Prosím nevlastnite nekdo Ciclo Puls CP 41?
Já takýýý nééé. A navíc nevím, co to je:-)
A zagooglovat nepomůže?!?
Přístroj pro náročné? http://www.meteo-stanice.cz/detail.php?id=69841...
Dival jsem se na ten odkaz, pristroj nevlastnim. Pokud nehodlas koupit i ten jakysi jiny pristroj od stejny firmy (a to by te vyslo pres 12.000,-!!! - za stejnou cenu mas mnohem vykonnejsi pristroje treba od Polaru!), tak se jedna jenom o nejzakladnejsi pulsmetr, u kteryho je navic nekolik funkci o spotrebe kalorii. Jenom nevim, jestli to oduvodni tu nekolikanasobnou cenu proti masinkam bez mereni kalorii. Ad kalorie- pokud si nepocitas jejich presny prijem (tj. "kolik kalorii ma tak a tak velky rizek, kazdou bramboru navic" apod.), tak to podle me stejne nema vyznam. Vzdycky je to jenom o pomeru prijem- vydej, coz poznas i bez utraceni nekolika tisic Kc navic.
ja pouzivam CP 23. naprosta spokojenost. OK
Netvrdim, ze by to nemelo fungovat bezchybne, to by byl prusvih, kdyby ne (a zvlast pri te cene).
A prehlidl jsem kodovanej prenos, to je chyba, to totiz muze byt dobra vec, v pripade, ze vas jezdi v baliku vic a natesno u sebe.
ano presne,kolegum-co maji analog prenos-treba nekdy jim ukaze tepova frekvence i 280!!! to je hukot-co???
Ja mam zatim jeste uplne obycejnej pulzak Sigma z vyprodeje asi za 7-8 stovek, bez kodovanyho signalu, ale zatim bez problemu, ukazuje mi presne. Ale prestava mi stacit, potrebuju vic funkci a ne hromadit dalsi budiky na riditkach, kupuju Polar.
12 tisíc?....to normální člověk nekoupí...
Ten pulzak (CP41) stoji samotnej cca 6 a pul. I tak je to v porovnani s ostatnima znackama extrem. Za 12 je to komplet i s nejakym cyklocomputerem.
Nestojí ani 6 ani 12 tis. Stojí 3,9 tic + snímač na kolo za 700
Aha, tak je to urcite mozny, ja se dival jenom na tenhle odkaz http://www.meteo-stanice.cz/detail.php?id=69841... a tady stoji samotnej CP41 6490,- Kc, a jedna se opravdu jenom o pulzak s funkci pocitadla kalorii a s kodovanym prenosem. Dal pisou, ze se daji funkce rozsirit, a to s jakymsi dalsim jejich pristrojem, a to uz potom stoji tech 12,495,- Kc. Nechtel jsem kecat, jenom jsem cerpal z udaju na netu. Pokud chces svym dotazem zjistit vic veci, je vzdycky fajn hodit odkaz i s cenou, za kterou mas moznost tohle koupit, ve slevach prichazi v uvahu pochopitelne i kvalitnejsi zalezitosti. Podivej se na ten odkaz a uvidis sama.
je to pulsmetr + cyklocomputer dohromady. Pulsmetr (i s hrudním pásem) bych chtěla využívat např. při spinningu. Jsou tam sice namontovanéjejich. Ale když nepříjdeš na první hodinu a máš si na sebe dát propocený hrudní pás po někom jiném tak mi to zrovna není moc příjemné. Navíc tam co chvíle nejsou dobré baretie takže je to nanic- Ostaní je na kolo- což vlastně znáš.Jsou to jen dva přístroje dohromady an ic víc. Jen nevím kde jste přišli na ty ceny?
Tak jsem se kouknul, co to je a co to všechno ukazuje. A mám takovej blbej dotaz: K čemu ty hodnoty, který to měří vlastně jsou? NA CO je kdo potřebuje znát?
A nechci provokovat nebo tak něco, já si opravdu neumím představit, na co mi je informace o aktuálním pulsu a rád se nechám poučit. Díky.
No, to je o tom, jak chceš pracovat na své kondici. Kdo se o to zajímá, je dobré aby si nechal udělat laktátovou křivku, znal se aerobní a anaerobní prahy a mohl dál na sobě účelově pracovat.
Já mám třeba fyzičku vytrvalostní a dělají mi problémy intervaly. Dají se natrénovat a znalost pulsu mi k tomu může velmi vydatně pomoct.
Přesně jsi to Radko napsala, koupila jsem si ho proto, abych mohla využívat jak v tělcvičně tak venku. Když to vezmu na spinning tak je dobré znát i tepovou frekvenci a jet alespoň trochu podle ní, Někdy se někomu zdá, že maká ostošest, ale když si změří TF zjistí že jede slabo.
No ale rozhodně by si měla vycházet z laktátové křivky - pokud si ji nenecháš udělat, řídiš se jen obecnými hodnotami a ty mohou být zavádějící právě podle toho, jakou kondici máš vypracovanou.
No nekde jsem o ní četla, ale nevím v jakém zařízení to dělají.Radko, prosim tě - připadáš mi,že se dost vyznáš (klobouk dolů) nemohla by jsi mi poradit s tim cp? když si najedeš ve vyhledavači na navod k obsluze nebo zadaš manuál k cp41. Já vím jak se to nastavuje, ale nevím co tam mam přesně zdadat.
Teda kdyby si chtěla poradit s tou laktátovou křivkou nebo s tím, jak tělo dostat do intervalu, tak to bez problémů. Tam jsem za minulý rok získala mnoho poznatků. S pulsmetrem ale také válčím. Na rovinu se přiznám, že já mám už přes rok Sigmu Sport-Fit (nevybrala jsem si ji, dostala jsem ji) a taky nejsem schopná do toho proniknout úplně do detailů. Používám to opravdu jen a jen proto, abych viděla, jaký mám aktuální tep a tudíž v jakém pásmu se pohybuji. Vím, do jakého pásma se potřebuji dostat, když chci jet na tuky nebo na fyzičku...
Vím že to umí sledovat a porovnávat několik "tréninků" a další a další, ale to nevyužívám, protože to nepotřebuji.
Dovolim si upresnit opravdu jenom ve zkratce: mereni laktatu ti urci (pro zjednoduseni) hlavne tvuj anaerobni prah, tj. bod zateze, ktery by clovek mel prekracovat jenom vyjimecne, protoze organizmus prestava odbouravat laktat ze svalu. Kazdy clovek ma tento prah jinde a vyrazne se meni s aktualni vykonnosti, takze pokud to ma mit vyznam, je dobry jit na test nekolikrat za rok. Pro bezny uziti pulsmetru se vyuziva spis rozmezi vypocitanyho z maximalniho pulzu- je lepsi si jej nechat zjistit u specialisty, ale hooodne priblizne je to 220- tvuj vek. Vykyvy ale muzou byt velky, muj kolega ma treba maximalku asi na 160, misto cca 180, coz by vypocital timhle vzoreckem, nekdo zase "tepe" mnohem vic. Dal existuji i prakticky testy na zjisteni tehle hodnoty, coz si kazdy muze udelat sam. Nastaveni zatezovych zon podle % hodnoty maximalniho pulzu je na dalsi dlouhy povidani. Nic nejde povedet jednoduse a ve zkratce, navic, i kdyz budes vedet svoje hodnoty pulzu i laktatu, je treba je kontrolovat vickrat behem roku a hlavne je potreba je umet spravne interpretovat vzhledem k tomu, co od cviceni- cyklistiky? ocekavas. A to je to tajemstvi treningu :o) , to, ze to nekomu "jde" a jinymu proste "nejde" :o) , i kdyz se snazi sebevic.
Asi nejlepsi uvod jsou tyhle stranky- http://www.kpo.cz/fyziologie/fyziologie.htm nebo doporucuju knizku "Trenink pod kontrolou"- nakl. Grada.
Ted jdu najet cca 3 hodiny v ZV1 :o)))
Díky za podrobnější vysvětlení. Pikud to dobře laicky chápu, tak ti to pomůže ohlídat abys to nepřešvih a sportem si neublížil. Což mě asi nehrozí :o) Já sice jezdím nebo chodím nebo bruslím rád, ale jen dokud je to zábava, na řinu moc nejsem, takže mi přetažení asi nehrozí.
Neni to jenom o tom si neublizovat, ale taky i o tom, ze nekdo najede klidne 15 tisic za rok a pritom na zavodech stejne skonci vzadu, mistr sveta v treningu nebude nikdy slusnym zavodnikem. Pokud ma nekdo zajem delat neco vic, nez se "jenom" obcas projet, tak je docela uzitecny o tomhle neco vedet. Ostatne jako o vsech oborech, kterym se venujeme trochu vic. Zkratka bez postaveni zakladu nepostavis dum, kdyz zensky drou na doraz nekolikrat tydne na spinningu ve fitku, nezhubnou, naopak se vystavi zachvatum hladu a k tomu naberou neco svalove hmoty. A s vytrvalosti to nema taky nic spolecnyho, spis si pokazi zdravi.
Jo, to mě vždycky dostane do kolen, když ženský ve sprše diskutují, jak spinningem dělají pro sebe něco aby zhubly. A přitom kdyby si cokoli o něm přečetly, tak to téměř vždy začíná větou - spinning NENÍ o hubnutí :o)))
A jen bych to ještě doplnila - kdo to přehání, vystavuje se také křečím v nohách a to teda není vůbe nic příjemného...
To bych si tedy dovolil trochu nesouhlasit ... alespoň u normálního člověka, co se nepřežírá, se stačí prostě HÝBAT. Ideálně pak kombinovat silovou a kondiční zátěž i několikrát v průběhu týdne. Při kondiční se dobře odbourávají tuky (alespoň za předpokladu, že je tělo v teple, plavání ve vodě o 15 stupních je k ničemu pro likvidaci podkožního tuku), při silové k tomu dochází spíše následně přes noc, kdy je tělo rozebírá na energii potřebnou pro stavbu a zesílení svalstva.
Podstatné je prostě hýbat se a nepřežírat se, zvláště pak večer. Jinak je vcelku jedno, co člověk jí, jen by to mělo být pokud možno co nejpestřejší a především v takovém množství, aby výsledku látkové výměny nepřebývalo oproti potřebě těla na energii a stavební materiál.
Takže třeba spinning je na hubnutí dobrý, pokud se zkombinuje s dalšími sporty, tak jejich efekt i násobí. V závěru snad jen třeba dodat pro šťouraly, že samozřejmě je to hodně individuálně o metabolismu ... někdo prostě nezhubne nikdy, někdo zase nepřibere ..
Jasne, ze to vzdycky bude o pomeru prijem x vydej energie, coz ale nepopira to, co tady tvrdime. Videl jsi nekdy typickou spinningovou hodinu? Lidi tam jedou laicky receno blizko hranici svyho maxima. Tim sice nejakou energii spotrebuji, ale rozhodne ne tu z tuku, ale ze sacharidove zasoby. V ramci zachovani rovnovahy v organismu clovek po takovymhle vykonu dostane hlad, prave proto, aby doplnil spotrebovany cukry, nemuze jinak. Opravdu efektivniho spalovani tuku se dosahne jenom tim, ze si telo zvykne na pravidelnou a striktne nizkointenzivni zatez, pri ktere si telo bere jako zdroj energie prave podkozni tuk. Takze to neni o tom, jestli spinning ano nebo ne, cyklistika ci plavani ano x ne apod., ale o pravidelnosti a hodinach pohybu stravenem pri urcite intenzite. Tim se i ten spinning za urcitych podminek muze stat prostredkem k hubnuti, ale rozhodne ne v te "popularni" forme.
Zamerne vynechavam zalezitosti typu diety nebo hladoveni, to je zase na dalsi flame :o)
Diety a hladovění po vzoru kancelářských slepic nemá nic psolečného s efektivním spalováním tuků a formováním postavy...
Ach jo, proc se nikdy nemuzu dostat na tvou uroven?(diskuze)? :o)))
Ja to "drubezi" hubnuti zminil jenom okrajove, abych neco nevynechal :o)
DIety neuznávám. Tedy alespoň ne v té formě zhovadilých předpisů, co se vyskytují v časopisech. Zhubnout je jednoduché, ale takhle to nefunguje.
Ovšem na hladovku mi vy dva nešahejte!!! :o) Vděčím jí za hodně.
Ach jo, proc se nikdy nemuzu dostat na tvou uroven?(fyzickou)? :o)))
Je to tak a platí to i opačně.Co jsem jel dříve 50min a na konci jsem byl dosti schvácený,nyní jedu 57min a na konci pohoda.
Hm, tak to je na mě moc vědecký. Moc ti nerozumím:o( Nevím co je laktát ani ty prahy. Já nejsem moc typ co by pracoval na svý kondici, takže to pro mne asi není. Jen mě zajímalo, k čemu to je, když to tolik lidí používá.
Pulsák ti ukáže důležitej údaj - kdy to s tebou flákne. Já třeba mám rád překvapení, tak pulsmetr nevozim. Zase nemusim vědět všechno. A laktátovou křivku taky nevozim, to sou další gramy navíc :-)))))))))
Ty tam mas napsano "do konce zivota ti zbyva: xx:xx:xx" ?? :))))))
Ne, to ne. Já myslel, že se na tom pulsáku zobrazuje něco jako "za 5 minut infarkt", nebo "bacha, už to na tebe leze" :-)
Mě to třikrát zapípá, když to ztratí puls :o)))
mam to podobne .... jedine, cim se trochu ridim, je snaha udrzet se ve stavu, kdy se potim, citim zvysujici se teplotu svalu, ale pritom jeste nejsem zadychany tak, abych nemohl mluvit (i kdyz samozrejme preryvane) .... spodni hranici u sebe poznam podle toho, ze se prestanu potit, horni podle toho ze uz nemuzu mluvit a jen funim jak lokomotiva .. oboum krajum se snazim vyhnout
A nepozoroval jsi někdy, teď to možná bude znít jako sranda, ale je to fakt, jakoby jsi slyšel puls v uších? Nebo já nevim jak to přesně popsat, ale při hodně velkym výkonu, se mi tohle občas přihodí, že prostě v uších jakoby "slyšim vlastní puls" Já myslim, že to už asi moc dobrý nebude - ne? Co na to odborníci?
Tak to bych neslučovala a anaerobním prahem. Občas se mi to také stává, ale v anaerobce tedy ne...
Tohle se mi stává, jen když se mi při výkonu nahrne krev do hlavy, takže leda při specifických cvicích (leh-sed v závěsu za nohy) nebo při kámasutře :o)))
A dost... Ještě není po 22té hodině :o)))
Tepani v tylu slysim v kazdym kopci. Ale ja mam vysoky tlak...
Ja bych sel do CKP 13. Je lepsi:-)