Jen ty nejlepší. Jen nezalézat na soukromé pozemky, to jsme udělali jednou a hned jel kolem majitel, ale nechal nás přespat, dokonce nabídl možnost přespat u něj doma, když viděl, jak si steleme :) Zůstáváme na Rastplatzech, což pro mě znamená místo s aspoň jednou lavičkou.
Naposledy se mi povedlo místo velmi luxusní.
Moje poslední místo bylo toto ... v zemi aktuální pro tazatelku.
ve všech třech zemích jsem viděl bezdomovce takže si myslím, že s tím nebude větší problém. Se souhlasem majitele pozemku to je úplně v pohodě. Nakonec přespání je o WC a sprše. Bez sprchy se přežít chvilku dá a na WC se dá zajít i kulturněji než v křoví. V nejhorším na vás zavolají policajty a ti vám nabídnou nocleh u nich.
Stanování ve volné přírodě je v Německu i Rakousku ilegální.
Pár rad jak si počínat je zde
https://travel.stackexchange.com/questions...
https://www.bergzeit.cz/en/journal/wild-camping...
A proto nespíme ve stanu, ale jen tak.
Třeba tady se spalo dobře, jen ještě netekla voda.
Beru to tak, že je to jako s dodržováním rychlosti. Také se jezdí často rychleji než dovolují předpisy.
A spousta lidí to bere jako normální.
No, dneska už je to čím dál riskantnější, teda s tou rychlostí. Radarů přibylo, a z Německa i Francie tě obešlou pokutou jako prd, v češtině, a to i kvůli překročení limitu o 5 km/h. Majitele vozu už v EU snadno zjistí.
Rychlost je lépe dodržovat.
Německo je velké a rozmanité, v Bavorsku nebo Bádensku se můžeš zašít do lesa a nikdo o tobě nebude vědět, v Porůří by si pro tebe byli dřív než bys postavil stan, prostě je to hustě zalidněné a neschováš se.
Říci nějaký paušální návod pro celou zemi by bylo asi nemoudré.
Však už se to tu řešilo několikrát, pokud si večer na kraji lesa v tichosti postavím malý stan tak, abych nebyl vidět, abych neprovokoval, nechoval se neomaleně, nebudu dělat ohýnek či nepořádek apod., čistě jen na přespání, brzy ráno vypadnu, je to spíš bivak, než stanování a lze to tolerovat, při dobré vůli.
Co oko nevidí, to policajt neřeší...
Kde není policajt, značka neplatí.... :))
Ve všech třech zemích je to stejne, jako u nás. Takže bez problémů.
Chce to trochu situačního citu, pro výběr místečka a dobu kdy se v něm usadíš a kdy vypadneš. To časem získáš zkušeností a okoukáš od ostatních, pokud se budeš dívat očima. A přestaneš se bát.
Velmistr byl v tomto Honza (zde pod nickem SETE). Vyprávěl mi jak ve Francii stanoval na trávě na malém kruháči. Ráno v čilém provozu vařil a běhal tam ve slipech. To bych v Německu neriskoval.
Ve více městských lokalitách jsem před usazením se hledal, jestli nejsem na kamerách, třeba poblíž bankomatu nebo u zdánlivě nepoužívaného vjezdu na soukromý pozemek (Itálie). Aby nepřijeli sekuriťáci. Jak už jsem tu někde psal, nalezení místečka na přespání je odměna za celý den (viz fotky kolegů tady v tématu). Hodně štěstí.
Někdy ani to obhlížení nepomůže. Kdysi hodně dávno jsem spal pod širákem někde v Köpenicku. A ukázalo se, že nejen, že po sousední vcelku nenápadné pěšince ráno proudí dav dělníků na vlak, ale že jsem ležel v ochranném pásmu vodního zdroje.
Naštěstí mezi těmi spěchajícímí enderáky nebyl nikdo, kdo by na mě poslal Volkspolizei.
Taky se pochlubim vzpominkou. Na Ukrajine, v lese, jsem zjistil, že stanuji na kraví stezce. Krávy tam chodí bez doprovodu do hor a zpátky.
A ve Skopje, uprostřed města v parku, mě v noci obklíčila smečka psů a celou noc stekali a přibližovali se. Každých 15 minut jsem na ně musel zařvat, a oni poodstoupili.
Píšeš o sobě v jednotném čísle. Z toho mi vyplývá, že pojedeš sama. Jedinec, pokud nemá nějakej zbytečně velkej stan, se ztratí z dohledu úplně hravě.
Z vlastní zkušenosti vím, že je dobré na noc zakrýt reflexní prvky, a to jak na kole, tak na báglech. Já to v Němcích neměl a spal v rezervaci, a když v noci projížděla hlídka autem, tak mě podle odlesku krásně našli. No, ukecal jsem to. U Tebe je ještě ta výhoda, že ženská "ukecá" daleko víc, než člověk, k tomu účelu vás pánbíček vybavil účinnými prostředky.
Pokud je ale hlídka koedukovaná, nastává problém ...
"ženská ukecá daleko víc, než člověk" :-D
To se ti povedlo.