rozhodl jsem se, že mámě pořídím myčku na nádobí. Hledal jsem tu všude v historii a stále nemohu vybrat.
Akorát vím, že by měla být 45 cm široká, úsporná a tichá. Jenže já mám pocit, že myčky za 5.000kč a 10.000kč se nijak neliší. Nevyznáte se v tom někdo?
PS: Kdybyste někdo někde viděl nějakou potlučenou a je na ní dostatečná sleva, tak ji rád vezmu.
Asi neporadím... ale k rozdílům mezi dražším a levnějším modelem myčky jsem tu ondyno jeden příspěvek měla:
http://www.nakole.cz/diskuse/12854-co-me...
Koupil jsem si kdysi nejlevnější samostatně stojící... taky to umývá, na nejdelší a nejteplejší program to umeje za dvě hodiny většinu špíny.
Pak mi do nového bytu kamarád, co má kuchyňské studio, dal z předváděčky s asi 40% slevou Siemens (45cm, úsporná, tichá). Běžná cena kolem dvacky. Na 35° to umeje prakticky všechno za půl hodiny. K tomu příjemné ovládání a je tichá.
Takže rozdíl tam je. Pokud na to nespěcháš, obejdi párkrát do roka kuchyňská studia, když je to loňský model, půl roku či rok vystavený, dostaneš špičkovou myčku za cenu laciné.
Jestli máš jak si to odvézt z Brna, můžu se ho zeptat, zda teď něco nemá.
[rejp] A současně mi můžeš dokázat, jak praktický dopravní prostředek je jízdní kolo.[/rejp]
Sezeň myčku, já si udělám výlet a odvezu ji na kole.
Vestavnou nebo volně stojící? Je to kuchyňské studio, volně stojící jsem u něj nikdy neviděl!
jestli má jen vestavné, tak vestavnou. Prkno zeshora a zepředu můžu přidělat kdykoliv :)
Pokud bude stát samostatně nebo na konci linky, budeš ještě potřebovat 2 resp. 1 bočnici.
Obestavíš ji kredencem a máma má luxusní zakázkovou kuchyni včetně elektrospotřebičů :o)
Ještě k použití:
Nejlepší je mýt hned, nenechat to zaschnout (stejně jako v ruce). Takže večer ji pouštím, i když je poloprázdná. Pak stačí krátký úsporný program a minimum mycího prostředku.
Tablety jsou nanic, pokud chceš používat krátký a úsporný program. Nestihne se rozpustit, zbytek zůstane ležet na dně myčky, a také máš po opláchnutí zbytky mycího přípravku na nádobí, což dělá fleky a asi to není zrovna zdravé. Krom toho se blbě dávkují, používáš zbytečně moc přípravku (což je důvod, proč to výrobci tak prosazují).
Libovolný gel či prášek funguje úplně stejně.
Sůl zcela libovolná. Já tam sypu kuchyňskou za 3,-Kč kilo. Nedoporučuje se, prý může ucpat přívod do dekalcifikátoru, ale mě se to ještě nestalo. Pod solí reziví i nerez, proto doplňovat těsně před mytím.
Naopak záleží na kvalitě a správném dávkování leštidla (pokud ti vadí flekaté příbory či sklo). Značek je dost, vyzkoušej.
Zpočátku se to zdá jako ojeb, ale časem si zvykneš skládat nádobí tak, aby bez velkého přeskládávání bylo poskládané racionálně, tak, aby se voda dostala všude.
Přidávám se v tom "tablety nebrat". A dokonce ani na dlouhé programy.
Tedy já naopak používám JEN tablety 5 v 1.
Tzn. už nekupuji sůl ani leštidlo. Myju na jakýsi ECO program a v pohodě.
No, já když jsem je začala používat, tak už jsem tu krabici chtěla vypotřebovat, přece to nevyhodím. Ale jak to nádobí za měsíc používání vypadalo, byl dost děs. Teda na jiném se to nepoznalo, ale všechno sklo už vypadalo jako mléčné.
"2. Pro mytí nádobí v myčce používáme vícesložkoPro mytí nádobí v myčce používáme vícesložkové tablety, které údajně již obsahují sůl. Je nutno v tomto případě používat spolu s tabletami i klasickou sůl?
Tablety pro mytí nádobí, které se prezentují jako tablety nahrazující leštidlo a sůl, nahrazují sůl v tom smyslu, že umí změkčit vodu, stejně jako dekalcifikátor (změkčovač) myčky.
Jakákoli tableta však nemůže nahradit sůl v dekalcifikátoru (změkčovač) myčky, protože se prostě nedostane do jeho násypky a tedy nemůže být přepuštěna do jeho prostoru s odvápňovací pryskyřicí, kde má za úkol tuto aktivní látku regenerovat. Bez soli v násypce dekalcifikátoru může dojít po několika mycích cyklech k nevratnému zničení deklacifikátoru. Používání soli je nutné a v případě jejího nepoužívání se jedná o porušení podmínek uvedených v návodu k obsluze myčky."
http://admin.baumatic.co.uk/test/cz/mycky...
KDO SE TĚ NA TO PTAL!!! :o)))
Na EKO mycí programy je nejlepší BIO minerální kuchyňská sůl se sníženým obsahem NaCl :-)
Jinak Hrabosh by měl hlavně zjistit trvrdost vody, až bude tu myčku mamce instalovat.
Káraný, takže dost měkká.
Ach tak?
Tak to tam tu sůl radši nasyp, aby ti neztvrdla někde v potrubí :-))
BIO minerální kuchyňská sůl se sníženým obsahem NaCl
:-)))
Zas tak od věci to není, příliš mnoho sodíku není dobrý na tlak, rovnováhu tekutin a já nevím co ještě. Dokonce jsem kdysi viděl prodávat nějakou směs NaCl + KCl...
Jo, draslo dávali kdysi vozkové lízat koním, aby líp táhli. Ale nesmělo v něm bejt moc kalcia.
Jo, jo, dostane se to ve zdravé výživě a obsahuje to chlorid draselný, chlorid sodný, difosforečnan sodný,Hexakyanoželeznatan draselný, uhličitan hořečnatý...
...do myčky jak dělané!
Jaké tablety?
Já se vždycky domníval, že všechny myčky pracují na stejném principu - uvnitř je zavřený pes a ten líže ty talíře.
Ty tablety jsou na lesklou srst pro toho psa :o)))
Jednu 45cm myčku mám právě stát ve sklepě.
Nechala jsem ji opravit, protože se se netočilo spodní rameno. Po 10 týdnech! (nekecám!), mi ji opravář přivezl zpátky a kromě netočícího ramene teď ještě nenapouští vodu. Řeším to s panem mistrem dodnes.
Takže dám za odvoz, jinak půjde v neděli do sběru.
Taky se mi takhle netočilo rameno... byla to ucpaná ta tryska, co nestříká nahoru na nádobí, ale dozadu a jedině tím a ničím jiným je to rameno poháněno. Teda u mé myčky.
... že bych ji dala ještě šanci?
Zkusím tedy ještě jiného mistra.
V případě, že se to nepodaří, sháním nákladní kolo, nosnost nad 20 kg nákladu. Chudinka, automobilem už jela 3x, bylo by hezké ji na poslední cestu odvézt kolmo.
Já to prošťouchla párátkem. :-)
Normálně bych na to už zapomněla, ale dcera se tuhle smála, že její kamarádka lkala, že má rozbitou myčku a že si vzpomněla na ten můj "sevisní zásah" a z legrace jí ho povyprávěla - a ono to bylo to samé. Tak si říkám, že je to třeba univerzální postup. :-)
No bohužel, my šťouchali, promejvali a profukovali celá rodina. Pan mistr to pak teda už jen totálně došťouchal :-))
Proč nepísneš Jurimírovi?!?
Třeba protože to není jediný zdroj myček. Kdybych mu napsal, nikdy by se tu nenaskytla možnost odvézt myčku z Brna na kole.
Navíc neumím písat. Asi budu muset resuscituovat balgóny a demogracii.
Když si řekneš, Jurimír ti ji klidně nechá dopravit do Brna :o)))
Jurimír dělá v Říčanech, ne? To ti můžu do Brna dovézt:-)))
Vzhledem k mým špatným zkušenostem s pořizováním spotřebičů rodičům a prarodičům bych si na tvém místě ověřil jestli máma vůbec myčku bude používat. Je to docela frustrace když dar stojí nepoužíván :D
Poškozené se myslím dají normálně koupit , bylo to i u nás v újezdě nad lesy :).
Elektro staroklánovická tam si tchán koupil na boku poškrábanou ledničku, ovšem jestli to má ten správný poměr cena/výkon netuším...
jen krátce. Joe a další t to tu napsali docela dobře.
ROzdíl mezi za 5000,- a za 10000,- je v celku malej až žádnej. Dost pravděpodobně jsou vnitřní součástky jako oběhová pumpa, vypouštěcí čerpadlo, spínače atd atd. uplně stejný. To samý koše a ramena s těma trubkama. Jsou asi tak tři čtyři typy napříč výrobcema.
Zkrátka a jednoduše ty levný jsou prakticky z těch samejch čínskejch součástek, akorát je montujou asi tak ve třech různejch fabrikách v číně a na konci lepěj nějaký logo.
Čím levnější tím horší zpracování a tenčí plechy apod. (tím pádem hlučnější) Na něčem se ušteřit musí. Ale nemusí to být pravidlo.
Nicméně jednu z nejlevnějších myček jsme měli v práci, kde běhala denně cca 5 mycích cyklů přes tři roky uplně v pohodě. Pak jsem jí nechal vyměnit proto, že byla prostě jetá.
Tolik cyklů ty natočíš tak za deset let...
Když jsem před nedávném kupovala novou myčku, bylo mi více méně potvrzeno, co říká Jurimír.
Rozdíly jsou malé a spíše v dílenském provedení.
Záleží na tom, jak konkrétně ji maminka bude používat. Například pro jedno nebo dvoučlennou rodinu bych ocenila možnost poloviční náplně. Naopak, když nejsou v rodině malé děti, není nutná dětská pojistka a zamykání tlačítek. Zvážit, zda potřebuje odložený start, atd.
Já kupovala vestavnou a trochu dražší než je tvůj cenový limit v úvodu, takže můj typ by ti nepomohl. No a třeba pro mě bylo jedno z důležitých kritérií výška, protože mám o trochu nižší kuchyňskou linku (jsem prcek).
Potká prcek cvrčka.. ten znáte? :o)
To není limit. Ale co jsem koukal, tak většina myček se pohybuje v tomto rozpětí cen a při nejlepší vůli jsem nepřišel na rozdíly. S dražšími jsem to moc neporovnával, protože jsem ztratil chuť se v tom déle vrtat, když jsem za hodinu nenašel žádný významnější rozdíl.
Tak si na netu najdi nějaký eshop. Zadej si parametry podle potřeby, seřaď podle vlastních kritérií a něco ti z toho vypadne.
Napr.: http://www.mall.cz/hledejp/?id=10002435
Koupit to pak můžeš kdekoliv jinde.
TO JSEM DĚLAL ASI DVAKRÁT, POKAŽDÉ ZHRUBA HODINU A MOUDRÝ JSEM Z TOHO NEBYL! Neboli všechno přišlo na jedno brdo :)
Tak nemůžeš od toho chtít zázraky. Ono v těch myčkách pro domácnost zas nejde toho moc jiného vymyslet.
Tak zkus ještě projít uživatelské recenze.
Nebo se zkus zeptat maminky, kterou by chtěla.
Jinak už fakt neporadím.
Já v popisu na webu taky žádný rozdíl nevidím. A s pravidelným používáním mám zkušenost jen se dvěma konkrétními kusy, jak popisuji výše.
TO máš jako s kolama, když si úplný laik sedne na kolo za 7 a za 20, taky pocítí rozdíl. Ale kolo za 8 může sloužit lépe a déle než kolo za 10.
Doplním vlastní postřeh - pro mě velmi užitečná je možnost přerušení mycího programu, vyndání (či doplnění) nádobí, jak zrovna potřebuju, a znovuzapnutí tak, že program plynule naváže...
Myslel jsem, že to mají všechny myčky, otevřu dvířka, udělám co potřebuju, zavřu, a myčka jede dál...
správně má být: otevřu dvířka, vyplním kuchyň párou, otřu brýle, udělám co potřebuji (...)
přesně tak :-)
Maj to snad všechny myčky který znám.
Jen by se to nemělo dělat moc často. Ta pára skondenzuje a zádo to zateče do zámku a pypálí se ten spínač, co tam je.
Jinak, rozdíly přestaň hledat....
Nemůžu sem napsat značky, mnoho typů několika značek jsem viděl rozebraných mnoho několikrát. Vevnitř jsou velmi často stejný díly...
Víc viz obálka....