Pozoruji, že když jsem tedˇ výrazně shodil kila, které byly navíc a jsem docela spokojen s váhou a postavou, zapojuji dost často i břišní svaly při tlaku nebo tahu nášlapů v pedálech.
Když jsem začínal před lety s mírným bříškem, bylo mi vyloženě nepříjemné břišní svaly "zůčastňovat" na námaze.
Je to podobné u vás - tedy zapojujete občas, vůbec ne, či stále břišní svaly?
Kdysi se to tu na popud cyklistek podrobně řešilo. Pokud se pamatuji, dospělo se tehdy ke všeobecné shodě v názoru, že břišní svaly se při jízdě na kole používat musí. A to tím způsobem, že se cyklista v pravidelných intervalech mírně nadzvihne v sedle a břišními svaly provede několikavteřinový soustředěný, ne však přehnaný stah. Zanedbání tohoto základního úkonu totiž může vést k takřka diskvalifikujícímu stavu zvanému "zaražený prd". :')
No, já je používám, ale já mám jiný posez na kole než vy. Ale jedna věc mě vedek přesvědčení, že se na vašem kole používat nemusí. Pamatujete na Olafa Ludwiga Vítěz závodu míru a já nevím co ještě a bříško teda měl pěkný :o))
Netrenoval na lezaku???:-))))))
Na ležáku je právě podle mě potřebuješ víc.
Jo, tak s tím teda musím souhlasit - s nafouknutým bříškem se jezdí opravdu hodně ztěžka :o)))
Brisni svaly pri slapani samozrejme pracuji, ale jenom takovy ty na boku, na presny nazev bych se musel nekam mrknout :o)
Zkuste si schvalne treba jen tak na zidli "slapnout" a ucitite, jak to ztuhne zboku pod zebrama.
Jinak ty "hlavni" brisaky je potreba posilovat zvlast, pri slapani se sice az tak aktivne nezapojuji, ale jednou jsem cetl, ze jejich zanedbanim cyklista ztraci az 10% vykonu, coz je sakra dost...