reklama

Jaké to bylo? - 152

To předchozí bylo nějak rychle plné, tak zřejmě se na cestách stále něco děje :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 20.09.2024
  • Re: Jaké to bylo? - 152

         

    Dnes po několika dnech oškliva se udělalo opravdu hezky, tak jsem vzal horáka a jel se projet okolními lesy kus kolem Orlice. Byl jsem zvědavý na louky, cesty a chaty kolem Orlice po velké vodě co se tam prohnala.
    Čekal jsem to náročnější, mokřejší a místy i nějaké bahno. Byl jsem mile překvapený jak jsou cesty čisté a suché. Né že by se prášilo od kola, ale na mnoha místech tomu moc nechybělo. Sypký písek byl suchý tak do 3 až 5 cm. Cesty s hliněným podkladem byly vlhké, ale žádné bláto. Na pár místech byla voda vylití na loukách kolem řeky a pár chat v dolikách kolem řeky bylo uprostřed rybníčků, ale žádný problém, majitelé jsou na to každoročně připravení. Louky a cesty kudy se přehnala voda jsou čisté a suché.
    Krapet jsem si zariskoval a jel jsem bez zadního blatníku a přijel jsem úplně čistý.
    Chtěl jsem se podívat k soputoku obou Orlic u Týniště, ale to ještě nešlo, louky jsou ještě zalité, tam to odtéká pomalu.
    Od Týniště jsem jel přes Novou Ves do Vysokého Chvojna do lesní hospůdky U parku. Pivo Vilém, přestože je uvařené v Ostravě, tak docela i chutnalo :-)
    Z Chvojna pak zpátky do Hradce a pod sprchu.
    Pěkných 72 km různými cestami a pěšinami. Příjemně jsem se protáhl a provětral.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.09.2024
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké to bylo? - 152

         

    Tak letos první šipka do rybníku. :-)

    Nejdřív nebyla voda, pak chybělo skákací prkno a než se skákací prkno opravilo, tak praskla hráz podruhé a opět nebyla voda...

    Dneska se to konečně sešlo, rybník je po deštích plný vody, navíc je ta voda nezvykle čistá (nepořádek odtekl nebo se usadil), skokanské prkno funguje a já jsem usoudil, že je dostatečně teplo, abych po takovém nápadu nezmrznul...

    K dokonalosti měl ten skok daleko, další pokusy vypadal ještě hůř, ale šipka to je... pak jsem dobu čekal, než mě sluníčko vrátí na provozní teplotu... nebyla ta voda nejteplejší... :-)

    Hlavně oproti koupališti je dost nezvyk, že tady prkno prakticky nepruží a je hodně úzké.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.09.2024
    Autor: Jrr
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké to bylo? - 152

           

      Na koupačku už to pro mě není. Jsem ráda, že jsem stihla tu Vídeň, teď už jezdím v dlouhých gatích a krátké rukávy jen přes poledne, a i to si dávám návleky na lokty. Klouby potřebují teplo.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 21.09.2024
      Autor: bara2
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaké to bylo? - 152

             

        No mě hlodá nápad zkusit letos ještě jednou slackline nad vodou. Jenže kolik tak stupňů může mít voda v lomu ve Skutči?
        Mám trochu obavy, aby celodenní cyklovýlet neskončil zjištěním, že už je to příliš studené? Respektive, že už během instalace popruhu ve vodě zmrznu tolik, že na pokusy o chození (respektive sezení a vstávání) ani nedojde... :-/

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 21.09.2024
        Autor: Jrr
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké to bylo? - 152

         

    V týdnu jsem jezdila jen po blízkém okolí těch 25-30km. Byla jsem si pro švestky na Rudce, vlivem dešťů jsou popraskané, ale slaďounké a na knedlíky výborné. Včera jsem vyjela lesem nahoru na rozhlednu Vladimíra Menšíka na Hlíně.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.09.2024
    Autor: bara2
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké to bylo? - 152

         

    Testovací. Po deštích po ránu další cesta pro vodu. Počasí přívětivé, vítr pomáhal na zpáteční cestě. Po dojezdu bylo i s nákladem na váze 88kg. Bez něho 66,6kg. Zasloužený oběd a řádné "dopití" upravilo váhu na 68kg. Na podzimní sraz mohu jet s nákladem až do dvaceti kg. Vezmu víc draků pro případné zájemce o létání :-) .

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.09.2024
    Autor: drak
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Záhořanské brody 2024.

         

    Každoročně o prázdninách jezdíme na záhořanské brody. Letos ale bylo málo vody, a tak jsme výlet odsunuli na září. A shodou okolností byly před týdnem ty velké deště. Takže vody v brodech bylo letos habakuk :-)

    Z Davle se vracíváme do Prahy vlakem. Ale za rok už bude malý cyklista zas o něco zdatnější... Už jsem ho začal psychicky připravovat, že ho za rok vytáhnu z Davle po té šílené července do Březové a zpět na Opatov si pěkně dojedeme na kole...

    https://mapy.cz/s/cajukapeve

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.09.2024
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Záhořanské brody 2024.

           

      Nezapomeň přehmáznout alespoň nábojový ložiska :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.09.2024
      Autor: Sodoma
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Záhořanské brody 2024.

           

      jela jsem tam asi před měsícem, bylo vedro a v brodech je vždycky příjemně a vody tam bylo pořád dost. dokonce se mi povedlo v tom předposledním, kde jsou označeny barevně kameny kudy se má jet spadnout, jela jsem mimo šipek. teď tam bylo vody podle tvých fotek opravdu dost

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 23.09.2024
      Autor: HMS
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Záhořanské brody 2024.

             

        No prosím Tě. Vody tam bylo na mě až moc!

        A uvědomil jsem si jednu věc.

        Poprvé jsme tam byli se starším synem před 20 lety. Neplánovali jsme brody, ty ani tenkrát nebyly v mapách, jen jsme si chtěli projet Záhořanské údolí. Brody nás dosti zaskočily. Pro mě tenkrát byla představa namočené byť jen přehazky děsivá :-) A tak jsem přes první tři brody naše kola přenesl pěšky :-)) No a když se po padesáti metrech ukázal brod čtvrtý, tak jsem tedy podlehl a nebylo to zas tak špatné.

        Kdežto letos? Mladší syn byl velkou vodou nadšený, chtěl pořád jezdit přes brody tam a zpátky. Dovolil jsem mu to. Byl zmáchaný až za ušima. A namočily se řádně středové složení i obě osy kol. No a co? Jsou to jen věci... Důležitější už pro mě dnes, v mých letech, je to, že si mladý cyklista večer v postýlce před usnutím pochválil, jaký to byl prima den.
        (Snad si na to vzpomene, až mě jednou bude krmit, nebo nedejpřírodo umývat.)

        Kolo teď má krásně umyté a dokonale odmaštěné.

        - - -
        Ale mrzí mě namočená outdoorová kamera. V jednom brodu malý cyklista spadl tak nešťastně, že se řídítka dostala pod vodu. Zapnutá kamerka na řídítkách začala zobrazovat nesmysly. Ihned jsem ji vypnul, vyndal akumulátor a kapesníkem vysušil velkou kapku vody zevnitř. V lihu ji asi máchat nebudu, jako před lety utopený telefon. Nechám ji minimálně týden vysychat, než se ji odvážím znovu zapnout.

        Jsem taky pakoníček, máme na kamerku vodotěsné pouzdro, hráli jsme si s kamerkou v létě v rybníku - a na brody pouzdro nenasadím :-(

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 23.09.2024
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Záhořanské brody 2024.

               

          Na vysušení je nejlepší silikagel, pokud nemáš, dá se koupit, ale i rýže je dobrá.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 23.09.2024
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Záhořanské brody 2024.

                 

            Když jsem chtěl koupit silikagel v "chlapské drogerii", poslali mne do zverimexu pro silikagelový "kočkolit"

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 23.09.2024
            Autor: cibi
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Záhořanské brody 2024.

               

          před 20lety tam byly můstky pro pěší, pak byla povodeň a všechny odnesla, dlouho se i pěšáci brodili. je to zapomenutý kout kousek od Prahy, ale v poslední době tam jezdí hodně cyklistů. tak hlavně, že si to mladý užil

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 24.09.2024
          Autor: HMS
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Záhořanské brody 2024.

                 

            On si to užil i ten starší :-)

            Z Prahy jsme vyjížděli až po 15. hodině (!). U jednotlivých brodů jsme se zdrželi, abychom si je užili. A tak jsme prošvihli odjezd vlaku z Davle v 17:50 a další měl jet až v 19:21.

            Nijak zvlášť nám to nevadilo. V klidu jsme se posadili na břeh Vltavy. Měnily se mokré ponožáky. Telátko si v nových suchých ponožkách vlezlo do durchundurch promočených botiček a děsně se divilo, že ho nohy zase zebou... Tak jsme mu otloukl o hlavu ty igelitové pytlíky, co jsem mu předtím přichystal, což v telátku vyvolalo záchvaty smíchu.

            Dlabali jsme sváču a hleděli na most u Remagenu. Já do mladého cyklisty už delší dobu cpu historii, snad ho to i baví, už se orientuje, kdo spolu s kým a proti komu bojoval za WW2 a ví a chápe, proč a co byla dvě Německa po válce. Takže jsem i přidal a vysvětlil historku o amerických tancích při srpnové okupaci.

            No. Vlak měl jet za 10 minut, tak hups na kola a loudáme se k nádraží. Tam mě napadlo: jede to až za 7 minut, pojď, projedeme si most tam a zpět.
            Jo. Most jsem si projeli. A na zpáteční cestě jsme zamávali ujíždějícímu vlaku. A pak jsme zjistili, že nám oběma jdou hodiny na tachometrech o 4 minuty později...

            Situace se zdála být na dvě věci, ale obrátilo se to nakonec k dobrému. Už byla tma. Abychom se nenudili v chladu na nádraží, na návrh malého cyklisty jsme jezdili potmě s blikačkami na kolech na sever až k občerstvení před tunelem, tam hořel oheň. A pak na jih, pod novým mostem, přes starý přejezd a až na náplavku. Třikrát couravým tempem tam a zpět. A povídali jsme si přitom. Mě se to líbilo a i mladý se večer doma vyjádřil, že to bylo fajn. Taková neplánovaná spontánní chvilka souznění otce se synem...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 24.09.2024
            Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké to bylo? - 152

         

    Včera jsem si dal silničku, tady u nás v Posázaví, něco málo přes 120 kiláků, po vedlejších okreskách, z toho cca sto kiláků naprosto hnusný povrch - záplaty, díry, jenom se tomu vyhýbat, nejelo se v tom dobře. Tak jsem si vybavil toho ódesáckýho magora Kupku, kterého jsem nedávno v TV viděl s nadšením blouznit o tom, že ČR bude mít za pět roků prvního astronauta...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.09.2024
    Autor: Airline
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké to bylo? - 152

           

      O silnicích mi ani nemluv. na Jižní Moravě jsou asfalty ještě od bolševika a zdaleka ne všechny aspoň zaplátovali naházením balené do děr a uplácáním lopatou. Naprosto přesně poznáš, kdy přejedeš hranici, ať už do kraje Vysočina nebo do Rakous. Akorát za hranicí na Slovači je to možná srovnatelné. Jak jsem se vracela z Vídně, bylo těch posledních šedesát kilometrů utrpení. A to tu trasu od Pálavy jezdím poměrně často, ale po patnácti hodinách v sedle hrbatou silnici fakt poznáš.
      Prej to teď budou i kvůli dostavbě nových bloků na Dukovanech v celé oblasti opravovat, ale co už s tím, když se většinu života sereš po silnicích, jak někde na dálném východě, to už ani nepotěší, spíš rozpláče :-(

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.09.2024
      Autor: bara2
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké to bylo? - 152

         

    Taková poetická sobota, cesta na Food truck fest a ven.
    Asi 66km a 860m převýšení.

    Za kopcem leží město o němž sním
    Z červených cihel domky – Baťův Zlín
    Dnes je tam svátek obžerství
    Tak to se taky občerstvím
    A na kolo hned vyrazim
    Ratiboř, Hošťálkovou beru hákem
    A za chvíli jsem pod Trojákem
    Letím jak vítr dolů do Držkové
    Hned za Kašavou kopec před Lukovem
    Kde duši málem vypustím
    Pak ještě k hradu další kopec tvrdý
    Že prý to nedám? To jste vedle!
    S nejlehčím převodem, já Valach hrdý
    K bráně se doplazím, však stále v sedle.
    Povinné foto s nanukem
    A vyrážím jak úprkem
    A nebo jako pošta spěšná
    V rychlosti míjím ZOO Lešná
    Za chvíli jsem už v dolině
    A na náměstí ve Zlíně
    Vybraných jídel je tu ples
    Jen jedna věc mě mrzí dnes
    Slavnostní den, však dívky v teplákách
    Jsem dědek starý, mám už po ptákách
    Odjíždím radši hledat noblesu
    Ven z města, do přírody, do lesů
    S nadějí si to záhy šinu
    Přes Slušovice na Všeminu
    U vody tu své místo mám
    Však dneska samý rybář, samý stan
    Musím si najít jiný kout
    Kde dal bych tělu spočinout.
    Les přivítal mě ve slavnostním hávu
    A laskavě mě nechal složit hlavu
    Do noci daleko, tak co s tím ?
    Zavěšen v hamace tu brousím rým
    Tma jako v pytli, spím či bdím?
    Až přijde ráno, uvidím
    Jestli se ještě probudím

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.09.2024
    Autor: Pavel63
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké to bylo? - 152

         

    Zjistil jsem, že budu muset koupit nový lezečky. Tedy já už to vím zhruba dva roky, ale když věčně nebyl spolulezec a na stěnu jsem se dostal třikrát za rok, tak prodřené špičky bot příliš nevadily...

    Tentokrát se naskytla příležitost dostat se na skály (Nové město) a já jsem zjistil, že tam prodřené lezačky vadí velmi. Po vylezení třetí cesty mi z palce u pravé nohy kapala krev... nic co by nevyřešila náplast, ale evidentně už návštěvu obchodu nepůjde dál odkládat... :-/

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.09.2024
    Autor: Jrr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké to bylo? - 152

           

      A kolik jsi ochotný trpět pro dobrý postoj na zvláště malém stupu?
      Mně už tohle časově minulo. Moje lezačky byly kožené kotníčkové kecky a byly to nejpohodlnější boty, co jsem kdy měl. Malé stupy jsem ovšem zvládal jen naplocho na tření. Zato jsem neměl krvavé palce.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.09.2024
      Autor: Brahma
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Jaké to bylo? - 152

             

        Teorii, že ideální lezečky jsou o dvě čísla menší jsem taky slyšel, ale to fakt nepraktikuji. Ono vzhledem k tomu, že i v době, kdy jsme na lezeckou stěnu jezdili celkem pravidelně, tak jsem lezl čtyřky-pětky, nemyslím, že by pidistupy pro mě hrály zásadní roli.
        To, že se používáním materiál z bot odbrušuje, bude nejspíš platit univerzálně, akorát když je vrstva tlustší, měla by vydržet déle... pokud už ale žádný materiál před palcem nezbývá, dopadne to holt takhle... :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 23.09.2024
        Autor: Jrr
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké to bylo? - 152

         

    Poslední letní den a přímo ukázkový, tak nešlo jinak, než toho dosyta využít.
    Ráno přesun do Opočna a odtud už přes Dobrušku vystoupat přes Bačetín do Bystré a dál přes Janov a Nový Hrádek vystoupat do Borové a dál přes Čermnou sjet do Polska do Kudowy a pak přes Hronov do Stárkova a vystoupat na Odolov a dál přes Malé Svatoňovice a Kvíčalu do Úpice a pak zase vystoupat přes Radeč k Hajnici a odtud sjet přes Choustníkovo Hradiště do Stanovic k Labi a odtud podél Labe přes Kuks do Jaroměře a pak už přes Josefov, Jásenou a České Meziříčí zpátky do Opočna.
    Byla to taková volná nedělní pohodová projížďka zvlněnou krajinou. Pěkných 111 km tak akorát na protažení a vychutnání si pěkného letního dne.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.09.2024
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké to bylo? - 152

         

    poslední letní víkend jsem se po hodně dlouhé době nechala přemluvit a sedla do lodě ze Skryjí jsme na raftu a jednom kajaku dojeli do Zbečna. vody bylo dost dva jezy jsme dle návodu přenesli. v neděli návrat ze Zbečna na kole podle vody, Berounka byla místy jako rybník.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 23.09.2024
    Autor: HMS
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké to bylo? - 152

           

      Berounka je fajn, ale na raftu to musí být docela šichta.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.09.2024
      Autor: choura
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaké to bylo? - 152

             

        Řekla bych, že tentokrát docela tekla :o)))

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.09.2024
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jaké to bylo? - 152

               

          No nevím, nejsem profesionální vodák, ale mám pochybnosti, jestli v ČR vůbec máme řeku vyžadující raft. (povodňové stavy neberu v potaz)
          A jestli byla řeka "jak rybník", tak bych to raftování zařadil spíš do stejné kategorie jako den strávený v posilovně ;-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 25.09.2024
          Autor: Sodoma
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jaké to bylo? - 152

                 

            Tak záleží na tom, co od plavby očekáváš. Zda je to sportovně-společenská záležitost nebo chceš nějaký adrenalin.
            Na našich řekách ten raft považuji spíš za tu první variantu.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 25.09.2024
            Autor: radka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jaké to bylo? - 152

                   

              MI-LU-JU "společensky unavené" skupinky na raftech...

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 25.09.2024
              Autor: Sodoma
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Jaké to bylo? - 152

                     

                Už jsem kdysi na Sázavě viděl i nadšence, kteří jeli na dřevěném voru a na něm uprostřed trůnil naražený sud piva ;-)
                To jenom dneska se pí**je s nějakou přikázanou abstinencí i u vodáků :-/

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 25.09.2024
                Autor: Jarda
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Jaké to bylo? - 152

                       

                  Teda ne abstinencí, ale střízlivostí během jízdy na vodě...

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 25.09.2024
                  Autor: Jarda
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Jaké to bylo? - 152

                       

                  Pamatuji romantické doby , kdy se řeka sjížděla na všem co se dalo. Na Berounce jsem tak kdysi zažil partu teenagerů na Matyldě nebo celou kapelu včetně basy jedoucí na obřím voru, který před každým jezem rozebírali na tři kusy. Sud s pípou pak byl standardním vybavením každého podobného plavidla.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 25.09.2024
                  Autor: perk
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Jaké to bylo? - 152

                         

                    Jsme jednou jeli na voru na kterém jsme měli ustlanou postel... A v ní schovaný reservní sud. Ale to na řece bylo volno, tábořit se dalo kdekoli... A ne jako teď, když to připomíná "Dobrého trempa Bernáška" a nebo odborové zájezdy pana Anděla.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 25.09.2024
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Jaké to bylo? - 152

                         

                    Máš na mysli Matyldu z Technolenu?

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 25.09.2024
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Jaké to bylo? - 152

                     

                Mám to stejně. V roce 2005 jsme kvůli nim přestali jezdit na Vltavu. A tak nějak na vodu celkově.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 25.09.2024
                Autor: radka
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Jaké to bylo? - 152

                       

                  Mám to stejně. Jezdili jsme Berounku většinou od Dolanského mostu a až tak někam na Zvíkovec jsme často byli sami. Od té doby co je na vodě loď za lodí mě to přestalo lákat. Navíc, ač nejsem abstinent, party hlučných opilců mě fakt vadí.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: včera v 10:22
                  Autor: petrp
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Jaké to bylo? - 152

                     

                my si k obědu v Roztokách dali jedno pivo

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 25.09.2024
                Autor: HMS
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jaké to bylo? - 152

                 

            Jde hlavně o to, že do raftu lze v půjčovně posadit i to sebevětší jelito, které v životě nedrželo pádlo v ruce, protože raft se na rozdíl od kanoe prakticky nikde na české řece nemůže převrátit.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 25.09.2024
            Autor: choura
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jaké to bylo? - 152

                   

              asi tak :-)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 25.09.2024
              Autor: HMS
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jaké to bylo? - 152

                   

              ...a jelito zůstane jelitem... :-)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 25.09.2024
              Autor: Sodoma
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jaké to bylo? - 152

                 

            Pokud s sebou bereš děti s sníženou plovací schopností, tak je raft docela příhodné celkem bezpečné plavidlo.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 25.09.2024
            Autor: Brahma
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
            • Re: Jaké to bylo? - 152

                   

              Hele zdá se mi to, nebo to je prakticky tentýž argument, se kterým každé ráno před základní školy přijíždí flotila ohromných SUV?

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 25.09.2024
              Autor: Sodoma
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Jaké to bylo? - 152

                     

                Ne není. Plavat lze na různé úrovni. Pokud dokážeš uplavet 25/50m v klidné vodě bazénu a celou dobu zoufale držíš hlavu nad vodou, aby ti ani kapička nestříkla do obličeje, tak nejsi schopen splout peřej po zvrhnutí kanoe. Plovačka ti pomůže, ale nijak moc. Prostě s touto schopností dětí plavat asi nepatří na kanoi na otevřené tekoucí řece s občasným výskytem kamenů a peřejí, tj. na Sázavu v úseku Týnec Pikovice.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 25.09.2024
                Autor: Brahma
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                • Re: Jaké to bylo? - 152

                       

                  Tak s ním proboha nejezdi na Sázavu v úseku Týnec Pikovice, proboha...
                  To je fakt argument přes kopírák. Co je tohle za módu, kdy někdo na jednu stranu uzná, že nemůže XY protože osobní neschopnost/fobie/cojávímco, ale na stranu druhou má PRÁVO to dělat, a tak se obloží pomahátky a udělátky, které mu v daném prostředí vyrobí pohodlný obýváček?

                  Pokud jsi neplavec, existují klidnější místa, mělčí toky (ta Vltava co jsem tu onehdy postoval má zpravidla hloubku tak na list a půl pádla a pokud je hlubší, je to stojatý olej a to co bylo v tom videu byly fakt ty nejmasakrovější úseky) nebo úplně jiné kratochvíle.
                  Na něco se prostě musí dorůst a někdo holt nedoroste nikdy.
                  Já jsem třeba nikdy neskákal padákem například a fakt netuším, jestli bych to dal. Ale nebudu kvůli tomu vyžadovat, aby mi někdo vytáhl letadlem model obýváku 1:1 zavěšený na 15 padácích, s tím že ostatní účastníci kurzu se přece můžou smrsknout do rožku...

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 25.09.2024
                  Autor: Sodoma
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Jaké to bylo? - 152

                         

                    No vidíš, ale doba už je taková...

                    Když někdo chce skákat s padákem, tak buď musí absolvovat nějaký kurz/výcvik a něco se tam naučit, aby vše zvládnul sám nebo si vybere tandem, kde asi nemusí umět nic.

                    Podobně v prodejnách válcují elektrokola všechno ostatní, protože je to snazší...

                    A co myslíš, že si lidi půjčují na Pastvinách nejčasteji? Elektrolodě... teprve, když nejsou, tak šlapadlo... ;-)

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 25.09.2024
                    Autor: Jrr
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Jaké to bylo? - 152

                         

                    A pokud to pojedu s dětmi na raftu, tak někomu v něčem překážím? Ten raft zabírá stejný kus řeky jako kanoe a nesmíš se na něj lepit stejně jako na tu kanoi. Prostor z boku je z mého pohledu a schopností nebezpečný a tudíž nepoužitelný. Z pohledu mých schopností je jedno, zda v těžkém úseku přede mnou jede kanoe nebo raft a tudíž je to jedno.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: včera v 00:19
                    Autor: Brahma
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                    • Re: Jaké to bylo? - 152

                           

                      Ano, komukoli kdo se jen neplacatí v proudu jako ty.
                      VŠECHNY rafty co jsem kdy potkal se jen nechávaly unášet proudem, protože pádlovat se na tom racionálně nedá, aniž bys nevypustil duši, hydrodynamika je svinstvo.
                      O situace, kdy takové plavidlo jede bokem, pozadu nebo se zrovna zadrhlo o kámen a otáčí se kolem něj (za příslušné reakce posádky) tedy nebyla nouze.
                      A byť Brahma s dětmi možná nebude zpitý a tedy "přátelský" ke všem, kdo se ho pokusí objet, dokonce ani na reprodukovanou "hudbu" nemusí dojít, velmi málo veřím tomu, že bude držet plavidlo v pazourách a nešířit chaos okolo sebe.

                      A pokud jde o ty těžké úseky, kanoe je ovladatelná, dokud je rychlejší než voda okolo ní, raft je prám na kterém takový úsek pasivně prečkáváš. Kde jsem já s kánoí když takový raft dojedu si dovedeš asi domyslet, protože protáhnout se okolo bývá problém nemalý (ty řeky zas takový veletoky u nás nejsou, minus padlé stromy, kameny a melčiny).

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: včera v 06:36
                      Autor: Sodoma
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Jaké to bylo? - 152

                             

                        už nic

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: včera v 07:53
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Jaké to bylo? - 152

                             

                        Zase hned používáš personifikaci a útok. Mimochodem já jsem na raftu nikdy nejel a jezdím na kanoi. Mým synům je přes 30 let a plavou docela dobře. Vnoučata jsou přesně takoví plavci neplavci, co popisuji, ale ty ať si tatínek topí sám. Já je raději učím plavat v bazénu.

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: včera v 10:02
                        Autor: Brahma
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                        • Re: Jaké to bylo? - 152

                               

                          Personifikoval ses sám o příspěvek výše, já jen pokračuju v nastavené situaci. ;-)
                          Pokud to považuješ za útok, inu, střelil ses do vlastní nohy sám...

                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                          Datum: včera v 10:15
                          Autor: Sodoma
                          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Jaké to bylo? - 152

                     

                Bezpečnost SUV mi byla vysvětlena tak, že když se v SUV srazíš s malým autem, lhostejno, čí to byla vina, pravděpodobně umřou lidi v tom malým autě. Co na tom, že srážka dvou malých aut by třeba nemusela být až tak fatální? ;-)

                Předpokládám, že srážky lodiček nejsou časté, ale jasně raft by tam vyhrál. Hlavní výhoda ale opravdu bude v tom, že narozdíl od kanoe nepůjde snadno převrátit.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 25.09.2024
                Autor: Jrr
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Jaké to bylo? - 152

                       

                  je smutné, že to dokážeš poměřovat jen na bázi toho že "nerozjezdil jsem nikoho na placičku, takže dobrý".

                  On takový raft plný přiopitých jelit co netuší ani kterým koncem se pádlo strká do tý mokrý věci dole, dokáže působit překvapivě mnoho chaosu a potenciálně přinejmenším nepříjemných situací, aniž by někdo automaticky přišel o život.
                  Být ohleduplný není totéž jako "dnes jsem nikoho nezabil"...

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 25.09.2024
                  Autor: Sodoma
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                  • Re: Jaké to bylo? - 152

                         

                    Proč okamžitě spojuješ raft s opilou a neznalou posádkou? Na raftu mohou jet s dětmi mnohem zkušenější a schopnější vodáci, než jsi ty. Pojedou tam kvůli těm dětem.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: včera v 00:23
                    Autor: Brahma
                    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                    • Re: Jaké to bylo? - 152

                           

                      Protože oba argumenty byly výše použity jako výhody raftu.
                      A fakt si nejsem jist, jestli když tam pojedeš kvůli dětem (jak já miluju argumentování dětma jako ultimátní trumf na cokoliv) tak bude situace výrazně lepší - sám tu krávu nikam neurveš a mateřská škola posádky ti nijak nepomůže. Jsi pasažér a k tomu ohromná překážka ostatním.

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: včera v 06:13
                      Autor: Sodoma
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                      • Re: Jaké to bylo? - 152

                             

                        Nemyslíš, že řeka je pro všechny a každý má právo volit prostředek, jaký mu vyhovuje? Nějak se tam prostě srovnat musí všichni a psát, že ti tam někdo zavazí, je na stejné úrovni, jak rypákovat, že ti na smíšené stezce zavazí pěšáci, nedej bože mamina s kočárkem pro dvojčata.

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: včera v 10:19
                        Autor: bara2
                        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                        • Re: Jaké to bylo? - 152

                               

                          Ano, a právě proto, že je pro všechny, měl by se každý snažit obtěžovat ostatní svou přítomností co nejméně.

                          Shodou okolností to platí pro ožralou posádku rozcapeného raftu, stejně jako maminu s kočárkem pro dvojčata, co jde s kamarádkou středem oné společné cyklostezky, kočárek tlačí jednou rukou vedle sebe a děti rotují v okolním rádiusu deseti metrů volně loženě.
                          Ano, toto chování mi vadí a budu do něj "rypákovat" při každé příležitosti.

                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                          Datum: včera v 10:32
                          Autor: Sodoma
                          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                        • Re: Jaké to bylo? - 152

                               

                          A co tak maminka s kočárkem ( a nemusí být pro dvojčata), dítě capká vedle kočárku, pejsek na dlouhé šnůře, matka mobil na uchu? Těch já osobně na cyklo stezkách potkávám poměrné hojně. V okamžiku kdy zazvoním nastává neřízený chaos. Dítě doleva, pes doprava a co s neukončeným hovorem ?
                          Není to tak obecně trochu o zodpovědnosti, ohleduplnosti a soudnosti bez ohledu na to, zda se jedná o cyklo stezku nebo řeku ?

                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                          Datum: včera v 20:52
                          Autor: kotek
                          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                          • Re: Jaké to bylo? - 152

                                 

                            Proto to chce zazvonit s velkým předstihem, pak je šance, že škatulata hejbejte se proběhnou dřív, než k nim dojedu a nemusím (tolik) brzdit... :-)

                            [ Reagovat ] [ Zpět ]
                            Datum: včera v 21:20
                            Autor: Jrr
                            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Jaké to bylo? - 152

                             

                        Tvl zmrdeček co se sere s metr širokou kraksnou na úzké pěšinky tady bude někoho obviňovat, že překáží.

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: včera v 10:37
                        Autor: xtonda
                        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                        • Re: Jaké to bylo? - 152

                               

                          Potkal jsi mě někdy s metr širokou kraksnou na úzké pěšince, kokůtku?

                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                          Datum: včera v 10:58
                          Autor: Sodoma
                          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Jaké to bylo? - 152

                             

                        Taky bych zrovna od jezdce na lehotříkolce čekal víc tolerance k možným alternativám. ;-)

                        Když si vzpomenu na naši kanoii na Eposurvivalu, my sice byli střízliví, ale než jsme si vyjasnili, kdo a jak to budeme řídit, dojem opilé jízdy to určitě budit mohlo. A nemám pocit, že bychom někomu překáželi, byť jedna posádka se ujišťovala, že o nich víme, než se nás rozhodli předjet...

                        Raftů jsme tam viděli pár a určitě nebyli všichni opilí, při nejmenším ten dětský výlet vypadal celkem svěže, spíš mě zarazilo, jak pomalu jim to jelo, na to, že zabírali celkem koordinovaně...
                        A s předjetím ani my neměli problém.

                        Já na raftu nikdy nejel... vždycky do toho něco vlezlo... nešlo jen o plavecké schopnosti neteře... spíš její maminka má strach, že by ji kanoe neuvezla... no musím jí to připomenout, abych ti mohl udělat radost... :-)

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: včera v 17:06
                        Autor: Jrr
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: Jaké to bylo? - 152

                               

                          Zrovna dneska cestou domů do mě najel kokot v SUV od BMW co měl pocit, že cyklostezka je dobrá zkratka a já mu tam s kolobrndou překážím.
                          Nejsem a nebudu tolerantní k podobným "lidem".
                          To není o toleranci k alternativám, to je o intoleranci k sebestředným jedincům.

                          Ale jestli máš pocit, že jízda na tříkolce rovná se sebestředný hňup, co zabírá prostor ostatním, dobrá. Začnu se podle toho chovat, jak vidno uhýbáním z cesty a dáváním přednosti kdekomu plusové body beztak nezískám...

                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                          Datum: včera v 17:31
                          Autor: Sodoma
                          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                          • Re: Jaké to bylo? - 152

                                 

                            Myslím, že primárně jde o chování toho, kdo za volantem nebo řidítky sedí... byť hledat ohleduplného řidiče zrovna v BMW by mohla být výzva. ;-)
                            Že auta na cyklostezku nepatří je jasné... ale občas se najdou taková, co evidentně nemají na výběr, třeba správa železnic, když jiná cesta podél kolejí nevede...

                            A jestli ti to zlepší den, tak ti ten plus teda dám... ;-)

                            [ Reagovat ] [ Zpět ]
                            Datum: včera v 19:22
                            Autor: Jrr
                            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaké to bylo? - 152

             

        právě, že bylo hodně vody a bylo nás 6 a ne všichni mají zkušenost s pádlováním a lodí vůbec, tak proto padla volba na raft. na dvou jezech se muselo přenášet, občas to "divoké" bylo, pěkně jsme se pohoupali a sem tam to bylo jako rybník, ale to spíš před Zbečnem, tam už to moc neteklo. ale užili jsme si to. na břehu bylo hodně bahna, takže i opustit lod byl výkon, úplně všichni jsme postupně spadli :-) a ruce mě tedy docela bolely

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.09.2024
        Autor: HMS
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké to bylo? - 152

         

    Využívaje posledních teplých dní, vyrazil jsem vyzkoušet přemazaná ložiska a čerstvě navoskovaný řetěz.
    Budu to muset dělat častěji, jelo se mi jako na obláčku a ani ten řetěz prakticky nebyl slyšet...
    Na otočku na zmrzku do černošic, tentokrát už suchou stezkou tam i zpět. Pistáciová byla fajn, poseděl jsem si pod stromem s knížkou, baštil zmrzku a nestačil se divit, jak jsou ty silničky s karbonovým rámem a ultrahlubokými ráfky hlučné při přejíždění příčného prahu. Jako na tom jinak hladkém sfaltu je to asi jedno, ale představa že na nečem takovém vjedu na dláždění, tak mi asi upadnou uši...
    Jsem se nějak zamyslel až mi uniklo, jak se začíná smrákat.
    Vyrazil jsem chrtí rychlostí k domovu, ale stejně mě soumrak dostihl a domů jsem dojížděl už za tmy.

    Souhrnem poctivých 40km, nic moc dramatického, ale hej, zvládl jsem to po návratu z práce na koloběžce.
    Ještě že mám takový půlnoční speciál a tak mě nikdo nemůže pokládat za jednostopé vozidlo :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 24.09.2024
    Autor: Sodoma
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké to bylo? - 152

           

      Jen aby se tě nespletli s drakem. Nevím, jestli jsou chránění.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 24.09.2024
      Autor: Brahma
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
  • Re: Jaké to bylo? - 152

         

    I já jsem občas na cestách.
    Někdy od doby, kdy tu Arnošt prozradil cíl další Tour de Baltic, jsem odpovídala na otázky typu "Kam se pojedeme projet?" (byť se jednalo třeba jen o 2 hodiny) velmi krátce: "Na Hel." Až teď se mi to konečně splnilo. Poslední letní den jsem se koupala na špici Helu. Jen s kilometry na kole to nebyla žádná sláva, od Dziwnówku na Hel jen 265. Moře bylo někde studené, někde ledové, na konci Helu teplé, všude čisté. Cesta po S3 rychlá, s malým provozem, bez omezení, s pěknými, čistými odpočívadly. Souběžně vede cesta a tak mě napadlo, jestli někdy nebude označena jako dálková cyklo od Krkonoš k Baltu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.09.2024
    Autor: Quatsch
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké to bylo? - 152

         

    Tak doma jsem se tedy dlouho nezdržel. V sobotu jsem se vrátil z Montpellieru, a dneska ve 3 ráno vyrazil směr Ostrov. Protože Bochum je při vestě, vyřídím si tu zítra nějakou tu práci a v pátek mě ve 21:00 vyplouvá loď z Rotterodamu do Hullu, tam budu v 9:00 ráno, a pak je to nějakých 300 km do Midlands, Himley je kousek od Birminghamu.

    Richard rozjel propagační kampaň a já si připadám jak studentík před maturitou. Vezu všechno, plátno, projektor, dva notebooky (kdyby jeden selhal) a pak ještě počítadlo Apple,z aby si mohli vyzkoušet i ti jableční ignorant, že to na tom běží taky.

    Těžko se mi dýchá, když vidím, že ty odkazy sdílí i jeden z nejvýznamnějších britských sklářských výtvarníků Vic Bamforth, to asi jako kdyby si u nás sám Mistr Gott přišel poslechnout pod okno koupelny, jak zpívám.

    www.vicbamforth.com


    Mám dvě vlastní wifiny se simkou, redukce, na anglické zásuvky a pro sichr záložní z kilowathodinou, pro pas jsem se tedy vracel někde od Kralup, tak ten taky mám, klávesnice i myši dvojmo...

    Ooops nevím co víc bych měl udělat.

    Kdybych mohl, asi bych si dal v neděli po ránu pořádnýho panáka tý slivovice co mám od BobBoba doma léta, ale odpoledne musím zase autem zpátku do Hullu,noční loď zpátky do Rotterodamu a v pondělí večer jsem doma.

    Takových kilometrů kvůli pár hodinám, Grtka by mě za tu uhlíkovou stopu asi vykrákala.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.09.2024
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: Jaké to bylo? - 152

           

      A štěstí jsi přibalil? To je na cestu a život to nejdůležitější. :)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: včera v 00:28
      Autor: Brahma
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
      • Re: Jaké to bylo? - 152

             

        Ooops,
        nevím, ale někdy mám pocit, že mám až neskutečně velký příděl štěstí, v celém mém životě. Spíš si říkám, až mi jednou řekne: dost, pak budu mít vážně problém.

        Tady v Německu to dopadlo dobře, fakturujeme.
        Zdálky sleduji, jak si ten pirát šlápnul do hovna, a moc mi ho líto není.
        V těch termínech, co si naslibovali, by to nedokázal rozchodit ani pánbůh.

        Taky se mi to stalo, že jsem si myslel, že to bude o dva roky dříve, než bylo a stálo mě to safra nervů a peněz.

        Ale on byl "ajťák" a myslel si, že umí řídit sw projekty.

        Právě na to jsem si vzpomenul, když jsme odsouhlasili, že můžem fakturovat. V mém světě dostaneme zaplaceno až za práci, která je hotová, vyzkoušená, a zákazník je spokojený.
        Jedeme tedy dost dlouho vlastně za svoje, ale vyhnu se tomu časovému stresu.
        Do 31/8 to musí chodit.

        Ne, takhle to v mé branži nefunguje a to měl dredatý vědět.

        Zítra mám volno, přesun asi 300 km, a pak ta velká loď. Vyfotím vám jí.

        Má 13 pater, jak panelák.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: včera v 16:45
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Je to smutné

         

    V Německu to jede fofrem z kopce.

    A to bude i náš problém, protože jsme ekonomicky vlastně další spolkovou zemí.
    A do toho generace Z, co chce chránit je to i tuleně, ale nechce mít děti, protože chce zachránit planetu.

    Hotelový řetězec, kde bydlím, je progresivní. Nebojí se zaměstnávat migranty, možná je to i jejich matketingová strategie.
    Na bar, tam dají ty, co mluví anglicky, a funguje to.

    Horší je to s room service - pokojské. Řeklo by se na tom fakt není co podělat.
    Je. Nebudu tu plakat, umím se o sebe postarat.
    Ale před pár lety bych to nemusel řešit.
    Je být nebinà
    Takže si to shrneme.
    Naši mladí nechtějí makat jako my, a to je v pořádku. Nechtějí mít děti, nebo až už je to obtížné. V módě je trans-cokolib.
    Nikdo těm slečnám v mužském těle ale nevysvětlil, že z anální soulouže se rodí jen právníci.

    No ale tureckà komunita, tady v NRW se nebojí mít dětí deset. A všude je to vidět. Ale oni si nemyslí to co my. Děvčátka pod těmi šátky neukáží ani vlásek.

    Homosexualita je zločin, v jejich pojetí.


    A Němci jsou vstřícní, jsou z toho nadšení, a jen hrstka "pravicových" extremistů má problém.
    Tak nám to říkají.

    Tohle nemůže dopadnout dobře.

    A nás, nás to čeká. Češi se nerodí, ale oro Vietnamce není problém mít 8 dětí.

    Jaké to bylo dneska?
    Safra smutné

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: včera v 22:00
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklovyjížďky na e-kole

19.09.2024
Hledám prima parťáka - cyklistu s e-kolem ve věku cca 60 let na společné pohodové výlety do okolí Prahy i dále. Já…

Hledám: Nejen z mého kraje - parťačku nejen na kolo :-)

01.09.2024
Ahoj,rád bych vyrazil na projížďku s parťačkou. Sdílení zážitků je přece jen prima :-). Jezdím na kole bez motoru…

Hledám: Parťáka nejen na kolo

30.08.2024
Ahoj, já 180 cm, 52 let, mladistvého vzhledu i myšlení, hledá parťáka na kolo. Odpoledne, víkendy, okres Plzeň …
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

218 cyklistů (1 přihlášený)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 11. část

Kolečko se uzavírá Ještě v Kazachstánu jsme byli tak trochu celebrity. „Zdrastě, jak se máte? Viděl jsem vás…
Peggy | 24.09.2024

Dámská 2024 – jezero Milada, Děčínský Sněžník, Ploučnice, Husí cesta a z Roudnic

Začínáme další desítku naší tradiční Dámské, dlouho jsme nevěděly kam vlastně pojedeme a kdy pojedeme. Radka…
HMS | 18.09.2024

Slovinsko – Rakousko – relax v lázních Zreče 13.6. až 18.6. 2024

Letos opět s Mamutem, líbí se nám precizní připravenost tras i znalost místa, kde vedou trasy po cyklo i…
HMS | 18.09.2024