reklama

Postavit x koupit MTB za 15000

Zdravím,

chtěl bych se zeptat, jestli je lepší koupit, nebo si nechat postavit MTB za 15k. V této cenové kategorii jsou ale skoro všechny kola rekreační a já bych preferoval co nevíce sportovní. Hodně lidí mi doporučilo Scalara.
Popřípadě co si myslíte o těchto kolech:
https://www.cyklonemcik.cz/zbozi/kolo-force-29...
https://jizdni-kola.heureka.cz/ghost-tacana-3...
http://www.mojekolo.cz/merida-big-seven-300...
Děkuji

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 20.05.2017
Autor: cactus

Re: Postavit x koupit MTB za 15000

     

Hele, nohy na zem. Za 300 litrů taky nepořídíš Ochcávku eReSo, ale jenom rodinnou Fóbii :-)

Takže asi jediná cesta je stavba. Nejspíš nejlevnější vlastní, pokud víš co a jak, nebo si to nechat postavit od živnostníků "garážníků".
A nebo vyhlížet nějakou konfekci v posezónní slevě.
Výhoda stavby je ta, že můžeš v rámci ceny a možností nedělat kompromisy u marketingově neatraktivních, ale důležitých dílů. Všimni si, že většina levné konfekce má přehazku XT (patřičně zdůrazněno v prospektu !!), ale náby, lanka, bowdeny, leckdy i brzdy (stačí že jsou kotoučové) bývají no name, nebo nějaké nejnižší řady.
Prostě, normálně konfekčně dneska kolo za patnáct pro sportovní jízdu (tedy Deore, nebo alespoň Alivio) není. I před deseti lety bývaly treky s vachrlatou vidlicí na Aliviu za cca 15 tisíc, Deorko 17 až 23, podle kompletnosti. Sportovnější horác musí mít navíc už funkčnější vidlici a podle zaměření i solidnější brzdy.
Na sport asi budeš muset trochu přišpórovat. Nebo jít do hustých kompromisů.
Nebo je ještě cesta slušnějšího zánovního kola z druhé ruky. Osobně, pokud bych neměl delší peňouze, volil bych tuhle možnost (mám takhle fulla, na kterého jsem v té době jako fungláče neměl ani náhodou)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 20.05.2017
Autor: ronda
Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Re: Postavit x koupit MTB za 15000

     

Co třeba
https://www.cyklobazar.cz/inzerat/163874/prodam...
https://www.cyklobazar.cz/inzerat/164551/trek...
https://www.cyklobazar.cz/inzerat/158490/prodam...
Co jsem se díval tak to byly celkem dost drahé kola, ale nedokážu posoudit, jestli se vyplatí některé z nich koupit

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 20.05.2017
Autor: cactus
Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Re: Postavit x koupit MTB za 15000

     

To první asi bude (mělo by být za tu cenu) dost nové. Na těhle rámech MRX si garážníci obvykle kola zakázkově staví. Není to sice žádná hitparáda (nejlevnější vzduchová vidle), ale za ty prachy rozhodně lepší, než pružina/Acera.

U těch dalších kol bude strašně moc záležet na tom, kolik toho mají za sebou a jaký magor nebo pohodář na tom jezdil. Vyloženě zrasované kolo by člověk asi viděl hned, zbytek se dá poladit a vychytat. Je ale nutné do budoucna počítat s určitými náklady. Původně dražší kolo sebou obvykle nese i dražší servis. Vidlice, tlumič, plnohodnotná náhrada opotřebovaných dílů... Ale zas to svezení je úúúplně o něčem jiném. A jak k tomu člověk jednou čichne, přestane počítat koruny (vlastní už dost drahá zkušenost - a to jsem začal právě starším fullem za patnáct, dneska určitě furt to samé kolo přes dvojnásobek) :-))

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 20.05.2017
Autor: ronda
Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Re: Postavit x koupit MTB za 15000

     

kdybych si později k tomuto (https://www.cyklobazar.cz/inzerat/163874/prodam... kolu pořídil např. novou vidlici a pár dalších komponentů, šly by tam potom dát 29"?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 20.05.2017
Autor: cactus
Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Re: Postavit x koupit MTB za 15000

     

Třeba jsou tam vůle, ale nevím nevím, nejspíš ne. Prostě je to rám 27,5", tak je to tak. Zas by to kolo mělo být manévrovatelnější v hustším terénu.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 20.05.2017
Autor: ronda
Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Hledá se E-biker-ka

Hledám: Hledá se E-biker-ka
11.04.2025
Hledá se E-biker-ka ideálně z Prahy (nejlépe 4) nebo v Praze žijící (případně odkudkoliv po Čechách- dorazím - rád…

Hledám: muže na vztah vážný

10.04.2025
Je možné v dnešní uspěchané době potkat ještě může, který si udělá čas na společné chvíle s ženou, muže který umí…

Hledám: Parťáky/čky na Cestu k Jaderskému moři a zpět

09.04.2025
Zdravím všechny cyklisty/ky, jmenuji se Leonard Votápek, a celkem mě začalo bavit kolo, jako doplněk k atletice.…
Cyklozájezdy | Dokempu.cz | Cyklobazar | Aktivni dovolená
Perfektní funkční oblečení pro vaše sportovní aktivity, od značky Moira.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

245 cyklistů (0 přihlášených)

Atlas Mountain Race – marockými horami na kole

Poprvé jsem v zimě letěl s kolem do teplých krajin. Účastnil jsem se bikepacking závodu Atlas Mountain Race v…
Fabulator | 11.03.2025

Rodinný bikepacking končí: Z Nízkých Tater přes Muránskou planinu až do Dobšiné

Po noci strávené na horské chatě jsme se probudili a zjistili, že jedno z kol na mém zamčeném bicyklu bylo…
Kristina | 20.01.2025

Nekonečná bikepackingová dobrodružství: Objevování Velké Fatry

Po návratu z hudebního festivalu, kde jsme s manželem prožili bouři, jsme se vrátili k našim dětem, které…
Kristina | 13.01.2025