Omluva za OT, ale vlákno ´Zdenále ...´, kde se mlátí prázdná sláma se zvrhlo v kejdání o ho*ně.
Řecko předvedlo úskalí evropské integrace. Buď budou VŠICHNI CHTÍT, aby fungovala - to ovšem musí dodržovat daná kriteria, nebo bude mít každá země právo!!! a pak to mohou zabalit. Řecko je špička ledovce, ale i u nás (nejen) to funguje podobně. Vyinkasovat ze společné kasy příspěvek na cyklostezku a za ty prachy postavit ´silnici pro motorová vozidla´ je podraz na ostatní. Přijde mi, že se věří, ale neprověřuje. A dalo by se najít hafo dalších příkladů, včetně restriktivních opatření Bruselu vůči (bohužel jen) některým členům.
Omlouvám se za svůj výlev ...
Velebnosti, je to ...
Ty jsi dobrý. O jednom vlákně prohlásíš, že se zvrhlo, což je mimochodem pravda, a hned založíš další, stejně nasírací :-) Mně osobně to nevadí, protože tam nepíšu, ani to nečtu. Na druhé straně Tě chápu, protože nedávno jsem taky napsal, co mě vytočilo. Ale jo, diskutéři ať se přesvědčují o svých pravdách a my se pojďme bavit o kolech :-)
Na první pohled to nesouvisí: teďko nedávno jsem někde čet, že cca 70 - 80% Němců (východních i západních) by nebylo proti znovurozdělení obou republik - ti západní proto, že do východní části se cpe spousta peněz, ti východní proto, že západní jimi pohrdají, mají je za druhořadé a dávaj jim to znát.
Co znamená "násilná kolektivizace" - to nám už ukázala RVHP.
Pokud jde o unii - já osobně bych byl pro vypsání referenda a podle jeho výsledku buď zůstat a přizpůsobit se a dodržovat jeho zákony, nebo pryč. To, že bez EU nelze existovat - kecy - viz Británie.
Třetí možnost - pojeďte se mnou na Kubu :-)))
A tím končím, začíná mi dovča a hurá na Křivoklát! :-)
Násilná kolektivizace nemá s evropskou integrací absolutně nic společného. A RVHP byla postavena na úplně jiných principech než EU. Ale hlavně: Británie JE členem EU, a i když je poněkud "euroskeptická", moc dobře ví proč tam je. Pokud bych chtěl dokazovat, že lze existovat i mimo EU, nabízelo by se spíš Norsko nebo Švýcarsko. Ale obě země jsou natolik specifické, že to prostě nejde. Kromě toho v obou těchto zemích probíhá proces, který směřuje ke vstupu do EU. I když nevím, jaký dopad bude na toto přibližování současná "řecká krize".
Něco jiného je pak vstup do eurozóny. K tomu jsem byl skeptický i před vypuknutím krize. Na euru vidím jako pozitivní hlavně to, že příprava na vstup vyžaduje střízlivou rozpočtovou politiku. Ale to je spíš jen vedlejší efekt. Samotné euro spíš jen usnadňuje cestování, snižuje transakční náklady a kursová rizika a v určité míře chrání před dopady spekulativních nákupů měny. Na druhou stranu vlastní měna umožňuje pružněji reagovat na hospodářské výkyvy. Jak by se teď Řecku hodila drachma, aby ji mohli postupně devalvovat a tím snižovat dopady extrémního zadlužení... Euro navíc prakticky konzervuje hospodářské a sociální rozdíly mezi jednotlivými zeměmi.
Petře, prosím tě ...
My hoši, co spolu mluvíme, jsme se tu sešli (srotili) k pokecu o věcech, které nás štvou. Nezanášej nám sem ideologie, nechtěj dokazovat, nevíš-li, jaký bude dopad, nepředjímej ho.
My ti své názory nevnucujeme (co děláme my tobě, chceme, abys dělal ty nám).
Nezasírej nám to tu mlácením ´prázdné slámy´.
Děkuji, Pavka
O.K. Původně jsem reagovat vůbec nechtěl, ale nedalo mi to, když jsem si přečetl, že Británie stojí mimo EU. Takže teď už mlčím. :o)
Stačilo přeci jen napsat, že VB v EU JE a tu ideologickou omáčku vynechat... Ale to by bylo na tebe moc stručně, že? ;-)
Kuwa, neprovokuj ho! Píše, že mlčí, tak kušuj taky ...
8-)