Ahoj projel jsem zde pár diskuzí ale moc moudrý nejsem. Pouze jsem z debat pochopil že značka schwalbe je špička mezi výrobci plášťů.
Vím že nemohu požadovat zcela universalní plášť. Ale představa je taková: převážně silnice ale nevyhnu se polním cestám nebo nějakým lesním cyklo stezkám.
Vyšel mi zatím podle popisu a hodnocení výrobce plášť Schwalbe Marathon Mondial. Máte nějaké zkušenosti s tímto konkrétním pláštěm, nebo máte na typ na nějaký jiný. Díky
Já letos zkouším na treku Schwalbe Land Cruiser- pro cestu po Balkáně (silnice i terén), zatím na silnici i v terénu 500km k plné spokojenosti. Pláště mají malý valivý odpor,tichý běh a jsou dostatečně "pružné" jak v terénu tak na silnici, navíc hrubý vzor po stranách dá terénu "zabrat" a hladký sedí na asfaltu jak ulitý. Jen lituji, že jsem neobjednal rovnou dva páry (výhodná cena v akci+ jedno poštovné :-( )
Ještě dodávám zatížení: já 80+25kg náklad v brašnách.....
No taky jsem na ně koukal ale já mám 118 kg plus 16 kolo plus tak 20 bagáž to dělá 154kg jestli se nepletu a to je na některé pláště moc i při nafoukání na maximální tlak. Jednou jsem je přefoukl cca o 1 atm, a asi po 17-ti km defekt praská duse ve sváru na straně u ráfku. Aby mi to trošku jelo a moc jsem se nedřel tak to musím nafoukat jako blázen ale pak je roziko že to nevydrží duše. Pač za posledních cca 100 km jsem zlikvidoval čtyři duše vždy praskli ve sváru.
Ja mam schwalbe marathon plus, ktore maju v sebe ochranu proti defektu smart guard .. dva roky som ich pouzival v hrubke do 1,5 .. defekt som nemal ziadny .. teraz som si kupil na trekingovy bajk tie iste, ale s hrubkou 1,75 .. ich nosnost je 130 kg, su hrubsie, cize aj odolnejsie pri prechadzani rozbitym terenom .. maju lepsiu stabilitu .. robi sa este aj hrubka 2,0 , ale tie by sa mi uz nezmestili .. dezen je skor hladsi, mne islo hlavne o odolnost voci defektu .. tu som si ich kupil .. http://www.bikemania.sk/sport/plaste/28/city/47...
..tu je stranka vyrobcu, mozes si vsimnut ze durability a protection je na najvyssej urovni, co je pre cykloturistu dolezite .. http://schwalbe.com/gbl/en/produkte/tour_city...
Jo na ty jsem také koukal ale přišlo mi že zatím co jsme četl tak na mokru extrémně kloužou. A hllavně 2,0" mi příjde málo, kolikrát se stane že člověk vymete kanál (nerad bych v nějakém zustal zapíchnutý) a ty 2,1 a výš ten kanál hravě přejedou bez toho aby zapadli do těch dírek.
A co se týče mých požadavků, tak ti co znají cestu mezi roztoky a trojou (ten úsek bez asfaltu) mi dají za pravdu že na hladkém plášti za mokra to není bůh ví jaká olympiáda.
.. robia sa aj v sirke 2,1 .. a aj s dezenom do terenu .. http://schwalbe.com/gbl/en/produkte/tour_city...
Na umístění mřížek kanálů je predpis- MUSÍ být nasazeny podélnými otvory KOLMO na směr jízdy. Chce to jen být důsledný a žádat na přísl. úřadech!
Jo a hranatej kanál se po obvodu obchází a na kulatej se dupne... :-)
...dupne se na úřadě a kulatý se přeskočí!;-)
Jinak děkuji za tipy, rady a nápady a prosím pište dál.
Jezdím na lehu tento plášt´s odolností proti průrazu a reflexním bokem:
http://plaste.heureka.cz/rubena-v66-aps-rs...
Specifikace hovoří takto:
"Dezén, který je svým charakterem určen pro širokou škálu komunikací od kvalitních městských silnic až k hrubším kamenitým cestám. Je vhodný pro každodenní použití v silničním provozu a turistiku."
Pět let a žádný defekt, žádný problém. Myslím, že to má obdobný vzorek a vlastnosti jako ten Schwalbe Marathon, s nímž mimochodem já konkrétně nemám dobré zkušenosti, a je za poloviční cenu.
Tak jsem nakonec koupil Marathon plus tour zatím jsem s výberem spokojený, ale uvidíme jak se bude jezdit až sprchne. Každopádně díky za všechny reakce které zde proběhli :-)
Na blátě jsem na tom šel na držku, ale s pravděpodobností hraničící s jistotou plášť v tom byl nevinně.
Ujel jsem na tom asi 1600 km, naprosto spolehlivé - tedy Schwalbe Marathon Plus.
přemýšlím taky o výměně pláště (leho - 26" zadní, najít dobrý plášť i na přední 20" asi nebude vůbec sranda)
Marathon Plus MTB je jeden z kandidátů
zatím mám a jsem spokojený s Kenda Karma (koukal jsem do historie diskuze a dokonce Mlok ji pochválil :-))
preferoval bych reflexní bok, né bezpodmínečně, ale potěšil by ...
není pro mne až tak rozhodující rychlost na asfaltu, spíš aby plášť podržel v zatáčkách, na mokru, v lese na lesní cestě nebo v blátíčku na polňačce
a právě mokro je prý pro Marathony problém (to jsem si ověřil i já když jsem leho kupoval - v základu tam byl nějakej Racer a to bylo na vodě jak na ledě, písek nebo blítíčko ani nezmiňuju)
Co jsem kupoval plášť, tak jsem si přečetl zde na foru že marathon plus tour je dobrý do pohody i nepohody, a nezávisle na tom mě ujistil i prodejce, že to je plášť který si kupují lidi kteří jezdí na expedice mimo čr do divočiny na východ. Tak doufám že něco vydrží. A dokonce mi říkal že si je koupil nějaký člověk a ty pláště mu přežili kolo (nevím kolik toho ten daný člověk najezdil, ale prý měl kolo něco přes pět let). Pravda je taková že jsou těžší (když vláčím kolo do schodu-pět pater) ale taky mi příjde že to kolo jede rychleji. Domu mi cesta trvala okolo 28-30 minut, a po výměně mi cesta trvá 24-26 min. A to mi bylo řečeno že to nejsou pláště na závodění.
ve 20" teďka jezdím na schwalbe mow joe light a jeví se to velmi dobře i co se týče sjíždění.
ten vypadá dostatečně "zubatě", to by mohlo fungovat :-)
dík za tip!
Ty verze Marathonu, které jsou třísměsové, tak na asfaltu na mokru jsou velmi slušné.
V terénu na mokru samozřejmě bída.
Troufnu si přidat svoje zkušenosti (a taky bráchovy). Na Marathonech (obyčejných, bez plusu) jezdíme od roku 2007, takže dost přes 20tis. km každý. Převážně silnici, ale často s mizerným povrchem. Nevyhýbáme se ani polňáčkám, trávě, kamení a bahnu. Za celou dobu si vzpomínám (za oba) na tři defekty. Myslím, že v tom Plusu sebou taháte akorát zbytečnou váhu na obvodu kola.
Na mokru drží obstojně, nikdy jsem neměl problém. V kluzkém bahně nezabírá, nemá čím. Na mokré trávě se ale kupodivu vyhrabal i do dost prudkého kopce.
Zalezi podla toho, komu co vyhovuje z hladiska gumarenskej zmesi a dezenu. Mne osobne sa pozdava Schwalbe Marathon Racer (ale iba model 2012) a Michelin Pilot Sport. Oba plaste maju podobny dezen, protidefektovu ochranu, priblizne rovnaku cenu.