reklama

Véčkové brzdy_jak seřídit

Dobrý den,

nebrzdí mi zadní brzda. Zkoušel jsem seštelovat, nejde mi to, protáčejí se mi imbusové klíče... jak docílit, abych mohl vyšroubovat, když se mi protáčí ten imbus...zkušel jsem povolit lanko, pak přitáhnout, štelovat na špalících ty šroubky, myslel jsem, že bych vyšrouboval i ty dva šrouby na imbusový klíč v čelistech brzdy a pročistil to, ale nejde mi to vyšroubovat. Jde o Shimano, jaké nářadí tedy koupit-mám otupené imbusy a jen několik kusových klíčů, které byly přibaleny pro namontování nosiče, na promazání mám wd 40. Nejde mi o nějakou nejdražší výbavu, spíš lacinější, ale aby byla k něčemu. Asi budu potřebovat i špalíky, nejsem z města a posledně jsem měl pocit, že mi brzdy v cykloobchodu moc neseřídili, teda hlavně tu zadní, bylo to velmi drahé, chtěl bych brzdy dokázat seřídit sám...děkuju za co nejjednodušší rady pro začátečníka.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 21.07.2022
Autor: jezdec

Re: Véčkové brzdy_jak seřídit

     

Především si pořiď kvalitní a samostatné nářadí a jednotlivé klíče. To co máš bude měkká náhražková atrapa nářadí, tak to prostě hned zahoď jinak tím domršíš i další spoje a pak se nedoplatíš.
Pokud to nepůjde povolit ani kvalitním nářadím, tak, zkusit do spoje nalejt WD, nechat dva dny a pak to zkusit třeba horkovdušnou pistolí nahřát a když ani to nepomůže, tak nejspíš už pomůže jen pilka.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 21.07.2022
Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Re: Véčkové brzdy_jak seřídit

     

Čekat dva dny je zbytečné, z principu funkce WD 40 vyplývá, že druhý den jsou obsažená ředidla dávno odpařená a zbylý olej už nevzlíná. Takže stačí počkat několik hodin, zvláště v těchto vedrech.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 21.07.2022
Autor: Benshot
Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Re: Véčkové brzdy_jak seřídit

     

Zkus třeba tohle (milá Lízo) :-)
https://www.ivelo.cz/domaci-servis-kol/serizeni...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 21.07.2022
Autor: abernathy
Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Re: Véčkové brzdy_jak seřídit

     

jen poznámka k nářadí - kupuje se na celý život, takže nešetři.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 22.07.2022
Autor: cibi
Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Hledá se E-biker-ka

Hledám: Hledá se E-biker-ka
11.04.2025
Hledá se E-biker-ka ideálně z Prahy (nejlépe 4) nebo v Praze žijící (případně odkudkoliv po Čechách- dorazím - rád…

Hledám: muže na vztah vážný

10.04.2025
Je možné v dnešní uspěchané době potkat ještě může, který si udělá čas na společné chvíle s ženou, muže který umí…

Hledám: Parťáky/čky na Cestu k Jaderskému moři a zpět

09.04.2025
Zdravím všechny cyklisty/ky, jmenuji se Leonard Votápek, a celkem mě začalo bavit kolo, jako doplněk k atletice.…
Cyklozájezdy | Dokempu.cz | Cyklobazar | Aktivni dovolená
Perfektní funkční oblečení pro vaše sportovní aktivity, od značky Moira.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

264 cyklistů (0 přihlášených)

Atlas Mountain Race – marockými horami na kole

Poprvé jsem v zimě letěl s kolem do teplých krajin. Účastnil jsem se bikepacking závodu Atlas Mountain Race v…
Fabulator | 11.03.2025

Rodinný bikepacking končí: Z Nízkých Tater přes Muránskou planinu až do Dobšiné

Po noci strávené na horské chatě jsme se probudili a zjistili, že jedno z kol na mém zamčeném bicyklu bylo…
Kristina | 20.01.2025

Nekonečná bikepackingová dobrodružství: Objevování Velké Fatry

Po návratu z hudebního festivalu, kde jsme s manželem prožili bouři, jsme se vrátili k našim dětem, které…
Kristina | 13.01.2025