Posilujete ? Pokud ano, tak jak ?
Děkuji.
Spinning a téměř každodenní uvolňovací a posilovací cvičení na (celou) páteř :o)))
V posilovne, jednou tydne a i to jen v zime. Je to malo, ale ja jezdim pro radost a vnitrne jsem se smiril s tim, ze prekonat uz muzu jen sebe :-)
Přečti si mé doporučení o posilování pro cyklisty. Nenalazneš tam tréninkový plán na rozvoj různých typů síly, ale mohlo by tě to správně nasměrovat. Abys nedělal zbytečné chyby hned od startu jako spousty ostatních.
www.cyklisprint.wz.cz
Trénink, posilování
me by do smradlavy telocvicny nigdo nedostal. Snazim se jezdit na biku i v zime....kdyz to de.
To já jezdím taky, ale i přesto si dopřeju trošku té cyklomasturbace, abych posílila nožičky a své ego - je docela příjemné zjistit, že jsem na tom fyzicky líp než mnohem mladší a sádelnatější dívčiny :o)))
cyklomasturbace????to jako sundas sedacku a nechas z ramu jen trcet sedlofku?:-)
Ale kdepak - já už sedlo mohu nechat klidně na svém místě... :o)))
...a dost... :o)))
to moc nevydržíš :o)))
zatim este vasemu humoru nerozumim, ale to se snad poda:-)
jakej humor?!? my jsme jeden vážnější než druhý :o)))
ja kdyz necemu nerozumim, tak verim, ale zaroven o vsem pochybuju:-)
Tak to se tu neztratíš :o)))
Posilovna? No zase neblázni :))))))))))))))))))))))))
Žádný činky, žádný posilovací stroje, nic takovýho. To jsem chvíli zkoušel v době středoškolských studií a mám s tím jen špatný zkušenosti. Nárůst svalové hmoty žádný, ruce bolely... Je to takový strašně násilný, nechtěný... Cvičit se má podle mě přirozeně. Na to je ideální to kolo, žejo. Někam musíš v podstatě každý den a máš tak to cvičení prostě neoddělitelně spjatý s vlastní dopravou. Tak taky nehrozí nějaký šizení, jako že se na posilovnu vykašleš apod. Když na to kašleš, tak se prostě nedopravíš.
Neposiluju. Sám sobě se líbím tak jak jsem ;-)
Kdyby se pořádalo MS v kulturistice mozkového svalstva, byl bych nepochybně jedním z největších favoritů :-)))
Bych tu posilovnu nezatracoval. Prvně si o tom něco málo přečíst aby člověk věděl jaký svalový partie jaký cvik a stroj procvičuje. A nemusíš si nakládat jako steroidi který v té posilovně pravděpodobně uvidíš. Doporučuji přes zimu dvakrát týdně.
Posilovnu zrovna nemusim...ale po pravde. Celej rok zamestnavame jen urcite partie naseho tela, hrbime se nad riditkama, klouby dostavaji razy zabrat...nic zdraveho. Posilovna pro cyklistu by spis mela byt o tom, aby cyklista posilil na kole nepouzivane svaly... Ono, urcite verim, ze kazdeho druheho z nas bolej zada....to je prave tim jednostrannym zatezovanim...v nasem pripade nezatezovani.
Takze davam casto bazen, obcas posilku (ale to musim mit hodne dobrou naladu) a v posledni dobe lezeckou stenu...tam si clovek relativne prirozenou cestou hodne posili svaly.
Posiluju - 1x týdeně na posilovacím stroji svého syna(máme doma) a jinak spinning + 1x týdně bodyspinning, což je hodina spinningu rozdělená na část na spinneru (35 minut) a část v posilovně (20 minut) a na závěr strečink - velmi oblíbené a účinné.
Máš u mě jedničku zatím bez hvězdičky za všestranost. Pokud přidáš plavání, jógu, sumo a cvičení akvabel, bude to na jedničku s hvězdičkou
Bez hvězdičky se klidně obejdu:-))
Plavání totiž ani náhodou, v bazénu je mi vždy zima, na sumo nemám naštěstí postavu:-))akvabely jsou zas v bazénu...
Ale s jogou tě asi naštvu, tu cvičím taky, ráno a denně:-)
Dobrá, přidávám titěrné, nicméně významné plus. Můžeš se dneska dívat na TV o hodinku dýl :-)
Na TV se budu klidně dívat dnes i jindy, jak dlouho budu chtít já:-))
Pohyb mám moc ráda a nedělá mi žádný problém přimět se k aktivitám, které mám ráda. Měj se fajn:-))
Bohužiaľ teraz už niekoľko rokov nič, pred pár rokmi dá sa povedať poctivo. Bajk je lacnejší.
To mi vysvětli. Bajk je levnější, než dělání kliků, dřepů, sklapovaček, strečingu ....? Jestli při tom rozdrbeš spoustu tepláků a triček, tak cvič nahatej, odřeniny se zahojej :-)))
To som mal na mysli posoľovne, prv som zvykol dvíhať železo.
Opravdu by mě zajímalo, jestli je tohle cyklistický portál, protože s takovými předpotopními názory jsem se už dlouho nesetkal. Opravdový cyklista, si musí být vědom přínosu posilování pro zvyšování kondice (té silové) a prevence před zraněním. Obecně posilování je nejvšestrannější sport pro tělesný rozvoj jedince. Nejdůležitější je svalová rovnováha, to co je ochablé se musí posilovat, to co je zkrácené protahovat. Cyklistika je krásný sport, ale jednostranně zaměřený na spodní partie. Dodatek: nemluvím o zvyšování aerobní kondice, to je jiná pohádka.
Díky bohu, že cyklistika existuje, protože by se mi nechtělo běhat :)
Mas naprostou pravdu a souhlasim s stebou. Ale uvedom si, ze na nakolakach se schazi lidi ruzneho veku, lidi, jenz maji kolo spise jako zabavu. Najdes tu i par lidi, co to berou vazne, ale moc jich neni. Ne kazdy "cyklista" musi byt drtic kilometru a brat to absolutne vazne. Berem kolo spis jako zabavu, vec, ktera nas spojuje.
Neboli: "Jezdime pro to abychom meli vetsi zizen :-)"
Jak neberem vážně?!? Já beru naprosto vážně všechno :o)))
Asi tiež tak. na bicykli môžem aj do pekla, ale bežať nebudem ani bohovi.
Tohle je zábavně - cyklistickej portál. Nemáš recept na posílení a protažení jednoho orgánu, ale bez pomoci podpůrné chemie?:-))
Posiluju pravidelně už 20 let. V současné době se zaměřuju hlavně na partie které jízdou na kole ochabují, a to jsou především zádové svaly. Další svaly naopak kolo drasticky zkracuje, například prsní. Ty je třeba důsledně protahovat. Každá jednostranná zátěž má na lidské tělo devastující účinek. V podstatě většina sportovců jedním sportem napravuje škody způsobené druhým sportem. Je to takové vytloukání klínu klínem. Bohužel zatím nikdo na nic lepšího nepřišel, a ani nepřijde.
Ale asi bylo horší bylo nedělat vůbec žádný sport. Pravidelné sportování, tedy i ježdění na kole je organizmu prospěšné více, než zmíněná aktivita nabízí jako její důsledek negativ.Neřekl bych, že je to nějaké vytloukání klínu klínem.
Záleží na tom jakou filozofii má naše posilování.
Jeden bude posilovat proto, aby získal obecnou sílu a silovou vytrvalost a tu tu potom převede na cyklistickou, tedy specielní motoriku pohybu. Trénink síly a silové vytrvalosti se od sebe odlišuje délkou cvičení, tepovou frekvencí a frekvencí pohybu. To má přímý vztak k naloženému odporu.
Jiný bude posilováním pouze kompenzovat svou jednostrannou zátěž, v našem případě nejčastěji jízdu na kole.
K posilování je nutné přiřadit protažení a uvolnění.
Na uvolnění jsem začal používat jógu. Pomáhá mi fyzicky navíc jako vedlejší produkt pomáhá tlumit mojí vrozenou agresivitu. Výhodu sportování jsem ocenil když jsem se dozvěděl, že můj spolužák měl první infarkt. Je mu pouhých 36 let a nikdy nesportoval! Já se možná sportem zhuntuju a v 70-ti se budu špatně hejbat, ale někteří nesportovci už budou v té době spoustu let pod drnem.
Na kole jezdím od šesti let,teda od čtyř když započítám bleska s postraními kolečky :).Cyklistika je moje nejoblibenější aktivita.Zároven jsem i sem tam posiloval,ale opravdový tréning zaměřený na růst svalové hmoty jsem absoluoval ve dvaceti letech kdy mi praskl rám na kole.Na nové kolo zatím nebyli finance a já chtěl nějak vybíjet energii.Prvního čtvrt roku jsem cvičil třikrát týdně.V neděli jsem jel nohy,hlavně dřepy s čínkou.Uterý prsa a biceps a ve čtvrtek záda a tricepsy.Potom jsem zařadil i běh abych se zbavil tuku.Díky těmto aktivitám jsem měl výbornou fyzičku.Po kole jsem toužil nadále.Lákalo mě najíždění kilometru a stále jsem si dával cíle pokořit 80,100,...km,ale v závodním tempu bez zastávek.Koupil jsem nový rám na horáka a začal jezdit.To byli najednou nezkutečné výkony oproti minulosti.Chytlo mě to a tak jsem koupil silničku.Měl jsem na ni průměrné rychlosti 30-35 km/h a to díky posilovně.Jenže mě bavily ty dálky a po pravidelném najíždění té stovky a pití iontáku s kofeinem šla svalová hmota dolů.Začal jsem znova cvičit,ale v kombinaci s ježděním na kole.Tím pádem jsem šel dolů ještě více a zatím co jsem jeden týden odcvičil s tou váhou další týden jsem musel cvičit s o 10-20kg menší.A tak jsem se musel rozhodnout mezi kolem a posilovnou.Vyhrálo kolo i když jsem na něm slábl.Proto je lepší posilovnu preferovat v zimním období kdy je čas na regeneraci a výživu.Ještě dodám že jsem doplnoval stravu aminokyselinamy i tak jsem slábl díky kolu.
Další problém jsem si způsobil těmi dřepi.Trochu jsem si zdeformoval kolení klouby a kotníky(praskání v kloubech)Proto jsem se při rozhodování vybral to kolo.Chtěl jsem hned od začátku zvedat co největší váhy minimem opakování.Cvičil jsem dřepy s metrákem a s 5-6 opakováním v sérii(někdy málem byl nutností kýblík na zvracení).Ideální váha je taková se kterou jste schopni udělat minimálně deset opakování.
Je fakt že díky posilovně jsem měl pevná záda a nikdy mě nebolely.
Toť moje zkušenosti.Nikomu nic nevnucuji,ať si každý uděla představu o tom jak si naplánovat tréning v průběhu roku.
Nyní před zimou se po letech devastace svalové hmoty jízdou na kole vracím k posilování obohacen o zkušenosti z minulích let.
Každému vyhovuje něco jiného. Když jsem pozoroval cyklisty, tak většinou jsou štíhlejší až na vyjimky. Čím více má člověk na sobě hmoty ať už sádla nebo svalů tím více spotřebuje kyslíku. Já mám teda problem toho mého člověka okysličit. Potřeboval bych do kopce nějaké pořádné plíce s větším obsahem.
Jo spotřeba kyslíku je velká.Ale ani tak bych posilování nezavrhoval.Pokud procvičujete celé tělo včetně noh tak je znát už při pouhém vyjítí schodů,že se mín zadýcháte.Chce to najít kompromis a spíš než dělat do kulturisiky,tak cvičit fitnes.Více opakování v sérii,třeba i 15.Sval tak nenabere na objemu ale zpevnuje se a netrpí takovou únavou jako když se necvičí.
Tady se rozjela diskuse Radka versus Hrabě, ne?
Tady?!? To snad ne... ledaže sis spletl vlákýnko :o)))
Jinak si to ale pročti - jsou tu velmi a to velmi zajímavé postřehy...
Neposiluju! Nedokážu se k ničemu podobnému dokopat. Do posilovny jsem chodil pravidelně jen jednou tak tři měsíce v kuse a to jen proto, že to tehdy bylo spojeno se zaměstnáním. Je pro mě nepřekonatelně obtížné dělat pohyb jen pro pohyb. Mozek to nezvládá. Pokud se potřebuju fyzicky vybít jdu na brusle nebo na kolo nebo vyrazím ostrou chůzí do lesa.Nestíhám a ni polovinu svých aktivit a čas na posilovnu bych asi hledal marně. Ale i kdybych ho našel půjdu fakt dělat cokoli jiného, než tohle. Je to prostě pohyb pro pohyb postrádající pro mne smyslu. Je to jako běhat dokolečka. Vybaví se mi taková tak klasická vězeňská scéna jak jsou v těh pruhovanejch mundůrech na buzeráku dokolečka s lopatama a přehazujou si hromadu hlíny od jednoho k druhýmu. Jestli to někoho baví, proč ne, ale osobně to nechápu.
Další z těch, kteří posilování chápou jako zbytečnou práci Sysyfose nebo vytloukání klínu klínem.
Gymnastika-tedy v podstatě cvičení s vlastním tělem nabízí nepřeberné množství cvičení pro jednotlivce, dvojice nebo celé skupiny. Zřejmě nemáš fantazii nebo ti nikdy nikdo taková cvičení neukázal, případně jsi nebyl v tělocvičně, v níž vede trénink trenér, který dokáže zaujmout, má fantazii a ví co a proč se cvičí.
Většina z vás si při vyslovení slova posilování ihned představí nějaký posilovací stroj nebo haldu činek.
Vedu ve sportovním klubu sportovní kondiční přípravu, hlavně tu specielní, tedy cyklistickou. Samozřejmě v zimě také všeobecnou přípravu. Skvěle mi pomáhá trenér bojových umění. Nedokážeš si asi ani pomyslet, co všechno ke cvičení nabízí vlastní tělo i tělo spolucvičícího, pár kousků nářadí a volný terén venku, třeba v lese.
Věřím, že bys změnil názor.
Tak, prosím, nezatracujte posilování, je důležitější než si myslíte.
Když se řekne posilování, představím si stroje v posilovně a žrouty bobulí s obrovskýma bicákama a malým mozkem. Sednout k čince a rvát jí na "benč" nahoru a dolu . CO nejtěžší a co nejvíckrát. To nedokážu. Něco se ve mně vzpříčí a to prostně nemůžu. Gymnastika je pro mne něco jiného. To si člověk hraje se svým vlastním tělem. Zkouší se něco naučit a ovládat lépe své tělo. To je pro mne něco jiného. Podívej ám ti příklad. Hrozně mě baví kolečkový brusle, ale nemůžu brázdit Ladronku stále dokola stejným tempem jako Radka. Jí to uklidňuje a odvětrává mozek. Pro mne je to mor, nuda! Ale stál jsem na bruslích třeba deset hodina zkoušel otočku o 360 stupňů. Zkouším a učím se něco nového. Překonávám sám sebe a vždycky když už mi to přišlo jednotvárné a ubíjející, tak jsem si sjel schody, vyzkočil na lavičku, udělal kolečko a jel znova. Už rozumíš, co jsem chtěl říct? Pro mne je asi prostě nejhorší to jednotvárné opakování. To tvoje cvičení mne naopak docela zaujalo. Odkud jsi? Nemohl bych se zajít podívat a popřípadě zkusit?
Pokud znáš osobně Radku a víš kam ona vyríží za pohybem, tak odhaduji, že to budeme mít k sobě hodně daleko.
Jsem z Orlové.
S Radkou jsme loni spolupracovali. Na doporučení sportovního lékaře zlepšovala anaerobní vytrvalost, resp. jsme nejprve museli vymyslet model, abychom se do těchto tepových oblastí ( tedy Radka ) dostali. Radka měla k dispozici kolo, kolečkové brusle, rortoped, dále jsem doporučil práci se švihadlem a na lavičce ( výšlapy, poskoky, přeskoky ). Myslím, že za dva měsíce ( podotýkám, že to je velmi krátká doba ) jsme udělali pokrok, měla v sobě jakýsi blok. Prostě jak přelezla tepově aerobní práh, tak jí začalo něco říkat, že dál už ne. Za použití různých metod, hlavně intervalových a vysokofrekvenčně pohybových se Radka dostala výrazně výše, ikdyž svého ( dopočítaného ) anaerobního prahu nedosáhla.
Tvoje filozofie sportování je bavit, hledat nové možnosti a hlavně se nenudit stereotypem. Souhlasím, je to pochopitelný přístup k pohybu.
Ovšem, pokud se hodláš v nějaké schopnosti, či dovednosti zlepšit, nezbývá, než po určitou dobu podněty opakovat. Musí se to všechno sledovat a postupně v délkách zátěží ( rychlost, síla, vytrvalost, tyto se dále ještě dělí ) navyšovat objem za předpokladu, že zátěž koresponduje s regenrací, jinak se nikam nedostaneš. K tomu všemu patří nácvik koordinace pohybů, rozvoj pohyblivosti, obratnosti atd.
V tělocvičně hodně využívám tzv. herní princip tréninku. Opravdu je dvouhodinovka u nás v tělocvičně kondiční trénink formou zábavy ( ne však vždy, někdy je potřeba něco nudně zopakovat ), něco jako když se řekně škola hrou. Dodržují se určité posloupnosti v daném tréninkovém období i v tréninkové jednotce samotné, jako, rozcvička, hlavní dlouhodobá náplň, vytrvalost, hry, strečink, uvolňovací cvičení, odpočinek. Hlavními náplněmi jsou zpravidla posilování ( vlastní tělo, tělo spolucvičícího, nářadí, medicimbály, lano, schody ), dále silová vytrvalost ( schody jinak, nářadí jinak, nebo kruhový trénink na nářadí, silová vytrvalost s vlastním tělem, překážkové běhy se zdoláváním překážek silou, práce na lavičce, poskoky ve všech možných podobách-boxeři, karate atd, dále následuje rychlostní vytrvalost ( rychlejší běhy, nástupy ze všech možných pozic, překážkové dráhy na rychlost, švihadlo atd), pak je rychlost, tedy trénink frekvence pohybu, rychlost reakce, dohromady jsou to krátké sprinty na povely, starty ze všem možných pozic, cvičení na vysokou kadenci pohybu těla atd. K tomu je trénink koordinace pohybů, to je práce na nářadí, složité a složené pohyby, kaskády kotoulů, přemety, otočky ve výskoku. Dynamická cvičení na rozvoj výbušné síly, opět s vlastním tělem, na lavičce, na žebřinách, se závažím, s odporem spolucvičícího atd.
Když k tomu všemu připošteš různé hry jako lovení želv, lachtany, různé druhy míčových her ( fotbal pro jeho nebezpečnost zařazujeme minimálně ), rychlá vybíjená-každý hraje proti všem, ve hře jsou dva míče, po zásahu se provádí fyzické cvičení, fotbal na pavoučky-hraje se v sedě a pohybuje se pouze po dlaních a patách, přetohování lana na mnohé způsoby, zápasnická cvičení, bazén, spinner ( ten lze použít také pro trénink specielní síly a silové vytrvalosti, pokud ještě není dobré počasí na kolo ),
tak dostaneš takový výčet možností jak posílit své tělo, že v březnu zjistíš, že ta zima byla vlastně krátká.
Úkolem trénéra je ovšem zařazovat v daném období ta metodicky správná cvičení abychom se postupně přes určité rozcvičení a lehké posílení dostali k obecné síle, potom následuje specielní síla a silová vytrvalost a potom jen rychlostní vytrvalost s rychlostí, ale to už je sezóna v plném produ.
Takže pokud mi někdo bude vnucovat názor na téma posilování je magořina, nesouhlasím s ním ani náhodou. Je to proces trvajíci pět měsíců a neexistuje, abych ty svěřence nudil, oni se vźdy těší, co zase bude v tělocvičně nového.
U dospělých, ambiciózních bych ale činky přeci jen zařadil, pro trénink hrubé obecné síly, tak dvě návštevy posilky týdně, vždy tak na hodinu a celkem tří až čtyřtýdenní cyklus. To musí stačit. V takovém případě se stane posilovna milým zpestřením. Časové období kolem Vánoc, po Vánocích.
Tak Orlová je pro mne fakt daleko :o(( Bydlím cca 30km od Prahy. To je škoda, protože to co popisuješ by mě fakt bavilo a přinášelo by to užitek mýmu tělu. Já se díky tomu co jsem napsal prove k žádnýmu cvičení nedonutím. Přitom vím, že potřebuju posílit břicho a kvůli páteři taky ty válečky svalů podle ní. Když už to nedokáže držet páteř sama, tak aby jí v tom ty svaly pomohly. Ale nedokopu se k tomu. Tvoje metoda cvičení formou hry je pro mne vyhovující. Podobně jsme blbli s trenérem kdysi na fotbale a dost nás to byvilo. Pak se změnil trenér a byl to najednou opruz a a otrava. Apk mě začala víc zajímat hospoda a holky a nechal jsem toho.
Ty válečky se jmenujou v odborným slangu "salámy".:-)
Salámy nemam. Já sem vegetarián :o)))))
Já cvičím 23 let aktivně karate. Takže mám naposilováno docela dost. Poslední 4 roky to ale dost flákám a cítím, že už to není co bývalo. Je ale fakt, že ty 4 roky zase o to víc jezdím na kole. Když si mám vybrat jestli do tělocvičny nebo na kolo, tak vítězí kolo.
Lopata, krumpac...to je nejlepsi posilovna...A muzem budovat cyklostezky...
Posilovaniu sa venujem skôr rekreačne, bez zdvíhania železa, proste zdvíham len vlastnú váhu (kľuky,sklapovačky,drepy a podobne). Bez nejakej pravideľnosti, keď sa mi chce tak si trocha zacvičím. Dopĺňam to strečingovými cvičeniami, sem tam hodinkou plávania, v lete korčule v zime snowboard. Plne mi to vyhovuje. Pár krát som skúšal aj pravideľný tréning, ale dlho som pri tom nevydržal a potom ma štvalo, že sa tomu nevenujem. Takto si zacvičím keď sa mi chce, vybijem prebytočnú energiu a spravím niečo užitočné pre svoje telo. Hlavne sa pri tom dobre odreagujem od niekoľkohodinového sedenia pri kompe.