reklama
Město: Barcelona

V Barceloně je zájem o půjčování kol

Od března 2007 funguje v Barceloně systém půjčoven kol Smartbike, který provozuje společnost Clear Channel Outdoor. Službu nabízela dosud 1500 kol a předplatilo si ji již 90.000 uživatelů. Město Barcelona má zájem službu rozšířit.

Do března 2008 by měl systém nabízet až 6000 kol. každý uživatel si musí nejdřve přes Internet založit účet, poté obdrží svoji kartu, která slouží jako identifikace při zapůjčení kola. Roční registrace stojí 24 Eur. Každá započatá půlhodina stojí v přepočtu 10,- Kč. Maximální doba výpůjčky jsou dvě hodiny. Obdobný systém půjčoven funguje již ve francouzské Remeši a od roku 2001 funguje i v Oslu. Od roku 2006 je služba zavedena ve Stockholmu. O systém projevila zájem i další města - Drammen a Trondheim( Norsko), Gotheburg( Švédsko), Washington a San Fransisco(USA).

[ Zpět ]
Datum: 24.10.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (Zdroj: izdoprava.cz)
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Parťáka/Parťačku

dnes
Najde se někdo v blízkém i vzdáleném okolí Chrudimi na cyklovandry na těžko. Mám rád tu svobodu, kdy nevím kam…

Hledám: Cesta z města za dobrodružstvím a romantikou

Hledám: Cesta z města za dobrodružstvím a romantikou
15.07.2024
V srpnu chci minimálně na týden vyrazit za dobrodružstvím, romantikou a naprostou pohodou. Uniknout vedrům…

Hledám: Poznejme se navzájem před cestou i po cestě :-)

Hledám: Poznejme se navzájem před cestou i po cestě :-)
15.07.2024
Bavit se a povídat si jako nejlepší kamarádi, blbnout jako malé děti, chránit se a držet spolu jako opravdoví…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

325 cyklistů (7 přihlášených)

Alpe Adria cycling route červen 2024

Cesta V červnu 2024 jsem se dohodl se synem, že za nimi na jejich dovolenou do Chorvatska do Privlaky u…
Brahma | 16.07.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 9. část

Už se nám to pomalu chýlí ke konci Začal čtvrtý týden našeho putování. Chtěla bych psát o tom, že mám tohle…
Peggy | 10.06.2024

Z Drásova do Říma

Z Drásova do Říma, květen 2024 Po cestě 1000 km Polskem podél Baltu a Odry a Z Lince do Budapešti přes Alpy…
Monolema | 06.06.2024