze strany Radky. Ona neměla právo text mé stížnosti jakkoli a kdekoli zveřejňovat. A to bez ohledu na to, jestli stížnost považuje za neoprávněnou nebo dokonce za udání. Pokud by ji pojišťovna měla za něco potrestat, tak právě za tohle. Doufám, že nepopřeš, že alespoň TOHLE se už VZP týká.
Václavovi se tímto omlouvám za porušení svého slibu, že se nebudu ke svému sporu s Radkou vyjadřovat. Je to výsledek toho, že že podobný závazek neplatí i pro druhou stranu sporu. Nyní opět počítám s tím, že se k tomu nadále nebudu vyjadřovat. Tohle ale zaznít muselo.
Bože můj ty seš snad úplně slepej nebo i hloupej. Koho se tu zastáváš? Kalibr svinsta co tu ona rozhazuje na někoho kdo se jí nelíbí nebo s ním nesouhlasí je tak velký,že nedokážu pojmenovat jeho rozměr. Je jak malé vzteklé dítě co si vymejšlí pohádky jen aby bylo středem pozornosti a pak se ještě diví,když se někdo brání.
Jak se do lesa volá, tak se z něho také ozývá!
Jdi s takovýma přirovnáníma do háje. A všichni tobě podobní!
Zastávat se takové krávy dokáže jen pitomec co neumí přemýšlet nebo z nějakého důvodu to kryje,jen aby na něj něco také nevytáhla.
Rozkopané bábovičky na písečku z jakékoliv strany nejsou žádnou argumentací.
Howg!
Braňme naše jazykové perly III. !
Zaplevelené ale naše !
Obilí nezadusí plevel, ale nedbalost rolníka. ...
říká čínské přísloví