http://www.youtube.com/watch?v=_7pIxHpT6q8
Pekne... Jak ta praskova barva na tom ramu drzi, necim to napred namazou?
Je to sviňa jemnej pudr a na ten rám jde dobrovolně. Nejlíp jsou jeho vlastnosti na videu vidět při profukování děr. Lehký fouknutí a po barvě tam není ani stopa.
Takže na rámu to ulpí až při procesu vypalování?
Nebo co to s tím vlastně dělají...:)
Ty trubky musí napřed do chemický lázně, která to dokonale odmastí a očistí. Barvy jsou nanášeny speciálními pistolemi, které dají práškové barvě elektrostatický náboj a ten tu barvu drží na trubkách. Pak to jde do pece, tam se barva rozteče a je to. Teda hodně zjednodušeně.
se mi líbí, jak to všecko nejdřív stříkne červenou a pak jen naťuká nějaký kódy na peci a ven to tahá žluťoučký, modroučký, nebo i zeleňoučký 8:)
Vot!!!
Těchnika.
:)
Tak to musim v práci vyzkoušet - na 240°C a bude každý jiný, no BOMBA!
:o)))
Odmaštění sedí, stačí na to běžný benzín, nebo třeba perchlor (čím je žádané lepší provedení, tím asi i lepší přípravky) Ale ta elektrostatika je tam stejně jako u stříkaných akrylů především pro odstranění prostřiků a pro zlepšení a zaručení stejnoměrnosti vrstvy. "Podomácku" naneseš práškovou barvu i pouhým ponořením barvený součástky do bedýnky s prachem a proklepáním. V provozu, který naše firma zdědila to takhle dělali celá léta. Zlepšení bylo akorát v kypření trochou běžného stlačeného vzduchu, aby ten prášek nesedal.
drzi to na tom nejak "elektricky", (elektrostaticky) . na rame musi byt pripnuty kabel a na pistoli je opacny pol. bez toho to chyta asi ako suchy piesok.
"Práškové lakování je moderní technologie povrchové úpravy kovů. Splňuje přísná kritéria pro ochranu životního prostředí. Zaručuje kvalitní povrchovou úpravu kovů práškovými barvami.
Předpokladem pro kvalitní nástřik je očištěný povrch lakovaného výrobku (odmaštěný, případně opískovaný).
Dnes se prakticky veškeré práškové nátěrové hmoty nanášejí stříkáním v elektrostatickém poli. Dochází k tomu, že částice prášku se elektricky nabíjejí, zatímco lakovaný předmět je uzemněn.Výsledná elektrostatická přitažlivá síla stačí k vytvoření dostatečné vrstvy prášku na předmětu, udrží suchý prášek na místě, dokud se neroztaví a nepřilne k povrchu.
K nabíjení částic dochází dvěma způsoby:
1) elektrostatickým nabíjením
2) tribostatickým (kinetickým) nabíjením
Po nanesení práškové nátěrové hmoty následuje vypálení výrobků ve vypalovací peci. Při 180°C dochází k roztavení, vytvrzení a přilnutí prášku k povrchu výrobku."