:-) tak jsem teď v sobotu ráno dal po delší době moji obvyklou cestu po pražských cyklokrámech (šel jsem koupit ten dlouhý upínák), a krom toho, že třeba zrušili Bike experta na Karláku, jsem zjistil, že na krámech mají proklatě málo kol. Třeba takový Cyklo Seky (dole pod Nuselákem, Kellys) je téměř absolutně prázdný. Prý kvůli tomu, že na od 1. 1. 2011 se mají zvýšit ceny kol cca o 15 - 20%. Informace o zdražení se ke mně dostává z různých krámů už cca půl roku. A zřejmě nějakým omylem mi přišel mejl od Universe Agency (Author, Agang), ve kterém svým prodejcům oznamuje, že oproti cenám avizovaným na jaře 2010 zvedne ceny - zvýšení bude do 10 %. Zvýšení cen se týká samozřejmě nejen kol jakožto celků, ale i jednotlivých komponentů, jsem zvědavej, jak se to projeví třeba u mýho oblíbenýho Kupkola. Nic potěšujícího...
Ty páteční témata míváš lepší. Třeba o tom gothaji... :-)
Naštěstí jsem koupil letos. -).
hahahahahahahhahehehehhehehhhihihiihhiihihchchchchchahhaha
Dolar slábne, koruna silná jak dlouho nebyla,krize v českých peněženkách a kola by měla podražit o 10 až 15 procent ??
Pohádky ovčí babičky
Taky souhlas, možná se zase naši vyčuraní kšeftaři s čínskýma kolama pokusí ceny natáhnout, ale protože není problém nakupovat v zahraničních e-shopech, nevěřím, že by měli moc velkou šanci.
v dubnu 2009 Právo psalo, že už v roce 2009 zdraží kola :)
Tak jsem se ještě zasmál jak briskně reagovaly cyklošopy ...
28.04.2009 09:00
Ve sdělovacích prostředcích avizované zdražování jízdních kol na sezonu 2010 se bohužel potvrzuje. Předpokládané zdražení při srovnatelné komponentové výbavě se pohybuje okolo 20 % !!
http://www.cykloplus.cz/news/zpravy-o...
Tak to si děláš prču nééé. A já si chtěla příští rok koupit nový silniční rám. ASi to bude zese jen nějaká novinářká kachna. :-))
To tvrdili aj loni ve stejnou dobu :-D
Letos bych na to ale nespoléhala...
Tady bych podotknul základní poučku recese a to: na konci recese je velká iflace. Pokud by to byla známka oživení a růstu výplat, tak by se to dalo zkousnout.
Ehm, máš tam nějaké vysvětlení, proč by měla na konci recese přijít inflace?
Inflace je přece "naředění" měny, kterým se fiskálně orientovaní ekonomové snaží rozhýbat ekonomiku (zvyšování platů státních zaměstnanců a transferové platby - opak daní, to co dostávají lidé od státu, všechny ty podpory, nemocenské, porodné, pohřebné a další sociální dávky).
Můj názor je ten, že mezi stejné množství lidí se musí rozdělit stejné množství vytvořených hodnot (např. chleba, bot a jízdních kol). Samotné nalití peněz hodnoty netvoří, pouze zvýší jejich ceny. Inflace je tedy důsledek státních zásahů do ekonomiky, nikoliv důsledek recese nebo projev oživení.
Nemusím snad dodávat, že ti moudřejší a majetnější mají svůj majetek proti inflaci zajištěn (zlato, nemovitosti, podíly ve firmách), a těm zadluženým inflace pomůže (snižuje se reálná hodnota jejich závazku). Jediný, kdo na zásazích tohoto typu do ekonomiky prodělává jsou tzv. "obyčejní lidé", kteří dostávají stále menší "reálnou hodnotu", a klesá hodnota toho, co mají na účtech a v peněženkách.
Aby sis náhodou nezapomněl hned rejpnout do státních zaměstnanců...
Ještě párkrát a už Ti k tomu něco napíšu :-(
Co blbneš ? On nerejpe do zaměstnanců. jen konstatuje fakt. Projdi si statistiky, každé zvyšování platů začíná logicky u státních zaměstnanců, tam je to rozhodnutím z moci úřední. Soukromá sféra to pak jen horkotěžko dohání. Navíc, nevím jak by někdo mohl nařídit zvýšení platů v soukromé sféře... :-))
Jaké rejpnutí do státních zaměstnanců? Tentokrát kritizuji výhradně fiskální expanzi realizovanou zvyšováním vládních výdajů. Jistě, tu realizuje několik státních zaměstnanců, přesněji řečeno ministr financí a jejich suita, a ty konkrétně kritizuji.
Na nich mě vždy fascinuje teatrální snížení platu a jeho tiché rychlé opětovné navýšení.
Přímo sice ne, ale i tak to z toho trochu cítím, to se na mne nezlob ;-)
Myslel jsem tím i to, že stát shodí kurz. Oslabí měnu.
Aha, Ty myslíš asi depreciaci;-)