Blbec jsem si nevzpomněl, abych si vzal na sraz sebou tepák a zkusil u někoho s podobným budíkem, jako mám já (Sigma ROX, STS).
Už nějaký čas mi stávkuje a těžko odhadnout, jestli je mrtvý pás, nebo je chybka v budíku.
No a jsem takový drobný škudlil, takže by mi bylo docela líto vyhazovat nedopatřením funkční - a na druhou stranu by bylo ještě blbější koupit nový k nefunkčnímu přijímači.
Našel by se nějaký ochotníček s ROXkou, kterému bych pás dopravil a on mi ho za provozu testnul ?
Třeba je chyba v tvém předobrém, chvilkový zástavy, co ty víš.
Můj tepák také stávkoval až do té doby, než jsem zjistila, že musím nosit bavlněné triko, místo těch funkčních umělých materiálů.
Fungoval dlouho bezvadně a jen pod touhle umělinou.
Mě také ze začátku fungoval ,ale pak občas začal ukazovat nějak divně, až mě to donutilo jít k doktorovi na vyšetření srdce. Časem nenaskočil už vůbec. Tak jsem se začala poohlížet po novém a v jednom návodu u Garmina právě psali o nutnosti nosit bavlněné prádlo. Tak jsem to vyzkoušela a můj starý tepák zase šlape jako hodinky.
Aha, takže Garmin, který dneska neumí pořádně udělat turistickou navigaci, teď k tomu ještě přidává tepák, kterému vadí funkční oblečení ? :-))) To je fakt rada, sportovat a máchat se ve vlastním potu v bavlně... Bych jim to hodil na hlavu :-/
Přesně, kdyby pás vyžadoval nosit bavlnu, tak to je lepší ho rovnou vyhodit :-)
Jinak ale co se týká Garmin pásu, tak ten lepší HR premium (jiný Garmin pás jsem nikdy nevozil) jsem chvíli používal s Forerunnerem 110 na běhání a nikdy žádný problém s funkčním prádlem.
A občas se problém s konkrétním kusem oblečení objeví u každého pásu. Hraje tam i velkou roli jak a v čem se to oblečení pere.
To ale bývá jen ve sjezdech kdy větším prouděním vzduchu oblečení plápolá (to se trošičku stává i u upnutějšího).
Tím vzniká statická elektřina a to se pro tepák tváří jako tep srdce.
S tímhle pás nemůže nic udělat a je úplně jedno jaký typ pásu to je.
Asi máš pravdu.
I tak mi ale tohle přijde jako celkem velký fail.
S tím by se mělo počítat už při výrobě takové elektroniky a měli by vědět, že právě při sportování se takové materiály používají nejvíce... Ovšem, pokud to je vůbec nějak řešitelné, že jo... :-)
Jinak pokud vím, tak právě to funkční sportovní oblečení se nesmí prát s aviváží. Ta sice, mimo jiné, odstraňuje i tu statickou elektřinu, zatím jsem si ale u žádného takového hadru co doma mám nevšiml, že by něco takového kdy vytvořil.
Pokud bude tepák na principu snímání el. impulsů srdce, tak to vyřešit nelze.
Aviváž nepoužívám, to není vhodné. U jednoho kousku oblečení, který mi to dělalo více to třeba skoro zmizelo když jsem začal prát ve speciálním pracím prostředku na funkční oblečení.
A ani to nemusí být moc drahé, kupuju 5l balení Nikwax Base Wash ze zahraničí, které se dá sehnat kolem 1000Kč včetně poštovného (bral jsem 2 balení najednou, tak to vyšlo nejlépe).
Nikwax tedy nepoužívám kvůli tomuto problému s tepákem, ten problém je mi celkem ukradený.
Jak může vznikat statická elektřina vlivem vlhkého až mokrého oblečení? Co vím, tak všude kde je potřeba snižovat vliv statické elektřiny se udržuje co nejvyšší vlhkost. Tepák, alespoň ty běžné, také nefungují hned po nasazení, ale až po krátké chvíli když se kůže pod tepákem zapotí a zvlhne.
Přímo pás vždy bude aspoň trochu vlhký a bez toho ani většinou nefunguje, to souhlas.
Ty matoucí impulsy od oblečení, ale přeci nevznikají přímo pod tím pásem, ale kdekoliv v rozumné vzdálenosti.
U pásu je taky fuk, kam přesně ho dáš a snímat el. impulsy od srdce bude v různých polohách a +- nějaký centimetr nehraje roli.
Když se mi to sem tam stane, tak za to může téměř vždy nějaká další vrstva (ne ta spodní, která je více upnutá. A ta jednak bývá už někdy mírně volnější a pak také na přední straně bývá někdy zcela suchá.
Tedy vůbec to nemusí být vlivem vlkého až mokrého oblečení, ale naopak klidně zcela suchého.
Ono to ale stejně nemá vůbec žádný vliv na využití tepáku. To, že sem tam (jen některou vyjížďku) na pár sekund ve sjezdu tepák ukazuje místo toho co by měl 200-220 tepů je úplně fuk.
To je zrovna situace, kdy se na tepák ani moc nekouká (v terénu vůbec, tam to ani nejde, na silnici když není moc zatáček se kouknout občas dá) a hlavně kdy ani nepotřebuješ vědět co to ukazuje.
Jediný negativní vliv je, že to pak naruší maximální tep, který se díky tomu dozvíš pouze tak, že daný problematikcý úsek ze záznamu odfiltruješ. A to jde pouze u tepáku, které umí ukládat celý průběh záznamu.
Danuš, musíš ten tepák nosit na holé tělo, pak funguje bez problémů ;o)))
Legrácky jo? Ale je fakt, že se mi pod tepák někdy vloudí podprda.
On ví moc dobře co, měla si napsat část podprdy, jinak Heky využije každé příležitosti na malé rýpnutí :o))))
Tož asi tak nějak... ;-)
Baterka vyměněná, nová. A k výšeřešenému, zkoušel jsem to jak ve funkčním, tak i bez něho.
Tak teď už to opravdu vypadá jen na tu zástavu nebo se ti pod něj taky dostala podprda :o)))
:o)))) šmarjá, jak ty to děláš, že jsi tááák vtipná?!? Teď abych kvůli tobě zase pulíroval monitor :o)))
Tak problém je SNAD vyřešený. Jarda si může připsat bod za správnou odpověď a já mám poučení, které si nenechám jen pro sebe a které má určitý vztah i k nedávno bohatě diskutovanému tématu - nákupy v DX
Se vší pravděpodobností to vypadá na baterii, teda vlastně na baterie.
Před ne až tak dlouhým časem jsem si nechal z DX poslat platíčko dvaceti baterií 2032. Jednu mám neskutečně dlouho v čidle rychlosti, další kousky jsem v dalších čidlech obměňoval v docela rozumných intervalech. Ale asi tak rok a půl po nákupu těch baterií teď nefungoval pořádně, nebo vůbec ten hruďák a taky další udělátko začalo stávkovat. Tak jsem na zbytek baterií mrknul s měřákem v ruce. Skoro půlku jsem jich vyházel rovnou, protože místo cca 3,1V měly sotva 2,5V (jako ty dvě co prošly "vadným" tepákem) a u těch zbylých očekávám rychlou zkázu, možná s nějakou výjimkou.
Takže, baterie jsou další položkou na seznamu šmejdů z DX. Nakonec, je to jen takové sebemrskačské potvrzení předem jasného. Přece bych za ty chechtáky nemohl chtít něco dlouhodoběji funkčního. Za ty roky na světě bych to už mohl znát a neměl bych se divit.
Pás teď po výměně baterií za normální "zdejší" podvakrát bezchybně fungoval.
Ale aby to nebylo zas tak ideální, cosi se mi porobilo v počítači s prográmkem k tomuhle cyklokompu. Ale na to se poptám v novém tématu. Sem by všichni zdejší ajťáci nemuseli zabloudit :-)
Ty moje baterky v tacháči asi byly také nějaký ležák...
Njn, zrovna tyhle spotřebáky, zde sehnatelné za pár destikorun, kupuji zásadně v místních obchodech. Nestojí to tolik aby to člověka nějak extra bolelo, včetně toho, že se tyhle baterky vyměňují nejdříve za rok, obyčejně ještě později... Třeba v tacháči na kolo mám právě tu 2032, přes 5 let, a stále je v dobré kondici ;-) A to na tom kole i občas jezdím :-D Neee, to jenom v poslední 2 roky, předtím bylo docela v zápřahu ;-)
Tak to já mám těch baterií trochu větší spotřebu (nejen v těch snímačích) a v samotném budíku mám broučka za cca 85 Kč :-)
Ale DX není ta pravá cesta k úspoře :-))
V hodinkách mám mrchu, která má vydržet 10 let. Samotná pak stojí 450-500Kč, je to takový čudl nedomrlý, ale hodně neobvyklý, "napůl" dobíjecí, tady hodně těžko sehnatelný... Naštěstí to za těch 7-8 let bude starost servisu, který se chlubí "bezplatnou výměnou"... No jsem na to fakt zvědavý :-)
Z DX asi jedině ty za pár šupů a průběžně měřit a nekompromisně vyhazovat ty vadné kusy, no.