reklama

Zapletená kola a pláště

Zdravím Vás, postavil jsem si kolo, jehož primární využití je XC / CrossCountry. Problém mám s ráfky / dráty. Koupil jsem základní řadu zapletených kol WTB a jsou velmi měkká, mají špatný záběr a hlavně při každé jízdě v těžším terénu (sem tam skok, sem tam kořen) se povolují dráty a musím centrovat. Rád bych si koupil lepší, především pevnější. Nedokázal jsem ale nikde na internetu najít rozumnou radu / test zapletených kol a tak se obracím sem s prosbou o pomoc.

Nejsem žádný boháč, ale vím, že do toho bohužel nějaká tisícovka spadne. Čím to ale bude levnější, tím lépe! Vytipoval jsem si tři favority:

náboje XT s ráfky Alexrims XCR100
náboje DT-Swiss 370 s ráfky DT-S 4.2
zapletená kola Remerx Viking

Schválně jsem je dal v tomto pořadí kvůli ceně. Zajímá mě, jak velký rozdíl pocítím za 4000 / 6000 / 8000 Kč u jednotlivých modelů a zda to má vůbec smysl, který model se vám líbí nejvíce, případně zda máte nějaký tip na jiná kola, v podobné cenové kategorii, která budou lepší.

Také bych rád znal Váš názor na pláště Schwalbe Racing Ralph.

Mockrát děkuji, vím, že jsem toho vychrlil hodně najednou, ale mám dilema a potřebuju ho vyřešit :-) Mějte se hezky a užívejte si předvánoční atmosféru v klidu a pohodě!

[ Zpět ]
Datum: 05.12.2009
Autor: Caramba
  • Re: Zapletená kola a pláště

         

    O RR je neco tady:
    http://www.nakole.cz/diskuse/10710-schwalbe-rr...

    [ Zpět ]
    Datum: 05.12.2009
    Autor: Murphy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zapletená kola a pláště

         

    neumim si predstavit, aby se na pevnym vypletu povolovaly draty.
    ja netusim, jak vypadaji zapletene kola wtb, ale snad se ten vyplet pritahnout da.
    nekupuj hned nova kola.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.12.2009
    Autor: Hrabe-X
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cesta z města za dobrodružstvím a romantikou

Hledám: Cesta z města za dobrodružstvím a romantikou
15.07.2024
V srpnu chci minimálně na týden vyrazit za dobrodružstvím, romantikou a naprostou pohodou. Uniknout vedrům…

Hledám: Poznejme se navzájem před cestou i po cestě :-)

Hledám: Poznejme se navzájem před cestou i po cestě :-)
15.07.2024
Bavit se a povídat si jako nejlepší kamarádi, blbnout jako malé děti, chránit se a držet spolu jako opravdoví…

Hledám: Cyklistku / cykloparťačku

02.07.2024
Ahoj, porozhlížím se po sympatickém protějšku na společné odpolední cyklo-projížďky. Jezdím cyklo-stezky a silnice…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

313 cyklistů (7 přihlášených)

Alpe Adria cycling route červen 2024

Cesta V červnu 2024 jsem se dohodl se synem, že za nimi na jejich dovolenou do Chorvatska do Privlaky u…
Brahma | včera

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 9. část

Už se nám to pomalu chýlí ke konci Začal čtvrtý týden našeho putování. Chtěla bych psát o tom, že mám tohle…
Peggy | 10.06.2024

Z Drásova do Říma

Z Drásova do Říma, květen 2024 Po cestě 1000 km Polskem podél Baltu a Odry a Z Lince do Budapešti přes Alpy…
Monolema | 06.06.2024