https://www.novinky.cz/veda-skoly/clanek/cesti...
Jak vidno, i u nás jsou lidé, co posouvají technický vývoj dopředu. Otázkou je, co z toho bude mít republika a kolik se opět objeví parazitů a plagiátorů jako vždy a ve všem.
Ale Ty máš ty parazity ve zvláštní oblibě? Proč takové sýčkování?
Inu protože je jich dnes jaksi moc a pořádnejch. OKD, Mostecká uhelná a t.d. Nebo si myslíš, že tam jsou všichni čistí jak lilium? To nějakej D. Rath proti nim přímo září čistotou.
Firmy vlastněné komunistama? Doktor myš do toho zapadá jak?
Hmm a kdyby jen ty. A copak na to říkaj aktéři revoluce? Teda hlavně ti co stáli na náměstích?
O jaké revoluci píšeš nyní? Tady se akorát po roce 1989 všechny velké podniky zprivatizovali komunistama komunistům. Následně se v těch podnicích vypařily love a všechny to překvapilo, jak ti imperialisti, tentokrát už kapitalističtí, jak všechno tak rychle a efektivně rozkradou, a nesmělo se to tak nazvat.
Ještě mi prosím Tě objasni - aktéry revoluce. Jaké a kde? Tady akorát komunisti zjistili, že nemají po ruce ruský rozkaz k rozmašírování demonstrací ruskýma tankama a tak si ten socialismus prostě rozdělili. Všímni si třeba, kde šéfuje soudruh Dlouhý.
Tví oblíbenci pořád určují postupy podniků a klima ve kterém fungují :-D
Neexistují prostě imaginární Oni a My ti správní :-D
A ještě si uvědom, že třetinu zemědělskéhé průmyslu vlastní taky komunista. Pro jistotu bych se podíval na skladbu vlastníků chemického průmyslu.
Měli by jste si mezi sebou lépe domluvit cíle na pomlouvy :-D
Nebo že by to věděli přesně jen někteří ze zbytků neodpadlých věrných vlastenců :-D
Tady členové vlasteneckých sovětských mejlových kampaní dostávají zhruba něco mezi 3 - 6 mejly denně. Kolik jich dostaneš Ty a kolika je přeposíláš?
Co se člověk nenaučí v článku o nehořlavých baterkách... :-))
Celý život používám "rat" ve významu potkan nebo krysa. Až tvoje "myš" mě přivedlo ke kontrole, jaký je správný překlad.
Cit. Wiki:
"Rats are various medium-sized, long-tailed rodents."
"Rats are typically distinguished from mice by their size."
ALE
"The best-known rat species are the black rat." "The black rat (Rattus rattus), ... also known as house rat."
Tak nevím, je to i myš nebo ne???
Tak kvůli místnímu dortu pejska a kočičky bych to neřešil :-D
RAT by měl být potkan nebo krysa, ale toto bych zkontroloval přes latiský název, to bude určující.
Rattus rattus je krysa obecná neboli černá krysa, prakticky v Evropě vymizela, vytlačil ji
Rattus norvegius - potkan obecný neboli hnědá krysa.
slovní spojení rattus norvegius mi vždy připomene horování o nordické rase :-)
(ale ty naše jsou fajn)
Zcela vážně děkuji místním jazykozpytcům a přírodozpytcům za to, že neumřu úplně hloupý :-))
Tyhle potvůrky jsem míval doma taky. Jen byly ve verzi "kapucín".
Kdyby každý výrobek vyráběl a prodával jen jeho vynálezce,tak bys přišel do obchodu a tam by měli NIC. Pro tvoji útěchu,měli by tam toho hodně.
O tom to není. Licence se přece prodávají a vyrábějí výrobci i v cizině. Jenže musejí část zisku platit autorům či státu původu. To je přece běžné a legální. A ilegální jsou ony černé výrobny ať známé či utajené (viz podnikání v zaostalých zemích). Prostě neexistuje platnost patentů celosvětová, vždy jen stát od státu a majetek zase vše převálcuje a škvíry najde. A to už nemluvím o onom přetahování elit vpodstatě bez náhrad zemím původu takových lidí. Kdysi to byly aktivity především onoho vyspělého a majetného západu, dnes je to jev všeobecný. Viz Čína a ony východní státy jsou v těhle věcech velice pružní a rychlí...
"...přetahování elit vpodstatě bez náhrad zemím původu takových lidí..."
Opravdu považuješ lidi (libovolných "kvalit") za majetek země původu nebo proč by se jim mělo cokoliv nahrazovat?
Co je tohle za bíabol? O svobodě pohybu tu nikdo nemluví. Ale o tom, co která země či stát do člověka vložil a druhej si jen tak přivlastnil. Už v 68 bylo běžné a legální klidně vycestovat a živit se v cizině. Dotyčný ovšem musel uhradit náklady na školy, studium a pod. což bylo vpořádku. Když si dítko od mateřské vystuduje v cizině, ať si tam klidně dělá co chce a bez náhrad. Ve sportu už na to mnohde přišli a přestupy bývají někdy sakra drahé.
Ani já jsem o ní nemluvil, ale když už jsi tu tak pěkně nastínil situaci...
Ty se mi tu narodíš, vystuduješ jadernou fyziku a raketové inženýrství a já pak řeknu, že pudeš pracovat do výzkumáku XY, budu ti platit, buďmě štědří, 1,2 násobek životního minima a tím jsme spolu srovnaní (splácíš mi přece své drahé vzdělání).
Pokud bys samozřejmě chtěl odejít do ciziny, klidně můžeš - nech mi tady na stole, řekněme, 4,6 milionu v hotovosti a klidně vyraž.
Tak nějak jsi to myslel??
Podobně to asi tehdy fungovalo. Kolik se platilo, nevím. To jsou záležitosti jiných odpovědných...
APP. Vyjímky jsou ony státem utajované programy. Ať vojenské či civilní. Nakonex to i na něch dnešních vakcínách vidíme (Začerňování textů informací a t.d.) A i firmy si to dnes hlídají. Či si myslíte, že své šéfkonstruktery z utajených programů beze všeho pustí ke konkurenci? U vojenských už to hraničí s bezživotím. Jako při oněch špionářních akcích. Viz např. https://www.securitymagazin.cz/historie/george...
A spousta podobných. O oné průmyslové špionáži se toho napsalo dost.
Podle této logiky by musel platit i ten, kdo vystudoval nějakou střední či vysokou školu, ale nepracuje v oboru. Protože stát dal do jeho konkrétního vzdělání nějaké prostředky, zabíral tam místo, které mohl využít někdo jiný a nakonec to ani nedělá.
Můj soused např. vystudoval VŠ textilní a už léta dělá dělníka v nějaké truhlárně. Ta práce s pevnou pracovní dobou od 6 do 14 a s čistou hlavou ho uspokojuje víc. A to tu VŠ vystudoval za dělnické peníze!
Mnozí lidé by měli platit i za základní školu, protože ani ty znalosti tam získané nepoužívají.
Zase hezky účelově vybočuješ. Pokud pracuje doma, tak státu odvádí a splácí, na rozdíl jako kdyby byl v cizině. A jinak je na státních ogránech, aby si jeho schopnosti hlídali a využívali. Třeba formou lepšího platu. I když jej nutit nesmějí. A tu můžete také pochopit ony snahy EU. Tam by totiž vše vymizelo, jako spousta jiného pod onen nejvrchnější úřad. Viz už dnes kauzy Polské s unijní justice...
Víš, takhle nějak funguje systém vzdělávání v USA: ve svých -nácti si založíš nějakou velmi specifickou formu půjčky a za tu vystuduješ. A pak je na tobě, jestli se ti povede sehnat nějakou práci, která ti umožní to splácet, protože splácet to musíš, nevztahuje se na to osobní bankrot a spousta jiných únikových cest na rozdíl od jiných druhů dluhů.
Pohledej internetem, jak populární ten systém je...
Ale to platí pro soukromé, i v USA je systém státního školství, kde se za vzdělání neplatí a pak tam je hodně rozvinutý systém stipendií.
A taky se střední třída může přetrhnout se druhým zaměstnáním, aby jejich děti mohli chodit do soukromé kvalitní...
Nevybočuju.
Pokud ten člověk vystudoval nějakou drahou vysokou školu a místo toho aby pracoval v oboru, tak státu škodí hned dvakrát. Poprvé tím, že v roli skladníka neodvede státu to, co by mu odvedl v roli na kterou se připravoval, podruhé tím, že na jeho místě mohl studovat někdo jiný.
Odjakživa věci fungovaly tak,že někdo něco vymyslel,jiný mu za to zaplatil,trochu to upravil a už to prodával pod vlastní značkou. Jednoduše to tak funguje dál. Třeba Rusové koupili licenci na Fiat 124 a rozjeli výrobu a vlastní vývoj Žigulíků. I ta dnešní "nejmodernější" Lada Niva má původ v tomto vývoji. Mají za ni Italům zaplatit?
Ta nejnovější NIVA má nějaký kořen tuším u Chevroletu, se kterým nějakej čas kooperovali (nějak), ale pak to snad zas poodkupovali nazpátek.
Mělo by to bejt poměrně legální.
Ať je to nakonec jak chce,o každé věci,kterou kolem nás vidíme,se dá říci,že z něčeho pochází. To by se platilo úplně ze všeho.
A to já nerozporuju ani v nejmenším.
Jen když začneš pátrat, zjistíš že i na poli patentace existují různé přístupy
Prostuduj si patentová pravidla a zákony a potom diskutuj.
Tak od Tebe si o tomto patentovém právu rád nechám udělat přednášku :-D
Ty tady snad diskutuješ jen a pouze o věcech, o kterých všechno víš? Mě tedy přijde že blábolíš (tvůj výraz výš na Sodomu) právě o tom, o čem zjevně víš úplný kulový (i s přehazovačkou).
A ten češtin ... to je na vrácení školného!
Ono záleží na smlouvě a licenci. Pokud tam užívají patentované věci či vzory, tak pochopitelmě by dle dohody s původcem platit měli. Padni komu padni. Rus, Číňan či Amerikán, Němec. A i ony patenty mají svá pravidla, takže např. "vynálezci kola" se neplatí.Chápu, že dnes by mnozí z vás chtěli onen internacionální komunizmus, který se dnes překrývá oním globalizmem a taky ony hippies rodiny kdy všichni patřili všem, ovšem jak známo,to může platit pouze v ideálním pozemském ráji, který ovšem vzhledem k lidským vlastnostem nikdy bejt nemůže.
K použití ještě daleko.
Ale hlavně aby to nedopadlo jako Procházkovo HE3DA. Výroba v Letňanech "běží" už snad pět let, na předváděčkách pro investory jí stylem Horsta Fuchse hážou z okna a prorážej krumpáčem, nová megatovárna za miliardy v Horní Suché taky stojí, Zeman přidal i metál ... a zatím ty úžasné baterie nikde a parametry taky nejsou k dispozici!
Souhlas. Tu by měla ona meinstremova media působit. A nejen ona.
Pro Tebe je ale mainstream sputnik od gru nebo jakého ruského ďábla. Takže mainstream je určen vlastně čteností. Ty záměrně volíš média, které Ti určují, co máš vědět a ještě i s výkladem, jak to máš číst :-D Si svobodný člověk :-D
Mainstreamové médium je to oblíbené. A co požaduješ od oblíbeného média? Vždy bude tedy omezování v přístupu k informacím, a jedno, jestli ze svobodné volby nebo z vlivu někoho "nahoře" starajícího se o Tvé dobro. Argument, že by mělo, je tak bohužel lichý.
Ty čteš taky svůj mainstream a si v pohodě, protože si myslíš, že víš co potřebuješ a zbytek by Tě byl jen zahltil. Su na tom stejně, ale s jiným mainstremem :-D
Pokud vím, tak meinstremova media jsou ta, která jsou podporována státem. Ty co ne, jsou soukromá. Pokud tomu tak není, prosím upřesněte.
Není, když se zamyslíš nad překladem toho kapitalistického termínu, mainstream je tam, kam chodí většina.
Vlastněno/podporováno státem by to být mělo, ale proto, že státní média by měla generovat obsah zajímavý pro většinu obyvatelstva, ne proto, že by stát měl lidem říkat, co je má zajímat (opačná příčina-důsledek než ve tvých představách)
Vlastněno/podporováno státem by to být mělo, ale proto, že státní média by měla generovat obsah zajímavý pro většinu obyvatelstva, ne proto, že by stát měl lidem říkat, co je má zajímat (opačná příčina-důsledek než ve tvých představách)...
Hezký oslí můstek. Třeba onen uváděný stav výroby baterií by státní media zajímat mělo. A ne čeket až to bude např. v nějakém soukromém Blesku...
Takže
Mainstreamová média mají ze svého titulu v zásadě oslovovat většinu populace jazykem jednoduchých sdělení, de facto nepolemizovat s jejich začleněním ve společnosti a tím udržovat mocenské status quo.
Proto jsou také asi státem podporována a jaksi i kontrolována - viz ony mediální komise. Takže konkretní slovní výklad je věc jedna a skutečnost věc druhá.
Stejně jako ona Alternativní média naopak přinášejí marginalizované či marginální úhly pohledu, provokativní a alternativní pohled na aktuální dění a zasazování událostí do jiného kontextu, než jak to činí mainstream.
A v případě razantních či reálných kritik nastává odebírání licencí, což se stát od státu liší. Tím,lze nakonec posuzovat i onen stav demokracie..
Ujasni si, prosím, co je to mainstream.
Tohle jsou výpisy z https://legacy.blisty.cz/art/55798.html
Tak si to ujasni s nimi...
Nyní jsi mne vlastenče pobavil. Protože maintreamová média jsou vlastněna státem (Nova, Prima a další..) , tak se jimi nebudu ohlupovat a zvolím jíná mainstreamová média vlastněná státem s nepřátelskými teroristickými akcemi se ztrátami civilního obyvatelstva na našem území :-D
Kdo z nás je na tom hůř? :-D
Informace o nové baterii jsou velmi kusé a vposledku zavádějící. Elektrolyt - vodný roztok chloristanu zinečnatého, je sice "nehořlavý", ale to je třeba kapalný kyslík taky, protože je sám okysličovadlem. Podobně chloristany jsou v rámci oxidujících solí nejúčinnějšími oxidanty (dále dusičnany, chlorečnany, manganistany, chromany, železany atp.), také se používají jak v heterogenních tuhých raketových palivech (LiClO4 a NH4ClO4), tak v tzv. chloristanových výbušninách a pyrotechnických složích (KClO4). No a v té baterii je chloristan zinečnatý, zinek a uhlík, takže pokud by bateria vyschla, dostaneme slušný základ malé bombičky.
Ty bláboly kolem sis mohl odpustit.
A proč, je to v kategorii elektrokola, když to s elektrokolem nijak nesouvisí?
I ty bláboly jsou někdy důležité. A ona elektrokola - prostě se to týká el. zdrojů.
Podle Tvé logiky by ale ti vědci stejně museli zaplatit tomu,kdo vynalezl baterii,jako zařízení na uložení elektrické energie. Oni z toho přece vycházeli. Jinak by nemohli vynalézt baterii jinou.
V tomhle ústavu bádal celý svůj aktivní život můj tatínek. Zítra mu bude 90 let. Už jako malému klukovi mi sliboval palivový článek a baterie, které ukrmí auto celý den. Hovořil vždy skvělých palivových článcích v Apolu. Ty palivové články se v tom ústavu skutečně zkoušely a bádalo se na nich. Každý rok o tom sepisovali nějakou zprávu, podobnou těm v těch novinách.
Až to bude mít elektrické parametry lithiových článků a lepší, tak se přihlaš. Zatím i ty lithiové články jsou nedostatečné.
Netřeba se bát plagiátorů, poněvadž zatím myslím není co kopírovat.
To teda klobouk dolů. Blahopřeju k oné práci i věku. Mám ovšem dojem, že jeho kvalit nejen pracovních nedosahuješ.
Jsem rád, že se naše kvality rozlišují :-D Prosím Tě čích kvalit dosahuješ Ty?
Až budu potřebovat kádrováka, tak se na vás, pane, obrátím.
Hele, trochu mimo, netušíš odkdy sověti začali používat palivový články? Mám dojem, že jeli hodně dlouho jen na stříbro-zinkový akumulátory (plus soláry) a to je hodně omezovalo (u pilotovaných misí).
Na Apolu byly kyslikovodíkové palivové články a také na jednom tom Apolu ta kyslíková nádrž vybouchla. Pak měli veliký problém se vůbec vrátit. Je o tom i film.
Tak to snad každej ví, ne? Já se ptal na sověty.
On ten kyslíko-vodíkovej má pro kosmonautiku dost výhod. Kyslík už stejně vezeš, zařízení je prý lehčí, než baterie se soláry a "odpadem" máš pitnou vodu (po lehké úpravě).
Zdravim.
Pokud nekdo ma zajem, tak toho vedce znam osobne, pracujeme ve stejne budove:)
Tak mu vyřiď pozdrav a přání vydržet :-D Jsem zvědavý jestli se překulí přes výhody lítia, kvůli kterému se rozkopávají přírodní rezervace alá udělat z kopce propast do pekel :-D
A tak jedny dvoje Dlouhý Stráně navíc by se užily :-)
No, on je trochu rozdíl mezi ďuznou v zemi se šrotem ve stovkách tun a na ploše kilometrů čtvrečních a vodní elektrárnou :-D
Ještě mu připomeň, že znáš dost lidí, kteří mu ty akumulátory ověří v praxi :-D
On to zna:)
Bohuzel mezi vedeckym vyvojem a zkouskou realneho prototipu, vhodneho na elektrokolo, je velka mezera: alespon 10 let vyvoje a pak vyroby:( Ted je to na urovni Ni-MH, takze pro elektrokola to cenu bohuzel nema:(