reklama

Nosič kol na střechu - kola kolama vzhůru

Nějak se nemůžu dopátrat toho, jestli se něco takového vyrábí - tedy nosič kol na střechu na kola s kolama vzhůru. Alespoň v dobách před-nosičových se takhle kola vozila a problémy s tím nebyly. Výhody - lepší stabilita + aerodynamika (trubky a řidítka + sedlo jsou dole). Nevýhoda - různé typy řidítek, computery apod. Řidítka sice zaberou dost místa, ale pokud se dají kola střídavě, tak to nevadí. Stačil by nastavitelný úchyt na řidítka a lá ruce + přikurtovat za sedlo na běžný střešní nosič.

[ Zpět ]
Datum: 30.04.2010
Autor: Šlojíř
  • Re: Nosič kol na střechu - kola kolama vzhůru

         

    to přímo volá pro klasické zahrádce...

    [ Zpět ]
    Datum: 30.04.2010
    Autor: újezďák
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nosič kol na střechu - kola kolama vzhůru

         

    Nestacily by dva gumicuky? Taky uz jsem to takhle vezl... Jen musis pricniky dat spravne daleko od sebe - umoznuje-li to uchyceni na automobilu.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.04.2010
    Autor: Murphy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nosič kol na střechu - kola kolama vzhůru

           

      Utažený gumickuk by byl snad OK. Nebo nějaký elastický řemen, pokud se něco takového prodává. Kola většinou vozím v kufru, ale někdy se jich sejde víc než 2... Na káře mám ty příčníky (stavitelné) již od výroby. Navíc díky placatému profilu (průřez asi 5 x 1 cm) tam nejde namotovat většina nosičů. Běžné příčníky jsou cca 2 x 2 cm.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.05.2010
      Autor: Šlojíř
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nosič kol na střechu - kola kolama vzhůru

         

    Já většinou vezu dvě kola na střeše v těch nejlevnějších nosičích - mám ale mezi nimi rozpěrnou tyč a k nosiči je mám stažený popruhem, takže s nějakou stabilitou si hlavu vůbec nelámu. A aerodynamicky je vcelku jedno, jestli jsou řidítka dole nebo nahoře (leda udělat nějaký spojler). Ale zas riskovat náhodně rozdrbnutý sedlo...

    [ Zpět ]
    Datum: 30.04.2010
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nosič kol na střechu - kola kolama vzhůru

         

    Pamatuji časy, kdy se jiné nosiče na kolo nevyráběly-na střechu se tak vešla 4 kola. Na řídítka i sedla byly podpěrky a uchycení bylo řemínky.Neměl by být problém doplnit o podložky normální nosič(pro 1-3 kola).Zlaté české ručičky to zvládnou hravě a nosič je všestranný!!!

    [ Zpět ]
    Datum: 30.04.2010
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nosič kol na střechu - kola kolama vzhůru

         

    Na příšníky přikurtuješ popruhama majitele kola v poloze na zádech za pas a pod rameny (při delších příčníkách nebo menším jezdci pod krkem). Kolo mu upevníš klipsnama na nohy, řidítka bude držet normálně v rukách. A ušetříš míst v autě.
    :o)

    [ Zpět ]
    Datum: 02.05.2010
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nosič kol na střechu - kola kolama vzhůru

           

      Tohle mne napadnout driv, koupil jsem tranzita s korbou. Takhle by se daly vozit i lyze a kajaky!

      [ Zpět ]
      Datum: 02.05.2010
      Autor: Murphy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nosič kol na střechu - kola kolama vzhůru

           

      A je to lepší než upomínat spolujezdce, aby se připoutali :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 03.05.2010
      Autor: Šlojíř
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nosič kol na střechu - kola kolama vzhůru

             

        To mi povidej. To se mi jednou kolega urazil a v silenem desti si radsi nechal zastavit a odesel pesky, nez aby si te pas zapnul. Nechapu. ;-(

        [ Zpět ]
        Datum: 04.05.2010
        Autor: Murphy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nosič kol na střechu - kola kolama vzhůru

         

    Jde to. Nejjednodušší je fakt přivázat kola na příčníky obyč zahrádky. Na přivázání jsou bezva klipsnový řemínky. Potíž bývá s některými odpruženými vidlicemi. Pokud má vidle "otevřený" olejový systém a ty otočíš kolo vzhůru nohama, může se stát, že si uvnitř olej a vzduch vymění místa a pak to zlobí.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.05.2010
    Autor: Mirr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nosič kol na střechu - kola kolama vzhůru

           

      Mám takové tušení, že se to nebude moc líbit ani hydraulickým brzdám...
      Nějaké otočení při servisování kola to přežije, ale pochybuji, že to bude bez následků v případě jízdy v řádu hodin a ještě k tomu ty vibrace způsobené jízdou...

      [ Zpět ]
      Datum: 03.05.2010
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cesta z města za dobrodružstvím a romantikou

Hledám: Cesta z města za dobrodružstvím a romantikou
15.07.2024
V srpnu chci minimálně na týden vyrazit za dobrodružstvím, romantikou a naprostou pohodou. Uniknout vedrům…

Hledám: Poznejme se navzájem před cestou i po cestě :-)

Hledám: Poznejme se navzájem před cestou i po cestě :-)
15.07.2024
Bavit se a povídat si jako nejlepší kamarádi, blbnout jako malé děti, chránit se a držet spolu jako opravdoví…

Hledám: Cyklistku / cykloparťačku

02.07.2024
Ahoj, porozhlížím se po sympatickém protějšku na společné odpolední cyklo-projížďky. Jezdím cyklo-stezky a silnice…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

337 cyklistů (11 přihlášených)

Alpe Adria cycling route červen 2024

Cesta V červnu 2024 jsem se dohodl se synem, že za nimi na jejich dovolenou do Chorvatska do Privlaky u…
Brahma | včera

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 9. část

Už se nám to pomalu chýlí ke konci Začal čtvrtý týden našeho putování. Chtěla bych psát o tom, že mám tohle…
Peggy | 10.06.2024

Z Drásova do Říma

Z Drásova do Říma, květen 2024 Po cestě 1000 km Polskem podél Baltu a Odry a Z Lince do Budapešti přes Alpy…
Monolema | 06.06.2024