reklama
Město: Ostrava

Cyklopruhy na ul. Polanecká ??

Teď o prázdninách se nově na Polanecké objevily značky, podle kterých by se měly prodloužit cyklopruhy od nájezdu na dálnic iaž po křižovatku s ul. Bílovecká.

Ale zatím (už asi měsíc) jsou tam jen přeškrtnuté značky a pruhy nikde.

Nevíte někdo, kdy by se to mělo dokončit?

[ Zpět ]
Datum: 17.08.2009
Autor: Neregistrovaný uživatel (Maso)
  • Re: Cyklopruhy na ul. Polanecká ??

         

    Zatím probíhá frézování starého vodorovného značení. Termín dokončení zatím není znám, ale musí to být myslím dříve, než se v září bude pořádat jízda starostů.
    Součástí změny dopravního značení má být i přejezd pro cyklisty před křižovatkou s rampou na dálniční křižovatku. Ten ale asi bude, až se rozšíří chodník z Polanecké na starou Polaneckou, kam bude přesměrována i cyklistická trasa č. 5, tak aby šla mimo Polaneckou, kde se jezdí vyšší rychlostí. Teď nejspíš záleží na penězích, takže jestli někdo víte o financích na rozšíření chodníku o 2 metry v délce 5 metrů, tak dejte vědět :)

    [ Zpět ]
    Datum: 18.08.2009
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklopruhy na ul. Polanecká ??

           

      Prý je peněz dost, ale na nesprávných místech.
      Uz jsi jel po nové cyklostezce kolem výstavní? Mne to trosku zklamalo.
      Jinak na dopis z cyklojízdy odpovedeli tak ze jsem mel schuzku na radnici. A dozvedel jsem se vse co ty vis. Puvodne mel byt pritomen i mynar ale pak se menil termin tak to bylo jen s ing Halencakem. Ukazoval mi studii moznosti cyklopruhu v ostrave - je super, stejne zprujezdneni jenosmerek a casti pesi zony pro cyklisty. Diky. Mozna az bude na cyklojizde nekolik tisic lidi tak se to povede prosadit
      Ta polanecka uz myslim mela byt podle terminu hotova.
      A co rikate na Cyklostezku po telese Svinovskych mostu, Myslim , ze lepsi nez ji vest po strese je lepsi ji vest kolem zastavek.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.08.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Pavelm.)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklopruhy na ul. Polanecká ??

             

        Po Výstavní už jsem jel a jak řekl kolega, idea správná, kvalita odvedené práce hrozná. Nechápu, proč tam byly záplaty ještě dřív, než se po pruzích začalo jezdit. Alespoň doufám, že si to město nechalo opravit v rámci reklamace. A osobně mi trochu vadí, že musím před každým přejezdem ulice ze stezky na stezku zpomalovat a rozhlížet se, ale to beru jako daň za bezpečnější a legální cestu cyklistům, kteří se bojí jezdit ve vozovce.
        Jsem rád, že peníze jsou. To by se mohly dát i na úpravu chodníku mezi Polaneckou a starou Polaneckou .
        Projekt na vedení cyklistů po Svinovských mostech jsem ještě neviděl. Ten Ti ukázal Ing. Halenčák? To se na to budu muset jít také podívat :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 25.08.2009
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cyklopruhy na ul. Polanecká ??

               

          Jo Svinov jsem videl u ing Halencaka. Jeste to teni rozkreslene do podrobna - spise studie. Rozhodne se na to bez zavcas kouknout.
          Lidi co moc na kole nejezdi a bojej se aut tu Vystavni celkem vitaji. Ti co jezdi hodne na to spise nadavaji.
          Pry magistrat penize ma ,ale muze to pouzit pouze na projekty magistratu. Takze ne na chodniky a komunikace ktere patri obvodum. Jestli jsem to spravne pochopil.

          [ Zpět ]
          Datum: 25.08.2009
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Pavelm.)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Cyklopruhy na ul. Polanecká ??

                 

            Ano, peníze Magistrátu lze použí jen na magistrátní akce. Ale ten chodník ve Svinově, o který se mi jedná, leží na pozemku města, tedy Magistrátu, takže to podle mě chce jen trochu vůle a práce.

            [ Zpět ]
            Datum: 26.08.2009
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklopruhy na ul. Polanecká ??

           

      Tak cyklopruhy už tam jsou a nevypadá to špatně.
      Místo klasického ukončení před křižovatkou a začátku za křižovatkou tam je na křižovatce přerušovaná čára.

      [ Zpět ]
      Datum: 28.08.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Maso)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklopruhy na ul. Polanecká ??

             

        Kterou křižovatku myslíš? Dnes jsem jel okolo v autě a na první pohled to vypadalo sjízdně. Už se těším, jaké to bude na kole :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 28.08.2009
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cesta z města za dobrodružstvím a romantikou

Hledám: Cesta z města za dobrodružstvím a romantikou
včera
V srpnu chci minimálně na týden vyrazit za dobrodružstvím, romantikou a naprostou pohodou. Uniknout vedrům…

Hledám: Poznejme se navzájem před cestou i po cestě :-)

Hledám: Poznejme se navzájem před cestou i po cestě :-)
včera
Bavit se a povídat si jako nejlepší kamarádi, blbnout jako malé děti, chránit se a držet spolu jako opravdoví…

Hledám: Cyklistku / cykloparťačku

02.07.2024
Ahoj, porozhlížím se po sympatickém protějšku na společné odpolední cyklo-projížďky. Jezdím cyklo-stezky a silnice…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

402 cyklistů (9 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 9. část

Už se nám to pomalu chýlí ke konci Začal čtvrtý týden našeho putování. Chtěla bych psát o tom, že mám tohle…
Peggy | 10.06.2024

Z Drásova do Říma

Z Drásova do Říma, květen 2024 Po cestě 1000 km Polskem podél Baltu a Odry a Z Lince do Budapešti přes Alpy…
Monolema | 06.06.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 8. část

Civilizace po Kyrgyzsku Mysleli jsme, že na noc zůstaneme někde blízko sedla, ale nakonec jsme ujeli ještě 11…
Peggy | 02.06.2024