reklama

Zase GPS...par dotazu

Dobre poledne:-)

Tak jsem se vcera zase nejak stoural na netu, protoze jsem hledal info o outdoorovych (bikovych) hodinkach. No a cesta se mi nejak zakroutila a zaparkoval jsem az u GPSkach:-) Ctu, ctu a premyslim. MA cenu ji koupit, nema cenu ji koupit? Vim, ze je tu par lidi, co tomu hovi a tak me napadlo par dotazu.
1. Jakou by jste doporucili na outdoor (turistika, evropske hory, asie (v budoucnu snad konecne ten Nepal)).
2. Jakou by jste doporucili na expedicni jizdu na kole

Ad. 2. Porad premyslim, jestli to ma u tohodle druhu cestovani smysl. Prece jen na takovehle dlouhe cestovani je lepsi papirova mapa. Nehlede na energii a nutnost pristupu na pocitadlo. V tomhle pripade bych mel od GPS jeden velkej pozadavek....zaznamenat mou trasu. Tam je zas otazka, jak presne (dle poctu zaznamenanych bodu) dokaze trasu zachytit. A hlavne, clovek vetsinou nema pristup k pocitaci, takze na jak dlouho mu takove trasovani vydrzi. Takze zde vaham, zda opravdu nenji lepsi papirova mapa a cmarat do ni fixou.

Ad. 1 Par lidi, co jezdi do hor mi uz rikalo, ze jim to zachranilo kejhak (nebo minimalne zabloudeni a dlouhou cestu zpet domu...kamarad takhle bloudil v mlze na hrebenech Tater). Pro outdoor by se mi to opravdu libilo...ale zas otazka map. Na ceste hory to az zas tak nepotrebuju, ale pro evropske hory by to bylo zajimave. Jdou sehnat (za kolik a v jakem meritku) napriklad mapy Tater, Alp, Rumunskych hor, Norska, Skotska (tady se pekne bloudi:-) )

A pak me jeste napadlo...neexistuje jen nejaky levny, jednoduchy a maly prijimac bez mapovani, trasovani a vsech tech veci...proste aby rekl souradnice a nadmorkou vysku? Kdyz clovek potrebuje zjistit, kde je, tak si to necha zjistit a najde v papirove mape.
Dik

[ Zpět ]
Datum: 19.11.2006
  • Re: Zase GPS...par dotazu

         

    Hodně se o GPS diskutovalo tady:
    http://www.nakole.cz/diskuze/tema.php3?id=1782...
    K bodu 2. na kole se mi osvědčilo PDA + GPS s mapovým programem. Mám zaznamenanou celou cestu k Baltu a zpět. Můžu ti poslat soubor ve formátu pro prohlížení na Google Earth. V místech, kde jsou letecké snímky uvidíš jak je to přesné.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.11.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zase GPS...par dotazu

           

      Ahoj. Uz to konzultuju s Vettem:-)
      O te diskuzi vim, snazim se procist kde co.
      Jak jsi behem te cesty dobijel?
      Mohl bys mi to poslat na mail....v tom google by me to docela zajimalo. Dik
      [email protected]

      [ Zpět ]
      Datum: 20.11.2006
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zase GPS...par dotazu

           

      Ted na to koukam...to je docela mazec....

      [ Zpět ]
      Datum: 20.11.2006
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cesta z města za dobrodružstvím a romantikou

Hledám: Cesta z města za dobrodružstvím a romantikou
15.07.2024
V srpnu chci minimálně na týden vyrazit za dobrodružstvím, romantikou a naprostou pohodou. Uniknout vedrům…

Hledám: Poznejme se navzájem před cestou i po cestě :-)

Hledám: Poznejme se navzájem před cestou i po cestě :-)
15.07.2024
Bavit se a povídat si jako nejlepší kamarádi, blbnout jako malé děti, chránit se a držet spolu jako opravdoví…

Hledám: Cyklistku / cykloparťačku

02.07.2024
Ahoj, porozhlížím se po sympatickém protějšku na společné odpolední cyklo-projížďky. Jezdím cyklo-stezky a silnice…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

347 cyklistů (10 přihlášených)

Alpe Adria cycling route červen 2024

Cesta V červnu 2024 jsem se dohodl se synem, že za nimi na jejich dovolenou do Chorvatska do Privlaky u…
Brahma | včera

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 9. část

Už se nám to pomalu chýlí ke konci Začal čtvrtý týden našeho putování. Chtěla bych psát o tom, že mám tohle…
Peggy | 10.06.2024

Z Drásova do Říma

Z Drásova do Říma, květen 2024 Po cestě 1000 km Polskem podél Baltu a Odry a Z Lince do Budapešti přes Alpy…
Monolema | 06.06.2024