Mám takovou tu štěnici do ucha Samsung-MG920. Za těch pár korun co to stojí to obecně funguje velmi dobře. Myslel jsem že budu i hlasově vytáčet, ale nutnost být na datech to trochu hatí. A taky fakt, že když mi náhodou rozumí "např. VOLAT TÁTA MOBIL", tak za chvíli vytočí ale já nevím jestli opravdu volá toho koho chci, může volat někoho jiného popřípadě mi vezme dvojstisk tlačítka a pak volá poslední hovor...... takže je to spíš jen na příjem než vytáčení.
V klidu funguje výborně, za jízdy už to tak slavné není, je to čistá nouzovka, tak do 15km/h si lidi stěžují že je to obtěžují, více už je v podstatě nepoužitelné.
Používá někdo něco co by dokázalo odrušit aerodynamický hluk a dalo by se použít dejme tomu do rychlosti 30km/h?
jenom moje zkušenost. handsfree a vůbec telefonování za jízdy i v autě rozptyluje pozornost natolik, že po ukončení hovoru si uvědomuji, že po dobu telefonování jsem svět okolo sebe vnímal jen částečně, ne plně soustředěn, takže i když handsfree v autě mám a na kole používám ten špunt do ucha, tak to beru jen jako upozornění, že mi někdo volá a hovor neberu za jízdy. Raději zavolám zpět až někde bezpečně zastavím. Nestojí mi to za to kvůli blbému hovoru někoho svou nepozorností zrakvit.
Fascinuje mě to "nutnost být na datech".
Dokážeš vůbec bez pomoci chytrýho telefonu spláchnout na WC?
To už se snad dělá běžně mobilní appkou, ne ? Japonci ty digitální záchody už běžně prodávají :-D
Syn mi koupil zesilovač-rádio se všemi možnými konektivitami na síti a internetu. Bohužel nejlépe se to ovládá právě telefonem. Sice mne to občas štve, ale co se dá dělat. Splachování záchodu mobilem je proti tomu trivialita a stisk jednoho tlačítka. Platíme kartou nebo mobilem. Zjišťujeme kdy pojede vlak, autobus či tramvaj mobilem. Hledáme si cestu mobilem. Hledáme si hospodu a jídelní lístek předem v mobilu. Jindra se mobilem ubytovává na cestě. V nouzi si tím mobilem svítíme. Když je nejhůře, tak na ten mobil nakládáme přivolání pomoci a i záchranu vlastního života. Děláme s ním tolik důležitých věcí, proč se divit nad dalšími aplikacemi.
V neděli si kamarádka zavřela mobil mezi dveře auta. Praskej displej. Nezavoláš si ani 112, nepřijmeš hovor, i když slyšíš, že někdo volá. Nenajdeš opravnu, i když víš, že data máš. S tím vším se smířila.
Ale kdyby zjistila, že bez displeje ani nespláchne, tak by se z toho asi....:-))
Já myslím, že je to blízká realita. Ten mobil už nebude odkládací a bude to nějaký univerzální komunikační a ovládací prostředek navlečený na ruce. Všechno, co nebude potřebovat jen jeden knoflík se tím bude ovládat. Jestli i to splachování nevím. Ale když to domyslím, tak už tam bývají knoflíky dva, pro různé množství vody. Nikdy nevím, který je ten správný. Až k tomu bude ještě celkové očištění a desinfekce mísy a nějaké zvláštní spláchnutí pro výraznou úsporu vody, tak už to bude jasná aplikace pro výběr několika možností s návodem na obrazovce. No a už je to aplikace pro mobil. Ale jestli díky tomu bude lidstvo štastnější, to nevím.
Proč bys to měl ovládat ty?
Chytrá domácnost si poradí i bez tebe ...
Já bych zase tak chytrou domácnost ani nechtěl. Také by jí mohlo dojít, že už mne na nic nepotřebuje. Přemíra inteligence škodí.
To by se taky mohlo lehce stát, že by to pod tebou pořád splachovala :-D
Jen si vem, kolik třeba kuchyňských aparátů už má v sobě procesor a ovládá se nějakým obskurdním způsobem několika knoflíky a potvrzuje se to nějakým pískáním. Má to být intuitivní, ale občas to bez návodu úplně nedáš. Minimálně jednou si ten návod musíš přečíst a po čase co nepoužíváš stejně zapomeneš. Kdyby se to ovládalo na větší obrazovce a ty knoflíky poskytovaly lepší vysvětlení k čemu jsou, tak bys tu znalost návodu nepotřebovala. No a proč mít na každém verglu velký displej a klávesnici, když to může jen komunikovat s mobilem a máš to.
Píšu, že když si ten mobil jaksi pokazíš, tak se můžeš maximálně pokusit ovládat svůj vztek:-))
To jistě :)
Třeba Jindra, který je na něm výrazně závislejší, než je běžné, už vozí s sebou záložní. Asi se to stane standardem.
Za horší považuji situaci, že ten záchod bude muset spravovat inženýr, nebo se to bude muset vyměňovat po celých kompletních celcích, jako u aut.
Asi se i trošku těším, až nám ta technika konečně pořádně zavaří, úplně si představuju ten mobilní virus, co použije všechny spárované spotřebiče k cílené likvidaci uživatele... ono to totiž zvolna přestává být scifi a koncentrací digitálního života do jedné krabičky, která je trvale online, se to dost zjednodušuje... ;-)
Až Centrální počítač usoudí, že by i lidé měli mít nainstalovaný v mozku čip, aby byli plně ovladatelní?
Psi a další zvířata už běžně čipujeme pro identifikaci. Ten IRF čip umí mnohem víc. V bezkontaktní kartě je právě ten IRF čip. Umí to přes správnou aplikaci idnetifikaci k vašim penězům, umí to otevírat velice zabezpečené dveře, umí to identifikovat vás do vysoce zabezpečených sítí. Není problém se nechat načipovat a tohle vše dělat bez té identifikační karty. Ovládat mozek zatím neumíme, ba dokonce mu ani nerozumíme. Ale poznat vás spolehlivě na dálku a podle toho s vámi nakládat, to už umíme. Žádný problém.
Jakej problém si podobně "půjčit" čip, jako klíč k dobře zabezpečeným dveřím ? ;-)
https://www.youtube.com/watch?v=CbM--4-z0cs&...
"Zapůjčení" čipu či karty ke střeženým dveřím se řeší dodatečným pinem či sejmutím otisku ruky či skenu z očí. Prostě se to zdvojí a ke dveřím se dá kamera. Například.
No jo, ale když něco zdvojíš, tak tu čipovou jednoduchost ztrácíš a zase "chrastíš klíčema". No a nějakou kamerou jsme zpátky u vrátného. Čili, stačí ten pin nebo kamera a z čipu je jen jakási průkazka, kterou je potřeba potvrdit. Nic moc, na to, jak se to tváří sofistikovaně...
Dveře, které mají být opravdu střežené nemohou být snadno průchodné. Prostě na důležité dveře se zámek alespoň zdvojuje.
Tak aspoň že ten čip bude dobrý na nákup kafe z automatu. A po zdokonalení na přepínání televizní kanalizace :-)
To ovládání dveří čipem má pro velkou firmu tu výhodu, že se dá velice snadno každému nastavit kam může a kam už ne a také se to dá snadno měnit. Když ztratíš klíče, tak musíš měnit zámek. Tady jen zrušíš číslo z čipu v databasi. Propuštěnému zaměstnanci jen zrušíš přístupy. Žádné klíče z něj nemusíš dolovat. A také víš, kdo a kdy tam vstupoval a vystupoval. Dokonce se to dá nastavit i časově. Například, že tam smí jen tehdy, když má svou směnu a ne odpoledne nebo v sobotu.
To už je snad třicet let stará záležitost.
Ale jenom do výplaty, než ti řeknou, žes vypil tolik kafe, že máš ještě doplácet :-)
Hádal bych, že narušitel, který nemá zábrany "zapůjčit" si části těla, aby otevřel dveře, pravděpodobně z původního držitele vytluče i ten PIN... :-)
Výhodnější jsou biometriky, které fungují jen při živém nositeli, mluvilo se o skenu krevního řečiště, ale zda to funguje prakticky, to netuším...
Jinak jsem na vlastní oči viděl klíčovací proceduru, kdy byli potřeba současně dva ředitelé, každý musel přiložit svou kartu a zadat PIN, což všechno dohromady aktivovalo krabičku...
O týden později už obě karty ležely na stole nějakého brigádníka a PIN na nich byl napsaný tužkou... ;-)
Dodal bych snad jen, že zpravidla se to označuje RFID... ;-)
Mozek zatím zřejmě (oficiálně) přímo ovládat neumíme, ale nepřímo nás chytré krabičky ovládají dávno. Když si v mobilu/počítači přečteme na internetu, že se něco stalo, bereme to jako fakt... ti podezřívavější si to ověří na několika dalších stránkách, ale ověřovat skutečnou pravdivost informací ve skutečném světě je dávno mimo naše možnosti...
Hm máš pravdu. Mám se zkratkami potíže. Plete se mi to. Díky.
K čemu čip?
Když navigace zavelí, tři čtvrtiny bez váhání odbočí do zákazu... nemalé procento zřejmě i na trasu, která je už od pohledu vede do záhuby... ;-)
V počátcích internetu byly diskuse výlučně moderované. Mělo to svou výhodu, dnes se netýká tématu min 95% diskuse :-(...
Ale abych zareagoval - za prvé na datech na cestách jsem třeba kvůli jízdním řádům nebo meteoradaru......... ale hlavně já psal o tom, že hlasové vytáčení chytrých mobilů potřebuje ke své funčnosti data....
To už není "moderna", to je patologie.
podle mě budeš muset pro spolehlivost sáhnout někam do světa motorkářů a koupit nějaký kombo interkom / hlavový set určený pro ně...
dík za radu, to nebude třeba, jde mě o to jen zjistit jestli se za přijatelný peníz nevyskytuje handsfree které by si s větrem poradilo lépe....
Tankisté snímají zvuk přímo kontaktně z hrtanu. Funguje to i ve velkém randálu.
A ty sis to vyzkoušel se tímhle způsobem bavit a chvíli si povídat jako telefonem? :-))
Ano, dělal jsem u tankistů spojaře.
Funguje ledacos, a jak jste si pokecali? Jeď, stůj, vpravo vlevo, nabít a pal se dá zvládnout i morseovkou :-) ale nějaké delší povídání a vysvětlování je přece jenom něco jiného.
A pak, kolo není tank abys tam mohl vozit nějaké těžké a objemné zařízení.
Jako nějaká nouzovka by to použít šlo, ale proč to dělat když existují lepší a lehčí zařízení.
Tohle je prostá dvojice kontaktních mikrofonů na krk. Bylo to asi 3x2 cm velké ve vševojskovém provedení v 90. letech. Stačilo to jen přitisknout do kontaktu s hrtanem. Buď jsi si přitáhl pořádně řeminkem kuklu, nebo jsi to pohodlněji přimáčkl rukou, když jsi mluvil. Snímalo to normálně mluvu. Pokud to fungovalo špatně, tak to bylo rozbité, nebo byl mluvčí debil a neuměl do toho mluvit. Neartikulované výkřiky a sykavky to z principu nepřenášelo. Ale hluk a vítr tomu rozhodně nevadil. Jen by to chtělo nějaké civilní provedení na současné technické úrovni. Ale to snímání zvuku kontaktním mikrofonem v hlučném prostředí skvěle funguje.
Asi to žádný zázrak skutečně nebude, nevšiml jsem si téhle technologie na motorkových intercomech, ani u rallye. Všude mají mikrofon před mordou.
Kdysi tohle měli v civilním provedení paní u přepážek ve velkých halách. Uměly do toho "mluvit" bez vnějškově slyšitelného zvuku.
https://wifi-obchod.cz/obchod/149-prislusenstvi...
Technika se samozřejmě stále zlepšuje, ale asi to pořád nebude úplně ono když se to nejspíš nijak moc nepoužívá. Asi by to chtělo vyzkoušet, ale dát tři litry za vyzkoušení a jako hračku, to zase není až tak málo a ne každý to bude chtít dát.
Tak přece něco.
Jestli ale nebude problém v tom obojku. Mít krk přiškrcený není obecně příjemné, zvlášť prima by to bylo na kole v nějakém kopci, nebo při svižnějším tempu.
No a taky, třeba i v pohodě motorky, při případném pádu ta představa navlíknuté oprátky... :-))
Tváří se to jako taktické udělátko. Patrně to dokáže komunikovat i během střelby. Pokud není hluk takový, že to obyčejný mikrofon nepobere, tak je mikrofon před pusou pohodlnější. Jak na motorce tak i v závodním autě máš ovšem ten mikrofon skrytý před větrem. To se na kole provádí hůře.
Závodníci na Tour používají asi obyčejné mikrofony. Ale myslím, že oni hlavně poslouchají.
Moji kolegové běhají po stožárech a kupují si handfríčka na mikrofonu odolné větru, je to extra drahá kategorie. Nejčastěji kupují Jabry pro cenovou dostupnost. A opravdu to není pecka v uchu, ale nejčastěji směřovaný mikrofonek. A ideální je zastavit a zavolat zpátky...