reklama

Azub 3 reinkarnace

Dostal jsem azub 3, stav dezolátní. Navíc zlomená zadní vidlice-ta je již opravená. Rám očesaný a už se teď bude dávat do laku. Měl bych prosím dotaz ohledně zadního tlumiče: zkoušeli jste někdo dávat jinou délku než originál 165 mm? Už jedeme 10 díky.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 22.09.2024
  • Re: Azub 3 reinkarnace

         

    Myslíš takovýto Azub3?
    https://ligfiets.net/bicycles/326
    Když se dívám na možnosti uchycení- pokud dobře počítám 5 děr po odhadem 15mm pod uhlem odhadem 45 stupňů tak mi to vychází že máš "volnost výběru" řekněme +- 15-20mm
    Pokud vím, jezdil azub3 Jirka, popisoval i bouračku když ho přehlédlo auto... ale je to tak 20 let...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.09.2024
    Autor: cibi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Azub 3 reinkarnace

           

      Pokud to je opravdu něco jako na obrázku s rovnou zadní vidlicí a bez kladky, tedy něco jako byl můj IBEX, pak může mít tlumič jednu past!

      Když nebude mít tlumič dostatečný sag, třeba bude příliš tvrdý k hmotnosti jezdce, pak tahová strana řetězu může kolidovat se zadní vidlicí.

      Krátkodobě to nevadí a samozřejmě záleží na přesném tvaru rámu, vysunutí šlapáku a zařazeném převodu, ale já tlumič kvůli tomu nemohl zamykat (skončil by úplně vysunutý a řetěz by při malém pastorku dřel vidlici).
      Takže s delším tlumičem opatrně, vzpomínám na fotku, že se takhle někomu povedlo vyrobit řetězem do zadní vidlice hluboký zářez... ;-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 23.09.2024
      Autor: Jrr
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Azub 3 reinkarnace

           

      Azub 3 jsem neměl, můj první byl Azub 2, rozbil jsem ho o Fiat Stilo co mi nedal přednost a z jeho povinného ručení jsem koupil Azub 4. Nicméně všechny tyhle modely měly skoro stejnou nebo stejnou zadní kyvku a uchycení tlumiče.
      Já zkoušel to kolo dostat to víc zakloněného stavu tím, že tlumič chytnu na vyšší z těch děr. Problém byl, že tlumič pak byl vůči děrovaným plechům tak moc šikmo, že se o ně opíral až je deformoval, což vrzalo a tlumiči to asi taky nedělalo dobře na pleť. Zkusit delší dlumič chycený až nahoru může a nemusí fungovat ze stejného důvodu. Nicméně za cenu permanentnější úpravy by to šlo určitě, stačí z tama vykuchat kus plechu co koliduje s tlumičem.
      Delší tlumič chycený standardně a tím kyvka sklopená víc dolů bude mít problém co psal JRR: tahová strana řetězu se někde kolem čepu vidle opře o tu vidli.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 23.09.2024
      Autor: Jirka
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Azub 3 reinkarnace

             

        Tak můj názor od "zeleného stolu" byl poněkud mimo.
        Děkuji za opravu

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 23.09.2024
        Autor: cibi
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Azub 3 reinkarnace

               

          Upřímně mě překvapilo, že si vůbec pamatuješ, načem jsem jezdil před dvaceti lety, byť ne úplně přesně.
          Ty tehdejší rámy fakt na pohled vypadaly, že zvládnou několik variant tlumiče a/nebo půjdou nastavit na různý úhel kyvky vůči páteři rámu. Teprv když s tím začals experimentovat tak jsi mohl zjistit, že to na všech stranách naráží na různé limity a zas tak moc volnosti tam není.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 24.09.2024
          Autor: Jirka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • OT

                 

            Jak je vidět nepamatuji :-)
            ale hlanvé mi v hlavě zůstala Tvá nehoda

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 24.09.2024
            Autor: cibi
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: OT

                   

              Která? :-D, bylo jich víc...

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 25.09.2024
              Autor: Jirka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: OT

                     

                Pokud se vrátím k době před 20+ lety, hltal jsem "nakole" právě kvůli lehokolům, včetně jejich stavby a užívání... No a jeden lehokolový "guru" který dokonce stavěl kolo z překližky popisoval jak jeho žluté lehokolo s plexi štítem podsvíceným LED-kami přehlédl řidič auta. Inu, tu nehodu, rozebíral jsi ji tehdy dost důkladně se snahou být korektní i vůči vinníkovi.
                znáš ono přísloví - do padesátky pracuj na svém jméně, po padesátce bude Tvé jméno pracovat na Tebe.
                Zde jsi si dobré jméno udělal.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 25.09.2024
                Autor: cibi
                Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: OT

                       

                  Ó, děkuji.
                  Tak to byla ta první a celkem hnusná. Kolo na odpis, čtyři stehy na noze, ale nic zlomeného.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: včera v 08:45
                  Autor: Jirka
                  Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklovyjížďky na e-kole

19.09.2024
Hledám prima parťáka - cyklistu s e-kolem ve věku cca 60 let na společné pohodové výlety do okolí Prahy i dále. Já…

Hledám: Nejen z mého kraje - parťačku nejen na kolo :-)

01.09.2024
Ahoj,rád bych vyrazil na projížďku s parťačkou. Sdílení zážitků je přece jen prima :-). Jezdím na kole bez motoru…

Hledám: Parťáka nejen na kolo

30.08.2024
Ahoj, já 180 cm, 52 let, mladistvého vzhledu i myšlení, hledá parťáka na kolo. Odpoledne, víkendy, okres Plzeň …
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

246 cyklistů (0 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 11. část

Kolečko se uzavírá Ještě v Kazachstánu jsme byli tak trochu celebrity. „Zdrastě, jak se máte? Viděl jsem vás…
Peggy | 24.09.2024

Dámská 2024 – jezero Milada, Děčínský Sněžník, Ploučnice, Husí cesta a z Roudnic

Začínáme další desítku naší tradiční Dámské, dlouho jsme nevěděly kam vlastně pojedeme a kdy pojedeme. Radka…
HMS | 18.09.2024

Slovinsko – Rakousko – relax v lázních Zreče 13.6. až 18.6. 2024

Letos opět s Mamutem, líbí se nám precizní připravenost tras i znalost místa, kde vedou trasy po cyklo i…
HMS | 18.09.2024