Ten kdo má peníze a potřebuje "vystudovat" a mít rychle více peněz a k tomu potřebný titul tak doposud mohl pod hlavičkou právnické fakulty v Plzni.
Zajímalo by mne, jestli je toto běžná věc i na jiných fakultách.
Já se docela obávám, že v Plzni se jen vynořilo to, co je na jiných fakultách a univerzitách skryto pod hladinou (a optimisticky doufám, že v podstatně menší míře).
A mělo by byt především v jejich zájmu oddělit zrno od plev. Protože ty "plevy" potom kazí pozici těch poctivých studentů na trhu práce - pro zaměstnavatele prostě diplom z "profláknuté" fakulty nemá valnou hodnotu. A jen nerad bych se dožil doby, kdy by jakýkoliv diplom vydanýv ČR neměl valnou hodnotu.
http://www.lidovky.cz/opsana-dizertacni-prace...
http://www.lidovky.cz/prodekan-pravnicke...
http://www.lidovky.cz/s-opisovanim-diplomek-je...
Spletl jsi se - adresát je jinde, nikoliv na tomto fóru.
Poliši budou vyšetřovat plagiátorství,ale že se tam někdo kurewsky nabalíkoval tak to je už jedno... :-DD
http://www.novinky.cz/domaci/181168...
Pláčeš pěkně, ale na špatném hrobě ...
Nebudu kvůli tomu zakládat nové téma, ale jsem rád, že je Jurimír čestná vyjímka
http://www.novinky.cz/veda-skoly/181204...
Proč nové téma ? Tohle patří do vtipů :-)))
:-D :-D
No vida, a já je považoval spíš za oběti.
Tak to fakt hustý! Bezduchá sprostá korupce všude.
S tituly na plzeňských právech kšeftovala mafie, myslí si kontrolorka
http://zpravy.idnes.cz/s-tituly-na-plzenskych...
Problémy na plzeňské právnické fakultě mohly být daleko vážnější, než se dosud zdálo. Šéfka Akreditační komise Vladimíra Dvořáková, která pro ministerstvo školství vyšetřuje poměry na škole, se domnívá, že udělování titulů významným osobnostem bez řádného studia nebyla jen obyčejná korupce. Šlo podle ní o snahu mafie si tyto vysoce postavené lidi zavázat, a získat tak klíčové kontakty.
A prostřednictvím konexí v politice, policii a státních úřadech pak mohla mafie například ovládat prodeje státního majetku, veřejné zakázky či arbitráže.
"Musíte pochopit, o co tam jde. Že to není o tom, že nějaký politik dal někomu obálku za udělení titulu. Hraje se o miliardový majetek státu. Tahle síť ohrožovala bezpečnost země," řekla včera MF DNES Vladimíra Dvořáková.
Podezření podle ní musí vyšetřit policie. Právě nyní připravují právníci ministerstva školství na základě jejích zjištění trestní oznámení. Poměry na fakultě mezitím začala sama prověřovat protikorupční policie a státní zastupitelství. Nejvyšší státní zápstupkyně Renáta Vesecká včera připustila, že se při vyšetřování mohou objevit politické tlaky.
Absolventy plzeňských práv vyvěsím na web, slíbil Pospíšil
http://zpravy.idnes.cz/absolventy-plzenskych...
Tajná služba varuje: Zločinci si zavazují policisty a úředníky diplomy
http://zpravy.idnes.cz/tajna-sluzba-varuje...
Kdyby jeden ze studentů plzeňských práv nenašel v knihovně plagiáty svých učitelů, na místní fakultě by se zřejmě dál čile obchodovalo s právnickými tituly. Tajné služby přitom už několik let varují ministry a vlády, že právě přes vysoké školy, jako je ta plzeňská, pronikají zločinci do státní správy.
Dva roky stará zpráva Bezpečnostní informační služby v sekci o organizovaném zločinu například varuje: "Pro vytváření klientských vazeb je využíváno i prostředí některých vysokých škol, zejména těch, které poskytují možnost zvyšování kvalifikace pracovníkům státní správy nebo příslušníkům bezpečnostních složek." Kontrarozvědka ještě upřesňuje, že mocným lidem usnadňují na těchto školách studium a tím si je zavazují.
Nepřímo se tak potvrzují podezření šéfky ministerské akreditační komise Vladimíry Dvořákové, podle níž práva na Západočeské univerzitě ovládala mafie. Systém podle ní fungoval stejně, jak to popisuje BIS.
Jak upozorňuje zpráva, rozdáváním právnických titulů si někdo vytvářel síť vlivných "přátel". Právnické tituly potřebují lidé ze státní správy – od politiků přes soudce a státní zástupce až po policisty. A právě "diplom zadarmo" je mnohdy cennější než peněžitý úplatek.
A Plzeňská fakulta je zřejmě v hledáčku tajné služby i v současnosti. Podle mluvčího BIS Jana Šuberta nemůže zpravodajská služba mluvit o případech, kterými se zabývá. "Mohu ale ujistit, že pokud někde klientelismus a korupce fungují jako prostředek, jako cesta k ovlivňování a k dysfunkci státní správy, neujde to naší pozornosti. Nejsme nečiní, nesedíme s rukama za zády," řekl Šubert iDNES.cz.
Budování sítě známých nahrál i nový zákon, který v roce 2007 nařídil všem policistům ve vyšších funkcích, aby si doplnili vysokoškolské vzdělání.
Škola se nelíbila i Vesecké
Na plzeňských právech vystudovaly obě děti zavražděného šéfa podsvětí Františka Mrázka. Když v roce 2006 vrcholila kauza konkurzního soudce Jiřího Berky, upozorňovala BIS na to, že se lidé zjeho gangu přes vysoké školy "snaží vytvářením systému vzájemných závazků budovat síť účelových vztahů v justici, policii a politice".
Nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká uvedla, že již loni měla pochybnosti o zákonnosti uznávání zahraničních vysokoškolských diplomů na plzeňské škole.
Koncem loňského a na začátku letošního roku podala celkem sedm správních žalob proti rozhodnutí Západočeské univerzity v Plzni o uznání zahraničního vysokoškolského vzdělání v oboru právo v České republice. "Krajský soud v Plzni o žalobách dosud nerozhodl," uvedla mluvčí zastupitelství Renata Malinová.