reklama
Město: Opava

Opavou na kole

Opava se dá, ale člověk se musí vyhýbat hlavním ulicím. Např: pro cestu do Globusu nebo k Ostroji využívat z Kateřinek pěšinu kolem řeky, navíc je tam nově vybodvaná asfaltová spojka od železničního mostu ke Globusu. Z Kylešovic potom zadní cestu přes lávku nad kolejemi. Krnovská ulice do Jaktaře se dá parádně nahradit Starou silnicí, jen kousek z centra k Jaselské je třeba jet po hlavní. Jako nejkrizovější trasu vidím Centrum - Kateřinky, protože po hlavní přes Dolní náměstí to znamená přejet přes rušnou křižovatku a na rušnou Ratibořskou, přes Myší díru a lávku je to zase spíše pro pěší a po Pekařské si člověk zase trochu zajede. Cyklisticky unfriendly je také Krnovská a Těšínská, kde se radnice chystala vybudovat stezku, ale jaksi z plánu sešlo. Cestu po vnitřním okruhu lze naštěstí většinou nějak nahradit přes parky či náměstí.

S kolem má navíc člověk využít některé spojky a přemisťovat se po městě netradičně, např. jinak než na kole se téměř nedá využít cesta od psychiatrické léčebny přes Sv.Annu do Jaktaře - pěšky je to daleko a autem se tam nedá. Podobně zkratka Hypernova - městský hřbitov, kolem hřbitova k vodárně a přes pole po vyjetém chodníku na Hradeckou a z ní bez problémů přes Kylešovský kopec nebo směrem na Hradec rovnou do Kylešovic.

Jaké jsou vaše zkušenosti s jízdou po Opavě na kole?

[ Zpět ]
Datum: 31.03.2004
Autor: Neregistrovaný uživatel (Misha ([email protected]))
  • Re: Opavou na kole

         

    v Opavě je už příliš hodně aut,že to má cyklista těžké a hlavně nebezpečné.A proto já raději jezdím po vedlejších silnicích kde je klid.Krnovská se pomalu ani nedá přejit na druhou stranu.A směrem na Ostravu přes Komárov ,tek to je o hubu.Málem mě přibral kamion.Dnes se jezdi cross.Kdysi se jezdilo daleko více ohleduplně.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.08.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (kk)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Opavou na kole

         

    Jsem z Krnova a do Opavy po hlavní cestě je to fakt o hubu. Opava už nutně potřebuje objezd. Teď jsem zkusil jet z Krnova do Opava přes Úvalno a Polsko. A musím říct, že tuto cestu doporučuji. V Opavě jsou cyklotrasy opravdu dobře značené, ale mimo trasy v samotné Opavě, je to opravdu kvůli dopravě nebezpečné.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (skricx)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Opavou na kole

         

    do 21. let jsem bydlel v opave a dodnes tam obcas prijedu. od te doby bydlim v praze a me naivni ideje o jezdeni na kole v praze vzaly rychle zasve.
    nestezujte si, opava je furt pro cyklisty rajem na zemi.

    jo a ta krnovska jde nahradit i severnim smerem, kolem mraziren a sadraku.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.12.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (jirka ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cesta z města za dobrodružstvím a romantikou

Hledám: Cesta z města za dobrodružstvím a romantikou
včera
V srpnu chci minimálně na týden vyrazit za dobrodružstvím, romantikou a naprostou pohodou. Uniknout vedrům…

Hledám: Poznejme se navzájem před cestou i po cestě :-)

Hledám: Poznejme se navzájem před cestou i po cestě :-)
včera
Bavit se a povídat si jako nejlepší kamarádi, blbnout jako malé děti, chránit se a držet spolu jako opravdoví…

Hledám: Cyklistku / cykloparťačku

02.07.2024
Ahoj, porozhlížím se po sympatickém protějšku na společné odpolední cyklo-projížďky. Jezdím cyklo-stezky a silnice…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

424 cyklistů (10 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 9. část

Už se nám to pomalu chýlí ke konci Začal čtvrtý týden našeho putování. Chtěla bych psát o tom, že mám tohle…
Peggy | 10.06.2024

Z Drásova do Říma

Z Drásova do Říma, květen 2024 Po cestě 1000 km Polskem podél Baltu a Odry a Z Lince do Budapešti přes Alpy…
Monolema | 06.06.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 8. část

Civilizace po Kyrgyzsku Mysleli jsme, že na noc zůstaneme někde blízko sedla, ale nakonec jsme ujeli ještě 11…
Peggy | 02.06.2024