Dobrý den,
koupil jsem si Horské kolo Kellys Viper 10 2014 a chtěl bych si na něj koupit blatníky, ale nevím jestli si mám koupit typ blatníků z fotografie 1 nebo typ blatníků z fotografie 2.
Chtěl bych znát váš názor. Co je podle vás lepší a proč ? Popřípadě jestli se na takové kolo vůbec dá sehnat blatník typu z foto 1 v takové šířce.
Děkuji za odpovědi.
1) - mam na dojizdeni do mesta na mestskem MTB se skoro hladkymi plasti
2) - mam na kole do terenu s velkym vzorkem plastu. Tedy ja bral SKS, ale dost podobne
Ochrání mě teda ten 2. typ blatníku bezpečně před vodou a blátem? Nevím jestli jim můžu plně důvěřovat
Ochrání, ale ne úplně, rozhodně ne boty a nohy, ale to žádné normální blatníky.
Blatník ,který by max. chránil by se v terénu zacpal. Ale pokud to má být do lehkého terénu a silnici,potom dát opravdové blatníky,ne blátolapy.
Se zástěrkou na předním jsou boty v suchu.
Jeste jsi zapomnel dodat, ze v opravdovem terenu i typ 2 sundavas, protoze Ti prekazi.
Jeste mam doma tohle. http://ekolo.cz/universalni-blatnik-zefal-no...
Asi to bude fungovat lepe a je to urcene na MTB. Dokonce jsem to videl i na celoodpruzenem kole. Jde to dat dopredu i dozadu.
Kazdopadne - kdyz chces jesdit narocnejsi tereny, blato nesmis resit. Jestli to kolo ma byt takovy lepsi trek, dej tam typ 1) a nejake mene zubate plaste.
Blatníky,která by vyhovovaly na horské kolo se prakticky nedělají. Tím myslím opravdové blatníky,které max. chrání.Koupil bych 2 sady levných širokých plastových nasazovacích blatníků ,spojil je do odpovídací délky a přidal dráty na uchycení.
Takže si asik budu muset blatníky na horské kolo, protože opravdové normální blatníky na takové kolo neseženu...
Ale něco to pobere (ten nasazovací), ne že ne. Rozhodně je to lepší než nic.
Jo tak je to lepsi jak nic, ale kdyz normalni na to nesezenu tak budu muset sahnout po tech nasazovacich plastech
Polyethylenové blatníky (černé) na horské kolo se dají velmi dobře svařovat obyčejnou žehličkou. Při teplotě okolo 210 stupňů C krásně kapalní a po stlačení materiál opět sesíťuje a přejde do pevného stavu. Takto jsem prodlužoval zadní blatník aby sahal až dolů k zadní vidlici. Tak se dá vyrobit blatník typu trekking o šířce na plášť horského kola. Nastaví se teplota žehličky nějakým termočlánkem, který je v příslušenství univerzálních volmetrů. Oba díly se natlačí na žehličku v místě spoje. Po natavení se přitisknou k sobě a tlačí se na sebe. Po zatuhnutí to pevně drží. Teplota nesmí přesáhnout nějakých 270 stupňů, jinak se to už rozkládá a spoj nemá pevnost. Pokus o svařování zapálením materiálu jako u kofixové svíčky právě kvůli tomu selhal. Je to třeba svařovat jako instalaterské trubky. Například nožová instalaterská svářečka je na to ideální.
Nejsem, ale polypropylén má skoro stejnou svařovací teplotu, PVC to není. PB také ne, poněvadž potřebuje vyšší svařovací teplotu. Žehličku jsem měl nastavenou na oněch 210 stupňů a tavilo se to správně a svar je pevný. Už jsem takhle prodloužil 3 zadní blatníky a zatím žádný neupadl.
Mě na tohle stačila vrtačka a dva šroubky s matkami. :-)
Kdo by se s tim srouboval... http://mur.rajce.idnes.cz/Courage_www.mibo.cz/
Staci par nytku...
Me by spis zajimaly fotky toho svaru...
Chtěl bych vidět mechanickou pevnost těch /svařovanýcj/ dílů
Kdyby se to svařilo technologicky správně, to znamená dodržela se správná tavná teplota a tlak ve spoji během tuhnutí, tak pevnost bude stejná nebo vyšší (ztluštění materálu ve svaru) než pevnost blatníku mimo svár. Při svařování trubek odpovídající svářečkou a dodržení technologického postupu tomu tak je. Tohle jsem jen zimprovizoval, takže nic garantovat nemohu. Přesto to už několik let drží. Zkusím to vyfotit. Rozhodně to vypadá lépe, než kdyby se to jen snýtovalo či sešroubovalo. Vevnitř blatníku není žádný schod o výšce stěny blatníku, který zmenšuje volný prostor pro zuby pláště, kterého je i tak pomálu.