Při rozjezdu a pak i při jízdě začalo na novém stř. motoru bafang škubání při jízdě po rovině.
Do kopce se toto škubání neprojevuje a při přepnutí jen na plyn také ne.
Máte někdo podobnou zkušenost nebo poznatek?
Nedá mi to abych neporadil :-)
Zkus vyčistit karburátor, profouknout trysky :-))
Slepče, čum líp a nebo si kup lepší čočky, řeč je o elektrokole:-)
A už si zkoušel narovnat dráty a povolit uzly? :-)
Neser nebo tě taky narovnám:-)
Z toho co píšeš mi vychází, že ta řídící jednotka má nějaký problém s kombinací jízdy s maličkým odběrem, kdy pedálama jakoby točíš navolno a sotva doháníš setrvačností jedoucí kolo. Snad v tom snímači, nebo ve zpracování signálu z něj. Hledal bych tam.
Mimochodem, lelek si dělal srandu, ale v podobném režimu jízdy uměly karbové motory mít podobné projevy tebou popisovaným :-)
Jo to jsem pochopil že lelek je srandista.
Taky jsem si myslel že to bude na snímači ale nevím jestli ja na tomto modelu už torzní snímání.
Já do tý elektriky zas tolik nevidím, byla to jen úvaha z obecných zkušeností, kde bych začínal hledat.
Mně u "normálního" kola bez motoru způsobí cukání leda křeč v haksně a no stačí hořčík.
A o co se pokoušíš ? ;-)
To nic to kolega zkouší nově se přihlásit.
Je to vlastně jeho motor.
že by Fous - Petr B. z H. ??
Ne, fous odjinud.
Tak i onak, nutně prověř dokonalý kontakt mezi baterií a držákem, stalo se mi, že vznikem přechoďáku se jeden z pružných kontaktů v držáku přehřál a protavil se plastem níž, čímž vznikl vaklkontakt, kolo skokově vynechávalo a zase nabíralo. Mnohdy ani nestačil zhasnout display. Stačí nečistotka a při tom odběru je přechoďák raz dva a pak už se jen taví...
Již byl odeslán displej k reklamaci do rebelbike.
Nešlo na něm ani nastavit napětí baterie a byl nastaven na 5 stupňů přípomoci.
Možná je závada v tom.
Display ??? Veď ten len zobrazuje čo mu káže riadiaca jednotka,ktorá je v motore...
To opravdu spíš ukazuje na ŘJ, pokud je tedy napájení trvale ok.
Pánové displej určuje řj. co má dělat nikoliv naopak.
Displej je programovací modul pro řj.
tak to som ešte nevidel rozdeliť kontroller na dve časti ,MOSfety nechám v motore a ostatok dám do displeja.. :D
pozri na toto :
http://www.empoweredcycles.com/products/8fun...
http://ru.aliexpress.com/store/product/2015...
tu to máš,pri programovaní sa odpojí displej od motora a pripojíš k motoru programovací kábel a ten k PC... Takže displej následne len zobrazuje čo je v riadiacej jednotke ako na všetkých pohonoch..Displej je len ovládač k motoru a nič viac a môžeš ho hocikedy vymeniť a nič sa nestane..
Neřeš to, prodejce si vyžádal displej a přeprogramuje ho, pak se uvidí.
Stane můsíš jej opět naprogramovat
Jinak na displeji nastavuješ různé hodnoty a posíláš je do řj ta pak podle nich pracuje.
Příčinou problému může být nějaký problém s řídící jednotkou, nebo může být problém s ráčnou v ozubeném plastovém kolečku nebo se samotným kolečkem.
toto kolečko přenáší výkon z motoru na vnitřní ozubené kolo napojené na hřídel.
Problém byl v hall sondě plynové páčky.
Výměněno v rámci reklamace a je to v pořádku.
To máš z toho, že jsi si postavil periferii k počítači a ne kolo. Stará auta bez CPU měla celkem vysledovatelné jednoduché závady. Když je přestavěli na periferie dokonce několika počítačů, tak to občas nezvládne ani autorizovaný servis a mohou se tam uplatňovat efekty typu rozpoznání testovacího módu zkušebny.
Buď rád, že ten tvůj počítač (řidicí jednotka) je zatím primitivní a nemá integrovány vlastnosti navigace, sledování polohy, úpravy nastavení přípomoci podle typu krajiny, kde se zrovna nacházíš. To by teprve dokázalo generovat vylomeniny :D
Není nad stroj, který má jako maximální inteligenci řetěz, který spojuje šlapky s kolem. Ten necuká :D
Proboha nepeť se do věcí o kterých nic nevíš.
Kdyby jsi četl vše když už do toho pindáš pak by jsi věděl že to není můj stroj.
Re: Cukání (škubání) motoru BBS I 350W
To nic to kolega zkouší nově se přihlásit.
Je to vlastně jeho motor.
[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 06.09.2015
Autor: Bobbob
Mylý BobBobe, napsal jsi: "Problém byl v hall sondě plynové páčky". Kdybys svůj motor ovládal reostatem, jako to bylo u Křižíkovy tramvaje, tak bys žádný problém se škubáním neměl, protože by vůbec vzniknout nemohl. Problém byl v tom, že ta plynová páčka převádí svojí polohu na elektrický signál pro počítač pomocí magnetu a halovy sondy. Oboje zřejmě v případě nejmenšího vybuzení chodilo nějak skokovitě, nebo to skokovitě vyhodnocoval ten počítač. To je naprosto normální a dobře napsaný obslužný program řídicí jednotky by to měl preventivně řešit. Prostě ty schodovité změny řídicího signálu by měl filtrem vyhlazovat. Tohle preventivní opatření sice odstraní cukání, ale zase zpomalí reakci na rychlé přidání plynu a zkomplikuje ten program a může přinést další nechtěné softwarové problémy.
Krása jednoduchých strojů je v tom, že jsou tak jednoduché, že jsou předvídatelné a ve své funkci degradovatelné. (U toho reostatu by stačilo vyčistit kontakt.) Tvoje elektrokolo už musí opravovat znalý elektromechnik a u komplikovanějšího auta je to inženýrský problém.
Můj článeček je rozhodně k věci. Popisuje všeobecný problém. A jestli dovolíš, tak tomu poměrně dobře rozumím :)
No nerozumíš, jelikož hall sonda i řj. jsou v pořádku po výměně.
Závady byla ve studeném spoji na jednom ze tří vývodu sondy.
Víš prd ale chytrý jsi jak rádio:-)
Navic stále nechápeš že nešlo o můj stroj ale o stroj kolegy fouse333.
To opravdu nechápu, čí ten stroj byl, ani mne to nezajímá a nemá to k mému článku vůbec žádný vztah.
No jistě, když se vadná sonda vymnění, tak se závada odstraní. Studeňák ve vývodu či připojení sondy je samozřejmě také závada na sondě. Jaký je v tom problém?
Vhodným filtrem v řídicí jednotce by tuhle závadu šlo patrně také kompenzovat. O tom jsem přesvědčen.
Odpusť Bobbe, já nechápu, čím tě můj článek popudil. Nijak jsem tě neurazil, nic jsem nepopřel, napsal jsem jen svůj komentář. Celkem to bylo k věci. Tak v čem máš problém?
"Mylý BobBobe, napsal jsi: "Problém byl v hall sondě plynové páčky". Kdybys svůj motor ovládal reostatem, jako to bylo u Křižíkovy tramvaje, tak bys žádný problém se škubáním neměl, protože by vůbec vzniknout nemohl."
Tohle hloupé tvrzení mně stačí na to abych věděl že o tom moc nevíš.
Jakákoliv závada se může objevit u jakéhokoliv přístroje.
Kecy o jdnoduchosti zařízení jsou jen zpátečnické a zaostalé. Takový jak ty jsou brzdou pokroku a rozvoje.
Tak že dlé tvé logiky by byl nejlepší otrok co by mně tlačil na vozíku ale ouha i ten by mohl třeba zemřít že "mylí" Brahmo:-)
No hlavně Bobbe, že ty tomu hluboce rozumíš, nebo jsi o tom alespoň přesvědčen. Čemu ovšem nerozumíš, to je psaný text a smysl mého komentáře. Jen se zbytečně rozčiluješ na místě, kde tě nikdo nenapadá, nikdo ti neoponuje. Začínáš mít ze mne fóbii a hned vidíš rudě, ačkoliv není nejmenší důvod. Já jsem tvé znalosti ani tvou duševní integritu nijak nezpochybnil.
Nápodobně panáčku:-)
Je to tak,v jednoduchosti je krása:-)Pravda je,že i reostat v případě vydřené či zoxidované odporové dráhy umí pěkně škubat a má jisté nevýhody v nehospodárnosti,když mění nevyužitý výkon v teplo.Již nějakou dobu přemýšlím o využití nějakého levného přímého motoru pro pohon ručního vozíku,když s ním jedu do lesa na dřevo-takové ty spadané větve a sem-tam nějaký padlý suchý strom,někdy je to docela do kopce a nějaký pohon by se hodil.Vzhledem ke krátkým trasám by ty ztráty na reostatu tolik nevadily.Ale vzhledem k tomu,že ty motory jsou bezkartáčové,tak by na stejnosměrný motor regulovaný jen reostatem neběhaly,nemýlím-li se(aspoň co si z učení elektrotechniky pamatuji,tak stejnosměrný motor musí mít vinutou kotvu s komutátorem)Takže ta řídící jednotka zřejmě umí převést stejnosměrný proud na střídavý ?(tenkrát,před 40-ti lety,když jsem chodil do učení,tak byla elektronika v plenkách a výkřikem byl triakový stmívač:-)
Je to tak, vytváří to točivé elektrické pole. V průmyslové automatizaci se už dávno používají tzv. měniče, které napětí 230V usměrní a vytvoří jednofázové nebo třífázové střídavé napětí žádané frekvence a velikosti pro motor. Řídicí procesor si třeba po komunikaci jen řekne jaké otáčky motor má mít a on je má. V parametrizaci se dá nastavit i regulační smyčka motoru, takže ten měnič rovnou sleduje ten motor a nastavuje velikost toho napětí tak, aby se motor podle zatížení právě správně točil. S touhle věcičkou máš motor naprosto v rukou a točí se přesně podle požadavků. Ona řídicí jednotka pro elektrokola je takovým specielním měničem včetně toho ovládacího řídicího procesoru.
Díky za vysvětlení,myslel jsem si že to nějak tak bude:-)Ono je otázkou,co je spolehlivější,ty uhlíkové stejnosměrné motorky nebyly zrovna nejspolehlivější,uhlíky se brousily až se ubrousily,vodivý prach z uhlíků spolu s měděným prachem z komutátoru zanášel vinutí motoru a pak stačilo když na nějakém místě byla slabší izolace vinutí a vzniknul mezizávitový zkrat a motor šel do kopru. Tenkrát v učení jsme se je učili převíjet a vím,jaká to byla pakárna,vyřezat spálené vinutí,jehlovým pilníčkem vyčistit drážky,vyložit izolačním papírem,komutátor srovnat na soustruhu,vyřezat do něj drážky na připojení vývodů z cívek,pak navinout cívky,poskládat je tam,očistit a přiletovat vývody,omotat bandáží,zalít izolačním lakem a nakonec vypálit v peci.Když se zadařilo,tak to pak i fungovalo,ale tý práce,to by dneska už nikdo nedělal.Motory s kotvou nakrátko jsou konstrukčně podstatně jednodušší,spolehlivější a řízení otáček a výkonu elektronikou podstatně úspornější,než reostatem.Taky mám radši jednodušší řešení,ale ve výsledku nemusí být zrovna nejspolehlivější a nejefektivnější:-)
Běžné měniče jsou konstruované na střídavé napájení ze sítě. To není nejvhodnější pro pohon vozíčku z baterií. Ale kdybys sehnal měnič, který bude ochoten připojit stejnosměrné napájení z baterií, to jest obejít ten vstupní usměrňovač, tak by se to dalo použít. Všechny měniče co jsem měl v ruce se daly také ovládat napětím pomocí vstupního potenciometru, to znamená tím "ručním plynem".
Ale myslím, že nakonec nejlevnější měnič tohoto typu bude ten pro elektrokola :)
Jasně, máš pravdu :-)Teď stejně řeším to kolo pro přítelkyni,ten vozejk,to byl jen takový nápad do budoucna:-)Třeba se časem objeví v bazaru nějaký použitý,ale ještě funkční motor v kole s jednoduchou řídící jednotkou,co bude stačit do toho vozíku.To jsi mě s tím reostatem vnuknul myšlenku na ten vozík,pak mě ale došlo,že by ten motor na stejnosměrný proud asi moc nefungoval.O těch možnostech regulace asynchronních motorů pomocí frekvenčních měničů jsem se sice před těmi 40-ti lety učil,ale tenkrát se s tím člověk vzhledem k tehdejším cenám elektroniky běžně nesetkával,naopak jsem se setkal s komutátorovým motorem co měl regulaci otáček natáčením uhlíků.Každopádně díky za odpovědi:-)